Jump to content


Chromecast audio iliti pak nešto drugo


elefterije

Recommended Posts

Isto je sa svih, 

koristim win laptop, macbook, android telefon i iOS na iPad-u  :mellow: 

 

Mada ako se cast-uje kako treba a ne strimiuje sa uređaja, onda valjda i nema razlike, stream ide na relaciji ruter - chromecast, a telefon ili slično je samo daljinska kontrola. 

 

Ostaje jedino da kupim drugi chromecast, gledam, nema trenutno ni jedan u oglasima u srb <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

апдејт situacije. 

kupio novi cromecast audio i sve isto. Onda nakon nekoliko dana zaključim da u stvari Tidal ne prekida, a Deezer prekida. Deezer više koristim (duže ga imam, navika, plejliste i sve to). 

Pronađem slučajno deezer forum kada ono ima tema sa tim problemom koji je počeo pre nekoliko nedelja, mnogi ga imaju.  

Znači nešto je na relaciji deezer serveri - chromecast. 

Ako neko ima isti problem, eto, ništa ne možemo dok oni to ne reše, ako uopšte reše

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se što pišem u staroj temi, ali da pitam, 
navikao sam se da puštam deezer i tidal preko cc audio, sada kada se pokvario tek shvatam da jedno 90% muzike puštam tako. 
 
Od nedavno, počeo je da 'krcka', ne znam kako da opišem, kao gramofon kada 'preskoči' ili kada neki uređaj na istoj fazi se uključi, tipa usisivač, pa krcne. Ne prekida se reprodukcija nego tako klik klik, nekada svakih 10 sekundi, nekada jednom u par minuta, ali ne prestaje. 
Isto je kroz njegov dac ili preko optike na pravi dac. 
Imam 3 provajdera za internet, menjao rutere na koji se kači, menjao napajanja za cca, resetovao ga, konfigurisao ponovo i isto..  
Najlakše da kupim novi, nego nisam siguran da će i to pomoći  
 
 
Može u PM kao ide Tidal u Srbiji? Imam premium Deezer, Spotify preko VPN free, a Tidal?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Da podelim ovde frustraciju :) 

 

Kao što možda znate google je prestao da proizvodi i prodaje chromecast audio, čak je bila rasporodaja za 15$ kada su to objavili. 

I reko' posle nekog dugog putovanja kada sam došao u europu hajde da kupim dok još ima par komada, kada ono sada se prodaju po oglasima za 100-ak eura, wtf :) 

Link to comment
Share on other sites

Meni stigao sa eBay 25£ +10£ sto je blizu 40e. Korišćen ali kao nov.
Nešto me set up zeza, verovatno neka fora sa ruterom. Prepoznaje ga ali izbaci sledeću poruku.

Da li neko ima iskustva? e24285a45e14595b043a0a16667d475a.jpg

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Dobio si korišćeni. Možda je ostalo neko podešenje, za mrežu onog ko ga je pre korisitio.

Probaj factory restore:
While the Chromecast Audio is plugged in, hold down the button on the side of the Chromecast Audio. The LED will begin blinking orange. When the LED light turns white, release the button and the Chromecast Audio will begin the reboot sequence.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...