Jump to content


Chromecast audio iliti pak nešto drugo


elefterije

Recommended Posts

Poštovanje svima,

Razmišljam se o kupovini nekog streamer-a pa me zanimaju iskustva forumaša. Da li je neko nešto kupovao, nešto probao od ovakve vrste uređaja? Šta je bitno kod ovakvih uređaja, na čega treba obratiti pažnju pre kupovine? Inače sam mislio da ga koristim za puštanje muziku preko mobilnih telefona (Android i Windows phone).

 

Hvala.

 

Link to comment
Share on other sites

CCA je kul rešenje. Ali druga rešenja bolje sviraju. Zavisi sta tebi tačno treba, i kakav kvalitet zvuka te zadovoljava. 

Imao sam CCA i super je te radilo, ali sam na kraju uzeo Pi i HiFiBerry dac, i to svira bolje, ali je i skuplje. 

Reklama: prodajem CCA, mogu da ti dam da isprobas, da li ti odgovara uopšte, pa odlučuj kad čuješ i vidiš da li ti se uklapa u želje. 

Link to comment
Share on other sites

CCA je odlična spravica. Kupio sam ga čim se pojavio i nema dana da ga ne slušam. U početku sam koristio njegov DAC a nakon nekog vremena sam ga optičkim kablom povezao na stand alone DAC. Čuje se bolje ali i njegov DAC se odlično čuje (obavezno prebacivanje u full range mode). Ono što mi posebno olakšava i ulepšava korišćenje je što iz Deezer-a na android telefonu šaljem muzikicu kad me mrzi da palim laptop i slično.

Aj pa javi kako ti se svideo mada ne slušaš kod sebe a to dosta utiče..

Link to comment
Share on other sites

On 12/29/2017 at 13:50, elefterije said:

Poštovanje svima,

Razmišljam se o kupovini nekog streamer-a pa me zanimaju iskustva forumaša. Da li je neko nešto kupovao, nešto probao od ovakve vrste uređaja? Šta je bitno kod ovakvih uređaja, na čega treba obratiti pažnju pre kupovine? Inače sam mislio da ga koristim za puštanje muziku preko mobilnih telefona (Android i Windows phone).

 

Hvala.

 

Ja sam bio u istoj situaciji. Rešio je tako što sam uzeo HP Elite (775 e8500, HDD 500GB , 4GB DDR3) ubacio sam nakadno moju ASUS Xonar DG + neku grafiku sa HDMI . Od toga sam napravio radnu stanicu, koja je povazana sa pojačalom i TV om.

Link to comment
Share on other sites

Video sam ovaj od 20e ali mi nešto ne uliva poverenje, ne znam zašto, možda i grešim. U principu, to će ipak biti chromecast i vereovatno nov. Nemam sada vremena da čitam i upoređujem uređaje, nezgodno vreme skroz. Zahvalio bih se svima na pomoći i na vremenu. 

 

Pozdrav za sve iz Kikinde.

Link to comment
Share on other sites

CCA je odlična spravica. Kupio sam ga čim se pojavio i nema dana da ga ne slušam. U početku sam koristio njegov DAC a nakon nekog vremena sam ga optičkim kablom povezao na stand alone DAC. Čuje se bolje ali i njegov DAC se odlično čuje (obavezno prebacivanje u full range mode). Ono što mi posebno olakšava i ulepšava korišćenje je što iz Deezer-a na android telefonu šaljem muzikicu kad me mrzi da palim laptop i slično.
Aj pa javi kako ti se svideo mada ne slušaš kod sebe a to dosta utiče..
Kako ti radi deezer preko aplikacije za mobilni? Meni non stop pravi problem. Sa kompa preko chroma radi odlično.

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Stigao je mališa do mene. Isprobao sam par stvari i u principu sam vrlo zadovoljan uređajem. Na prvu mi se nije svideo zvuk ali zamenom kabla dobio se pristojniji i dosta lepši zvuk. Sa računara lepo strimuje. Instalirao sam plex media server i zaista lepo radi. Iz browsera takođe strimuje sve bez problema. Jedino sam primetio da sa youtube-a ponekada zaštuca. Da li je do videa ili možda do nečeg drugog kod kompa ne znam ali se par puta to desilo. Eto i mojih utisaka. Još jednom hvala na savetima.

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2018 at 14:33, gandjelic said:

Kako ti radi deezer preko aplikacije za mobilni? Meni non stop pravi problem. Sa kompa preko chroma radi odlično.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 

Ništa, samo kliknem na gore desno onaj znakić i kreće muzika. Koji router imaš? Meni sad radi super na dobrom Linksys routeru a ranije kad sam imao onaj basic router od SBB umeo je da zeza ponekad. Ništa drugo mi ne pada na pamet...

hifiles.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2018 at 18:11, elefterije said:

Stigao je mališa do mene. Isprobao sam par stvari i u principu sam vrlo zadovoljan uređajem. Na prvu mi se nije svideo zvuk ali zamenom kabla dobio se pristojniji i dosta lepši zvuk. Sa računara lepo strimuje. Instalirao sam plex media server i zaista lepo radi. Iz browsera takođe strimuje sve bez problema. Jedino sam primetio da sa youtube-a ponekada zaštuca. Da li je do videa ili možda do nečeg drugog kod kompa ne znam ali se par puta to desilo. Eto i mojih utisaka. Još jednom hvala na savetima.

Meni baš sa youtube kad pustim ne secka uopšte, interesantno.

Inače, najbolji zvuk je kada uploaduješ na google server pa puštaš iz google play music. Sa plexa mi je bio značajno lošiji zvuk.

E da, ne zaboravi da uključiš full dynamic range za zvuk u podešavanjima. Ako iz CCA izlaziš optičkim kablom pa ideš u eksterni dac onda je automatski uključeno čak i ako pokazuje da nije.

 

 

123.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2018 at 22:31, Sloba said:

Meni baš sa youtube kad pustim ne secka uopšte, interesantno.

Inače, najbolji zvuk je...

 

Desilo se u par navrata s početka ali je sada sve ok, ne secka, ne štuca. "Full dynamic range" uključen, za sada ga nisam povezao sa externim DAC-om jer mi fali onaj nesrećni adapter, no, biće i to ovih dana.  Evo, sada kad su se malo složile kockice, utisak je da je reč o dobrom uređaju. Kvalitet reprodukcije je dobar, za ovaj novac koji je izdvojen i više nego zadovoljavajući. 

 

On 1/5/2018 at 14:33, gandjelic said:

Kako ti radi deezer preko aplikacije za mobilni? Meni non stop pravi problem. Sa kompa preko chroma radi odlično.

Nije za mene pitanje ali i da i ja reknem nešto. I meni Dezzer radi bez problema. Jedini problem jeste pri reprodukciji kada ga ja zabunim tj. kada mu isprebacujem pesme jako brzo pa ni sam ne zna šta ja hoću, inače sve normalno radi.

 

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Nije za mene pitanje ali i da i ja reknem nešto. I meni Dezzer radi bez problema. Jedini problem jeste pri reprodukciji kada ga ja zabunim tj. kada mu isprebacujem pesme jako brzo pa ni sam ne zna šta ja hoću, inače sve normalno radi.
 
Pozdrav.
Ranije verzije deezer su radile bolje, sada mi se dešava da se izgubi veza sa cca, onda mi zabrlja i moram iz Google Home da se isključim. Kada upravljamo deezer-om iz home aplikacije radi dobro. Nemam pojma.

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Izvinjavam se što pišem u staroj temi, ali da pitam, 

navikao sam se da puštam deezer i tidal preko cc audio, sada kada se pokvario tek shvatam da jedno 90% muzike puštam tako. 

 

Od nedavno, počeo je da 'krcka', ne znam kako da opišem, kao gramofon kada 'preskoči' ili kada neki uređaj na istoj fazi se uključi, tipa usisivač, pa krcne. Ne prekida se reprodukcija nego tako klik klik, nekada svakih 10 sekundi, nekada jednom u par minuta, ali ne prestaje. 

Isto je kroz njegov dac ili preko optike na pravi dac. 

Imam 3 provajdera za internet, menjao rutere na koji se kači, menjao napajanja za cca, resetovao ga, konfigurisao ponovo i isto..  

Najlakše da kupim novi, nego nisam siguran da će i to pomoći  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...