Jump to content


Molim iskusnije poznavaoce za pomoć i savet


alternatura

Recommended Posts

On 1/4/2018 at 0:40, Peter said:

Za 655 si u zabludi. Taj amp stvarno lepo svira a te kutije koje je gurao su loše. Pitanje je kakav je bio i izvor itd...

Magnatova ribon serija je vrlo dobra i to ti je dobar predlog ali bih ja poslušao i taj JBL LX 44. Dva totalno različita zvuka. Dobra prilika za sticanje iskustva.

Jako dobar amp 655 treba ga cuti u boljim uslovima ! Mobilni telefon nije bio kvalitetan i merodavan kao izvor isto tako losa pozicija zvucnika u sobi jedan iza kreveta isto tako kvari zvucnu sliku !

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, miskon said:

@ alternatura

Cestitke i nek je sa srecom da uzivas u dobrom zvuku uzdravlje :-) Nadam se da smo ti pomogli u izboru !  Bitno da se zvucno lepo uklopio sistem. Uvek je najmerodavnije sta se tebi svidja i sta tvom uhu prija .

 

Hvala najlepše :)

Svakako da jeste pomogli, dobrom voljom, informacijama, utiscima, iskustvima, pogledima, poređenjima...

Za mene je ovo, kao što napisah ranije - svemir. Svestan sam naravno da tu ima još milion aspekata koji se mogu unapređivati i uglačavati, ali sam skok sa - "nemam na čemu da slušam muziku" na sistem koji sam uspostavio za mene jeste upravo to - svemir :D

Oduševljen sam Viktorom, a Magnati, po mom utisku, sviraju za sve pare, zvuk je prijatan i kad se "odvrne" i sluša dugo; ne umara, ne pršti, nema "podbasova" niti razmazivanja, srednji su prisutni i precizni, visoki oštri i uobličeni, a ukupna slika je topla i sočna (sadržajna). Naravno da bi trebalo imati amp za nijansu ili dve jači, bolji izvor (definitivno) mada ni ovo što izlazi sa iMac-a (MP3 320 [email protected]) ili sa ovog krš Panasonic portabl CD plejera ne zvuči baš katasrofalno. Upravo sam skinuo "Vox" plejer za OS X (pošto iTunes ne ferma FLAC) i navlačim FLAC i ALAC muzike koje se setim... :)

Sledeći su mi CD plejer i strimer (chromecast verovatno za početak) a zatim i neki ozbiljniji kablovi, trenutno su OFC 2x0.7mm kupljeni u neizdržu samo da se stvari povežu o'ma'. Na ovima sam kalajisao licne, a za sledeći par (verovatno OFC 2x2.5mm) nameravam da namontiram banane.

 

Što se tiče HK 655Vxi, verujem, sudeći po svemu čuvenom i pročitanom, da je to izuzetno pojačalo (u svojoj klasi) i da sam ga ja čuo u totalno neprimerenim uslovima i postavci, ali mi ni za sekund nije žao kad pogledam ovaj moj JVC, prosto mi je nakako prirodnije i meni primerenije da pipkam ovo nego ono... Sad; ko razume - shvatiće. Takođe sam na tome posebno zahvalan @Kuršum - u. Kada sam odrastao uz stripove, koje sam i sam crtao (pa postao slikar :D) obožavao sam stripove Baneta Keraca u kojima su se često pojavljivala baš JVC (i AKAI) pojačala, tj komponente, pa sad, ima li i to veze ili ne - procenite sami ;)

 

Link to comment
Share on other sites

To je iskren i otvoren odgovor. Uci od drugih i razmenjuj iskustva ja sam dosta sistema i uredjaja promenio al uvek ima i od mene vise i upucenijih ljudi treba i poslusati i druga misljenja i savete . Polako sklapaj sistem kablovi pa bolji cd player pa vremenom dac ili sta vec imas u planu . To ti je igra bez grancija sto bi rekli audiofilija :-D Srecnooo u potrazi ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, miskon said:

To je iskren i otvoren odgovor.

To ti je igra bez grancija sto bi rekli audiofilija :-D Srecnooo u potrazi ....

Hvala ti @miskon mator sam ja "dečak" kao i mnogi ovde, verujem. Od bolesti imam još dijagnostifikovane biciklizam, fotografiju i pecanje. Slikanje računam kao profesiju, pa nek mi to prođe tako...Verujem da bi moj psihijatar (da ga kojim čudom imam :D) bio zabrinut za moje prisustvo na ovom forumu barem koliko i moj novčanik :D:D:D

 

PS

Stavio si kablove ispred boljeg CD-a?

Link to comment
Share on other sites

Godine nisu bitne star si onoliko koliko se osecas :-) Ima nas na forumu razlicitih doba al je zato hi fi dostupan svima da se proba ! Kazao si da imas obicne kablove pa uzmi neke malo bolje za pocetak ne treba ti nista deblje od 2.5 mm . Imas na forumu saveta za jeftinije a solidne kablove pa pogledaj pisano je mnogo puta . Skoro smo Pompiju u njegovoj temi savetovali . Za CD player idi uvek na mehanizam gde je laser lako nabavljiv i nije skup za zamenu .

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alternatura said:

obožavao sam stripove Baneta Keraca u kojima su se često pojavljivala baš JVC (i AKAI) pojačala, tj komponente

:D  pa gde si ovo iskopao ?

Nisam odavno dohvatio neki Banetov strip ali stvarno me zanima  :)

P.S. Moze odgovor i na PP, ako nades vremena i setis se

Pozdrav, Krca

Link to comment
Share on other sites

@alternatura

iMac ima dobar spdif na izlazu, mislim da ti chromcast neće raditi ništa bolje od njega kao streamer, imao sam različite mekove, tako da ti je ovo iz prve ruke.

Uostalom, probaj, pa poslušaj, ali nemoj da uzimaš na slepo.

Bolja (i skuplja) opcija za streaming digitalije je RPi + DAC + eksterno napajanje na DAC, upoređivano je sa chromcastom 1:1, nebo i zemlja. Ali skuplje jedno 3x, izađe oko 150€.

U svakom slučaju, probaj pre kupovine obavezno, pa šta ti bude godilo ušima.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Krca44 said:

Auuu izvini molim te,  mislio sam na neki gde ima JVC / Akai  :D

Hvala u svakom slucaju, lepo si me obradovao, ja i danas citam stripove  :)

Srecno sa Hi Fijem

POzdrav od Krce   :)

Pojavljuju se u više navrata i baš komponente konkretno i to AKAI, JVC i AIWA, samo što ja to ne mogu na netu da nađem, a originali stripova su mi negde "kod keve na tavanu" :D Bane je stara garda NS metalaca (a verovatno i audiofil) pa u svojim radovima često provlači neku šalu na tu temu (evo dole primer u prilogu). Prethodnica onoj konkretnoj tabli Kobre koju sam postavio prethodno, a bez koje se možda ova postavljena i ne kapira najbolje, je zezancija oko toga da ona njemu kaže da upotrebi onaj svoj "Akai" (uzvik "ki-ai" se u filozofiji istočnjačkih borilačkih veština koristi za fokusiranje "ki" energije prilikom izvođenja napada/udarca; Brus Li i te varijante :D) pa je taj "Akai" na ovoj tabli postao "Džej-vi-si"

catclaw-facit.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RingeRaja said:

@alternatura

iMac ima dobar spdif na izlazu, mislim da ti chromcast neće raditi ništa bolje od njega kao streamer, imao sam različite mekove, tako da ti je ovo iz prve ruke.

Uostalom, probaj, pa poslušaj, ali nemoj da uzimaš na slepo.

Bolja (i skuplja) opcija za streaming digitalije je RPi + DAC + eksterno napajanje na DAC, upoređivano je sa chromcastom 1:1, nebo i zemlja. Ali skuplje jedno 3x, izađe oko 150€.

U svakom slučaju, probaj pre kupovine obavezno, pa šta ti bude godilo ušima.

@RingeRaja Hvala na informaciji, upravo sam nešto slično zaključio u šnjuranju po netu. Navodno je u pravljenju zvučne karte za iMac (i DAC-a na njoj??) prste imao Harman Kardon, čiji su zvučnici i ugrađeni u iMac-ove, a prodavali su se i "Sound stick"-ovi sa pripadajućim vuferima također u izvjedbi HK. Kako god, iMac zvuči ok i sa nekim bzvz MP3-jevima, a nadam se još boljem kad si pustim lossless.

 

PS

Šta je RPi?

 

PPS

Samo da se pohvalim da me je izvestan član ovog foruma kontaktirao na PP i potom mi samoinicijativno poslao na mejl plejer za Mac na kom on sluša lossless, na čemu mu se ovom prilikom zahvaljujem :) Dobra volja je neprocenjiva stvar. Hvala puno!!!

sound_sticks_wireless_speaker_cambodia.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alternatura said:

"Akai" (uzvik "ki-ai" se u filozofiji istočnjačkih borilačkih veština koristi za fokusiranje "ki" energije prilikom izvođenja napada/udarca; Brus Li i te varijante

:D:D:D 

Da li i gde , ako ima, Banetovih stripova na netu,  moguce znaju domaci strip forumashi.  Cat Claw , Kobra , Tarzan,  Bane je odlican.

Cat Claw sam nasao negde pre nego sto je nestalo, a ostalo po stripovima u "spajzu" pored stana.

Pozdrav, Krca  :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...