Jump to content


Molim iskusnije poznavaoce za pomoć i savet


alternatura

Recommended Posts

Tog Jocu ne znam ali mi deluje kao neki kasapin sa toliko rasparenih kutija,drivera i skretnica.To je samo moje subjektivno mišljenje.

Za 655 si u zabludi. Taj amp stvarno lepo svira a te kutije koje je gurao su loše. Pitanje je kakav je bio i izvor itd...

Magnatova ribon serija je vrlo dobra i to ti je dobar predlog ali bih ja poslušao i taj JBL LX 44. Dva totalno različita zvuka. Dobra prilika za sticanje iskustva.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Тодор НС said:

Ako već ideš do Kovina možda da čuješ neobavezno i bez velikih očekivanja i DENON PMA-710AE.

https://www.kupujemprodajem.com/Denon-PMA-710AE-54937436-oglas.htm

Možda ti se dopadne zvuk.

Inače mislim da je prodavac član foruma, ako ne grešim - stariji gospodin. (preko 60 god.)

Pošto se već eto u nekoliko postova provlači teza da je prodavac član foruma, a evo sad i da je stariji  gospodin, preko šeset godina, moram da reagujem. Ne to nisam ja! Ja jesam prodao svojevremeno par stvari na KP u, ali dosta davno. Prodavac je mlađi (fini) gospodin. Ne znam da li je član foruma ali znam da ga prati. Svojevremeno sam od njega nešto kupio. Na obostrano zadovoljstvo, nadam se.

Nadam se da ovo ne škodi a  ako nije štetno, ondak .......................:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, alternatura said:

 

dogovaram se s njim da poslušam (sutra) ovo:

https://www.kupujemprodajem.com/Magnat-All-Ribbon-6-2x150w-55080679-oglas.htm

 

a pošto nije baš iz Bg (Boleč) da ne potežem bez veze ako je neki poznat... :)

Imam Magnat All Ribbon 3a, znači nešto manji model iz iste serije, takođe kompresija. U direktom poređenju,  zvučnici su nesumnjivo bolje zvučali od prethodnih, Tannoy Mecrcuruy f3. Imaju meni lep, zaokružen bas, dosta detalja i priličnu otvorenost u gornjem spektru, što može biti problem pri uparivanju, upravo razmišljam o promeni pojačala. Velika zvučna slika. Meni se ovaj zvuk u principu dopada, tako da je All Ribbon 10 u nekom srednjoročnom planu. Prodavca iz Boleča ne znam, a ne dopada mi se što ima toliko rashodovanih zvučnika, a kod ovih Magnata mi se ne sviđa što nemaju mrežice:)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kuršum said:

Šta si se ufatio za te Magnate?

Pa u stvari - ti si kriv :D

Pokušavajući da premostim estetski i razdaljinski momenat kod kovinskog JVC, ali i da steknem kakvu-takvu sliku o "JVC" zvuku (mada znam da svako pojačalo specifično svira) našao sam nešto novije AX-A662 ali je u Vranju ili tako negde, a onda sam nabasao na AXR-562 i to kod ovog prodavca u Boleču, pa kad već idem da ga čujem - čuću ga na par kutija od kojih su jedne i Magnat. Deluje mi da su to kutije u konstrukciji tog doba kompresionih, u rangu cene koju tražim, koje bi mogle dobro da zvuče... Eto :)

 

1 hour ago, gnu said:

Imam Magnat All Ribbon 3a, znači nešto manji model iz iste serije, takođe kompresija. U direktom poređenju,  zvučnici su nesumnjivo bolje zvučali od prethodnih, Tannoy Mecrcuruy f3. Imaju meni lep, zaokružen bas, dosta detalja i priličnu otvorenost u gornjem spektru, što može biti problem pri uparivanju, upravo razmišljam o promeni pojačala. Velika zvučna slika. Meni se ovaj zvuk u principu dopada, tako da je All Ribbon 10 u nekom srednjoročnom planu. Prodavca iz Boleča ne znam, a ne dopada mi se što ima toliko rashodovanih zvučnika, a kod ovih Magnata mi se ne sviđa što nemaju mrežice:)

@gnu Hvala za koment ;)@Peter takođe. Slažem se sa obojicom, i meni deluje da je sve to kupusasto... zato sam i pitao o reputaciji dotičnog prodavca

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, alternatura said:

Pa u stvari - ti si kriv :D

Pokušavajući da premostim estetski i razdaljinski momenat kod kovinskog JVC, ali i da steknem kakvu-takvu sliku o "JVC" zvuku (mada znam da svako pojačalo specifično svira) našao sam nešto novije AX-A662 ali je u Vranju ili tako negde, a onda sam nabasao na AXR-562 i to kod ovog prodavca u Boleču, pa kad već idem da ga čujem - čuću ga na par kutija od kojih su jedne i Magnat. Deluje mi da su to kutije u konstrukciji tog doba kompresionih, u rangu cene koju tražim, koje bi mogle dobro da zvuče... Eto :)

Tom logikom ćeš stići i do Afrike i tam-tam udaraljki.

Link to comment
Share on other sites

Poslednje vesti iz muzikom zahvaćene Afrike!!!

LJUBAV NA PRVI SLUŠ

ili: Kako sam u Nambiji pazario najpovoljnije tam-tamove&udaraljke!!! :D

Ustanem ja tako jutros i kažem "Today is a good day to buy!"

Sinoć sam našao neke Quadral allsonic sm150, koje izgledaju kao blizanci Canton-a Karat serije (samo vizuelno) za 50đura. Idem, rekoh sebi, da ih čujem, a možda i kupim i malo slušam, jer tih 50 ću za njih uvek dobiti (samo kad ne bih bio antitalenat za trgovinu, to uvek zaboravim... :D) Svejedno, od nečeg mora da se počne, a po svim parametrima tržišta ove kutije se prodaju za bar 80EUR

I odem ja do prodavca, on to poveže na nekog Luxman-a i sad; male su to kutije, velike deklarisane snage u refleks arihtekturi i, naravno da zvuče plitko i pomalo pleKano, ali za te pare - sviraju za sve (mislim - pare). Poslušao sam i neke JBL lx600, što bi trebalo da je od ozbiljnijih serija tj kutija, ali mi se to ništa nije svidelo, nešto muljavo i mutno...Da li zbog kombinacije sa Lux-om ili zbog izvora, nemam pojma, ali nije ni bitno. Ah! Da! i koštaju triput više od narečenih Quadral-a, ali bar da čujem o čemu se tu radi...

Nema veze.. Bupnem ja pedeseticu i utovarim kutije. Do ovog trenutka Joca iz Boleča me već dva puta zvao da me obavesti o svom kretanju i da me pita kad ću da dođem. Nije preterano ugodan osećaj niti pozitivan utisak kad prodavac forsira, al' ajde... Imajući to u vidu, stanem ja na livadi podno Topčidera i razmišljam šta mi je činiti(?) Da sačekam do uveče pa da odem da zakačim kutije na Harmana na Voždovcu koji mi je zvučao kao mrtav ili da odem za Kovin da pogledam šta ima i da poslušam ove kutije sa nekim tamo pojačalom (JVC AX-700 pre svega) ali Kovin je daleko, a i popust mi propade pošto kutije već imam... Auuuu... koji sam ja ludak! Šta napravih... I onda mi sine (mislim sijalo je sunce sve vreme - lep dan :D) Idem do Boleča da se zakačim na JVC AX-R562 pa da čujem kako to zvuči, čisto da čujem taj "JVC sound" (ako to uopšte ima ikakve veze s mozgom)

Tako i bi!

U Boleču me dočeka famozni Joca. A Joca.... ludak. Totalni ludak (pozdravljam ga ovom prilikom, ukoliko čita ovo, i nadam se da je i on zadovoljan koliko i ja :)) Čovek je izdeklamovao naizust, a sve praćeno fotkama na kompu, jedno pedesetak modela kutija koje ima ili je imao/slušao/prodao, u HiFi-ju je do guše. I jeste to tamo raskupusano sa gomilama povađenih drajvera i praznim kutijama, ali on to čovek tu nešto petlja, muva, rasklapa i sklapa, sluša, prodaje... Sad, kako kome to izgleda i odgovara ili ne - druga je to priča...

 

A za mene je priča izgledala ovako. U "prijemnoj" sobi, dvosed, sistem, gomila zvučnika i na sistem, već prikačeni, Magnati (All Ribbon 6 100/150W - 100EUR bez mrežica/grill-ova, u pristojnom stanju) Sistem tera JVC AX-R562 (2x50W - 70EUR), za koji ja Joci nisam ni spominjao da me zanima, a i nije me zanimao više od toga da na njemu čujem Magnat-e, Quadral-e i još neke kutije koje je on imao, ali navodim to zato što od svih pojačala koje ima, on kutije prodaje goneći ih pojačalom od 50W (!) Hmmm... to mi se sviđa. I onda je Joca pustio neki sempl trek koji kida kako zvuči, a ja sam se smrzno :D

Epilog je da trenutno slušam peti ili šesti album po redu; Cronos Quartet & Phillip Glass, CD koji sam zaboravio i da imam. Da budem iskren, zvuk nije tako kvalitetan kao što je to bio u "prijemnoj" sobi, ali meni je izvor neki drkavi portabl CD plejer Panasonic (walkmen varijanta) Ipak je dovoljnog kvaliteta da moj nadrkani Qm, kog sam iscimao da mi pomogne da popnem mrge na drugi sprat, a koji je ponosni vlasnik ranije spominjanog Hiraga/Pilot sistema i ništa mu nije dobro (škrtica na komplimentima, od rakije do automobila, a o zvuku da i ne govorimo) izjavio "odlična definicija - ne zamara kad ga otpanjiš na dugo" U tom trenutku je izvor bio YT preko iMac-a (Sting - Still My Beating Heart)

 

Pa ako to nije "skor" ja stvarno ne znam šta jeste :D

Quadral-i su ostali u Boleču. AX-R562 je u "mint" stanju (barem spolja) crn je i lep ovaj moj Viktor :) i svira do džadža, a mlak je!!! Jadne komšije :wacko: Magnati su moćni i precizni u celom spektru, sve je tu, bez zavesa, a viška nema. Smatram da je za početak ovo više nego dobro, ma svemir, neobično mi bre kad nema muzike :D a sistem nije ni par sati kod mene. Prva sledeća stvar - neki CD plejer (našao sam neki JVC za dvajspet, sa dobrim komentarima) i ono Guglovo sokoćalo od 30ak jura (wifi strimer)

 

Ajd u zdravlje i hvala svima na asistenciji, informacijama, iskustvima, podršci image.png.c3479026413b1e0fd9bc9886f2920a67.png

Bitka za dobar zvuk se nastavlja traženjem što kvalitetnijeg, a prihvatljivo zacenjenog CD plejera, pa ako neko ima sugestiju... Hvala!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Spachek said:

Heh, vrzino kolo, polako samo

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 

Ma da, lagano, trenutno uživam prekomerno :D ali jasno mi je da će tu svašta morati da se uglačava...

Just now, Shang Tsung said:

Mozda umesto CDplejera da uzmes neki DAC pa da slusas muziku sa iMac-a ko ce'ek.

Spomenuh gore ono "Guglovo sokoćalo" (wi fi strimer) treba li mi onda i DAC? ako strimujem sa tel ili kompa na to, nije li to dovoljno ili mora DAC? Izvini na pitanju, nije to polje još uvek najjasnije, a oči ispale od potrage za sistemom, pa sam malo usporio surf :)

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, alternatura said:

Spomenuh gore ono "Guglovo sokoćalo" (wi fi strimer) treba li mi onda i DAC? ako strimujem sa tel ili kompa na to, nije li to dovoljno ili mora DAC? Izvini na pitanju, nije to polje još uvek najjasnije, a oči ispale od potrage za sistemom, pa sam malo usporio surf :)

Može i bez DAC-a za početak, da koristiš njegov ugrađeni DAC, pa ako ti se ne svidi onda traži bolji DAC koji će ti biti iza Googleta.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Тодор НС said:

Ako budeš imao volje, znanja i vremena ne bismo se ljutili ako postaviš sliku novog sistema.

Uživaj u lepoj muzici.

E, u pravu si @тодор нс

i sam se osećam dužnim da postavim neku ilustraciju svega ovoga o čemu napričah toliko, ali specifična mi je postavka ovde, lokalno, pa mi je prilično teško da napravim iole upotrebljiv prikaz situacije/stanja. Postaviću, čim napravim fotke, bar delove sistema u krupnom planu :)

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Spachek said:

Mozda ovaj, pri tom laser je jos uvek nabavljiv

https://m.kupujemprodajem.com/Denon-dcd-1420-54483869-oglas.htm#mhs0-1515097763172

Imas i silver koji je 20€ jeftiniji

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 

Nešto mi nije jasno, pa ću sad možda da lupim za sve pare, ali da pitam:

Može li se ovaj ili neki drugi CD plejer koristiti kao DAC kroz koji se "provuče" signal sa kompa ili nekog drugog izvora? Dakle (kako to mali Perica zamišlja) uštekam bananicu u komp, na drugom kraju kabla uštekam RCA (činčeve) u uređaj (CD plejer sa DAC-om) i onda taj uređaj povežem na amp. Jel to može tako ili....? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, alternatura said:

uštekam bananicu u komp, na drugom kraju kabla uštekam RCA (činčeve) u uređaj (CD plejer sa DAC-om) i onda taj uređaj povežem na amp. Jel to može tako ili....? :wacko:

Ne može tako, taj kablić je za analogni signal iz zvučne kartice u kompu. Jedino ako imaš digitalni SPDIF izlaz iz kompa (može biti optički ili koaksijalni) onda može u DAC.

Retki su CD plejeri koji rade i kao eksterni DAC, uglavnom poneki iz viših klasa.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, microfarad said:

......najčešće USB. Tu mogućnost imaju playeri novije generacije.

Nisam video CD plejer sa USB ulazom za digitalni signal, uglavnom su to ulazi za flešku ili eksterni HDD sa audio fajlovima i predviđeni su za reprodukciju tih fajlova.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...