Jump to content


Molim iskusnije poznavaoce za pomoć i savet


alternatura

Recommended Posts

8 minuta ranije, dalmatinac said:

a sansa da minjas elektrolite su ti iste i na 660 i  680 i 6600, sve su to uredaji iz 90ih.

 

 

Nisu iste, kod aerije kojoj pripadaju ova dva prva su prosto fabrički ugrađivani loši. Brže propadaju. Kod 6500 i 6600 su provereno trajniji, mada i njih u nekom momentu treba promeniti.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kuršum said:

Nisu iste, kod aerije kojoj pripadaju ova dva prva su prosto fabrički ugrađivani loši. Brže propadaju. Kod 6500 i 6600 su provereno trajniji, mada i njih u nekom momentu treba promeniti.

Odstupanje tj pad kapaciteta ce svakako biti znacajan s godinama; ne moraju se elektroliti napuhati ili eksplodirati da bi se minjali. No kad se ne tezi nekom "savrsenstvu" (koje ionako ne postoji nikad a kamoli kod punoljetnih uredaja) a moze se izbjeci trosak lijepo je znati koja je serija problematicnija.

Moja dva najstarija pojacala (NAD  i Technics iz 90ih ) jos imaju originalne kondenzatore,  bavim se mislju refresha makar "izgledaju" ka novi (kapacitet nisam mirija, ipak sam ja lini dalmatinac :D ).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja vidim po slici, ovo je hk 655 a on je 2x60w, hk 655vxi je 2x90w.Bez obzira, ovaj 655 je odlicno pojacalo,bio je kod mene skoro 2 meseca i mislim da bolje svira nego moj hk 680 ali se oseca nedostatak snage.Odlicna phono sekcija.Kome ne smeta izgled (vidim bas da je "zgazen") za ove pare nema bolje,pod uslovom da je ispravno.Naravno preklopnici i mikroprekidaci velika boljka, ne znam kako to moze da se sredi,primerak koji je bio kod mene nije imao problema ali se secam da je tape selector imao neki cudan luft...

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, dalmatinac said:

Odstupanje tj pad kapaciteta ce svakako biti znacajan s godinama; ne moraju se elektroliti napuhati ili eksplodirati da bi se minjali. No kad se ne tezi nekom "savrsenstvu" (koje ionako ne postoji nikad a kamoli kod punoljetnih uredaja) a moze se izbjeci trosak lijepo je znati koja je serija problematicnija.

 

 

Znamo mi to sve Dalmatinac, ali ovde se traži pojačalo za cirka 100€. Dakle pričamo o onome šta je nužno, a šta može da sačeka i bolja vremena.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Aibo said:

HK 6500 kod mene i dalje ima originalne napajačke elektrolite a i prekidači svi rade savršeno, iako je moj neki napaćeni izgrebani primerak.

A još ako mu se osveže napojni elektroloti i postavi nov solidan volume pot... Preporodi se baš.

Pošto smo već razvezli priču :) Gde ima da se kupi nov (kvalitetan) volume potentiometer za ove modele HK ? Ovo što sam gledao na ebay košta oko 1-2€ i ne verujem da je preterano kvalitetno. Koje kondenzatore ste stavljali (menjali - marka)

Link to comment
Share on other sites

Taj sa oglasa je pm 655 i bas je ubijen sto kazes treba ga poslusati ili probati pre kupovine dal je sve originalno. Da se uzme da se sredi i komplet pregleda kod servisera za te pare nema bolje pojaclo . VXI modeli su poboljsane verzije starijih modela sa hi current modom. Gde im je snaga ista za 4 i 8 oma . Te starije verzije bolje sviraju od hk 680 nemaju blago naglasen bass laudness u srednjem spektru . Sviraju za nijansu mekse i muzikalnije .

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, alternatura said:

I ja volem crno, ali nisam gadljiv ni na srebro :) i ne bih imao ništa protiv da čujem više o tome kako ko doživljava izgled svojih uređaja i koliko mu je i kako to važno.

      Meni su srebrni lepsi.Kada sam kupovao prvi sistem,naravno,kupio sam srebrni.VU metri,sjajni potenciometri.Aluminijum a gledao sam ga kao da je platina  ! Uredjaji od 30-40 godina a sijaju kao novi.Najlepsi mi je bio Universum tuner.I sad zalim sto sam ga prodao.Imao sam obicaj da uvece ugasim svetlo,slusam muziku i buljim u aparate. Malo su mi smetali pik metri na deku i cdp-u al' ajde.Nisu mi bili dovoljno retro.

      Posle izvesnog vremena promenim amp.Kupim crn :) .Super svira i izuzetno ocuvan ali crn.Sve komponente prodam i kupim druge u crnoj boji.Crkne mi TV,kupim siv i opet crne komponente prodam i kupim sive.Trenutno sam opet u crnoj fazi sa crnim TV-om.

Nisam bas za primer jel da ? :)

Kad  kupujem uredjaj naravno da trazim prvenstveno onaj koji svira ali uvek hocu da  platim i 10-20 % vise da bi izgledao kako Bog zapoveda.

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, miskon said:

Taj sa oglasa je pm 655 i bas je ubijen sto kazes treba ga poslusati ili probati pre kupovine dal je sve originalno. Da se uzme da se sredi i komplet pregleda kod servisera za te pare nema bolje pojaclo . VXI modeli su poboljsane verzije starijih modela sa hi current modom. Gde im je snaga ista za 4 i 8 oma . Te starije verzije bolje sviraju od hk 680 nemaju blago naglasen bass laudness u srednjem spektru . Sviraju za nijansu mekse i muzikalnije .

+1,  bas o tome pricam

Link to comment
Share on other sites

@ Vladat1

 

Fabrički pot u njemu je logaritamski 100K i izgleda da je slaba tačka ili se haba sa vremenom... Uglavnom kada se zameni zvuči mnogo lepše. Ja sam sebi stavio Blue Alps ali oskreno i nije ga lako nabudžiti jer je veći, ali ima još raznih drugih finih potenciometara među kojima može da se bira.

 

Od kondenzatora sam mu dodao dva Nippon od 6800 uF na već postojeće fabričke od 13000 i to je opet jako lep dodatak punoći zvuka.

 

Naravno, možeš da slušaš pojačalo bez ikakvih intervencija ali ako imaš vremena i volje ove dve su jednostavne a znače dosta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Aibo said:

@ Vladat1

 

Fabrički pot u njemu je logaritamski 100K i izgleda da je slaba tačka ili se haba sa vremenom... Uglavnom kada se zameni zvuči mnogo lepše. Ja sam sebi stavio Blue Alps ali oskreno i nije ga lako nabudžiti jer je veći, ali ima još raznih drugih finih potenciometara među kojima može da se bira.

 

Od kondenzatora sam mu dodao dva Nippon od 6800 uF na već postojeće fabričke od 13000 i to je opet jako lep dodatak punoći zvuka.

 

Naravno, možeš da slušaš pojačalo bez ikakvih intervencija ali ako imaš vremena i volje ove dve su jednostavne a znače dosta.

 

 

E kad bi neko htio pročitati što je DVV napisao ? :)

Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2018 at 10:25 AM, Kuršum said:

Znamo mi to sve Dalmatinac, ali ovde se traži pojačalo za cirka 100€. Dakle pričamo o onome šta je nužno, a šta može da sačeka i bolja vremena.

E zato san i napisa da je "lipo znati koja je serija problematicnija" :D

Ja nisan zna, a sad znan (makar i ne triban znati jer mene zbog nekih mojih ludih predrasuda H&K mladi od 1990e ne zanima)  jer si ti podilija svoje znanje svaka ti dala meštre!

Link to comment
Share on other sites

Niko ne zna "Jocu" iz Boleča, niti ima komentar na Magnat-e postovane iznad?? :wacko:

Ok.

Bio sam da poslušam HK 655Vxi i meni to zvuči očajno... Sad, pre nego svi skoče kontra ove moje blasfemije, da pojasnim.

Čuo sam pojačalo u uslovima koji su, pa u najmanju ruku - sumanuti. Pojačalo je kod dečka, koji je vrlo pristojan i nikako nije neki prevarant, u kući ( sa sve roditeljima u trpezariji spojenoj sa sobom) povezano na neka dva zvučnika, po njegovim rečima lošim i propalim (Videoton kutije, boga mi povelike 60-80l, ne znam snagu). Jedan zvučnik je odmah do pojačala, a drugi u drugom kraju sobe, iza kreveta (jedno 5-6m udaljen) aa jedini izvor su bili njegov tel (int radio) i moj tel (deezer) Deluje mi da je sve ispravno (valjda?) i da bi na nekim drugim kutijama i u drugačijoj postavci i sa kvalitetnijim izvorom to zvučalo mnogo bolje, ali ne znam kako to da zamislim... pošto ovako to zvuči.... paaaa.. nikako. Slabo, mutno... bezveze..

Sutra nameravam do Boleča da poslušam Magnat All Ribbon 6 na JVC AXR-562, a zatim verovatno u Kovin na već spominjane kombinacije iz prethodnih postova.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...