Jump to content


Gile's by Lux co.


Gile

Recommended Posts

Evo i našeg kućnog skromnog sistema

  • Pojačavač Luxman LV-103. Mnogo lep zvuk, neopterećen basom (ovo mi se mnogo sviđa)
  • CD Sony CDP-195
  • Dek AKAI DX-57
  • Tuner Luxman T-100L

38529091854_975d1ebd1d_z.jpgIMG_0785 by Gile, on Flickr

i, šlag na torti, Technics SL-1700, sa Ortofon 2MRed

39208304102_98652d633a_z.jpgIMG_0786 by Gile, on Flickr

Zvučnike nisam slikao, Wharfedale VR-400. Pošto su klinci još uvek mali i povremeno radoznali, sve ovo je u 3x3m radnoj sobi, privremeno :)

Kablovi su Oehlbach ice blue, zvučnički isto neki Oehlbach ne sećam se tačno.

Sluša se jazz, klasična muzika, rnr standardi, Kraftwerk, Kolibri i Branko Kockica.

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast, zajednicki je najlepse. :)

Pripazi malko zvucnike dok su jos bas mali, a posle prenesi znanje i ljubav. Tako cete na pravi nacin moci uzivati zajedno.

Taj Wharfedale VR-400 je 2.5 way? Kako zvuci? Sada je van uobicajenog prostora, pa pitam kada je u uobicajenoj prostoriji.

Link to comment
Share on other sites

Tenk ju! VR-400 je korektan za svoj cenovni rang. Čuje se vrlo fino, britanski :D Nema tako detaljnu sliku kao Diamond serija, što je i logično, više nego duplo je jeftiniji. 

Luxman LV-103 ili 105 imaju velikih problema sa pregrevanjem. Originalne lampe su odlične i dugotrajne. Ukoliko su menjane, to je maltene siguran znak da se pojačavač pregrevao. 

Zvučnički i RCA terminali nisu na nivou kvaliteta ostatka pojačavača. Tonske kontrole i dugmad za izbor izvora zvuka vremenom prokrckaju, i to je takođe posledica pregrevanja, koja je lako rešiva. 

Potenciometar glasnoće, gramofonski predpojačavač, izlazni tranzistorski stepen i napajanje su odlično izvedeni i ne bi trebalo da otkažu tokom normalne upotrebe. 

Kod nas su uglavnom retki primerci koji nisu prošli sito i rešeto, prema rečima mog servisera. 

Ako na ogladu piše neotvarano i nečačkano, to je skoro siguran znak da treba da se radi totalno osvežavanje. Cena tog poduhvata je za ovaj pojačavač oko 50€

Link to comment
Share on other sites

Da, za lampe sam i pitao. Koliko koštaju nove? Volim da kupujem zauvek. Kupim pojačalo u estetscki dobrom stanju, i dam da se uradi totalini re cap i sređivanje. Verovatno sam bolestan :) Ova dva Luxmana (103 i 105) su mi na nekom spisku, uz HK 6500, KH 680, NAD 3020, sony ta-f700es ... Šta mi prvo dođe. Naravno u jednačinu je ubačena i žena. Moram da pazim da ne preteram da me ne bi razbila :) 

Link to comment
Share on other sites

@vladat1 Nemam pojma koliko koštaju zamenske lampe, ne znam čak ni kog su tipa :D Estetsko mint stanje se podrazumeva, to mnogo govori o odnosu vlasnika ;) Volim i ja da kupujem zauvek B) Da, čuveni faktor žena, imam i to... Imam i sreće, moja bolja polovina voli HiFi B)

@microfarad Hvala :) Gramofon je prva liga, Gavra iz NS ga je pretresao i podmazao prošle godine. Promenio je i interkonekte (neutrik) i to je to.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Bilo je nekih promena u međuvremenu. Luxman i dalje ostaje kao okosnica pre/power amp sekcije, gramofon je ostao isti, ima i nekih novih izvora i zvučnika, tako da sad to otprilike izgleda ovako: 

izvori:

Gramofon: Technics SL-1700

CD player: Rotel CD-11 Tribute

Streamer: Pioneer N-50

Dek: Sony TC-K770ES

Pre/power amp: Luxman C03/M03

Zvučnici: Bowers&Wilkins Matrix 3

Kablovi: Oelbach, napravio Dr. Kabl

polica: HiFi Tribe, napravio bivši kolega Boža

Zvučnici su morali da budu kompresioni, zbog pozicioniranja. Naleteli solidni Matrixi i eto. U odnosu na sve što sam imao do sada, ovo se čuje neverovatno dobro, malo je reći da sam oduševljen. Može to bolje uvek, apsolutno sam svestan, mada mi trenutna postavka pruža neizmerno zadovoljstvo. Kupljen je i Ortofon Blue 2m, to ću postaviti kada završim još neke radove po sobi, uradim akustički tretman plafona i desnog zida, i stavim zavese i tepih.
U radnoj sobi je ostao LV-103, sa RPi3b+ i Allo Dac 1.2 kao izvorom, i Heybrook point five zvučnicima. 

CF8E887E-4FC7-42A8-AC11-914DB0E6B5D0.thumb.jpeg.fdb056e10f3a5c3ef0ae56b439e5b615.jpeg

 

175F790E-3A2C-4DB0-83AF-28145BB2B0B8.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...