Jump to content


Promena u sistemu


Dejanb52

Recommended Posts

Malo sam razYamahio moj Yamaha sistem.Oplemenio ili ne pokazace vreme , cini mi se i da nije tako lose.

Dakle moje pojacalo Yamaha AX 570 sam zamenio za Harman Kardon HK6100 , interesuju me misljenja cenjenih poznavaoca ovog pojacala .

Moj prvi utisak je da je na dobroj produkciji topliji zvuk , i manje leprsav na visinama, ali mozda i za nijansu manje utegnut nego kod Yamahe

Hvala !

0D9D9B24-16D8-41A3-80CD-DC9E7C2EF1B9.jpeg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dejanb52 said:

Harman Kardon HK6100

Ovo pojacalo je u svoje vreme bilo nesto skuplje od direktne konkurencije sto je u to vreme bio Harmanov stos a zvucalo je bolje od nekih ( Technics ).

Ako uradis pretragu na googleu videces da je unutra Yamaha pakovala 4 tranzistora po kanalu a ovaj Harman 2 komada,  to je neki prost odgovor zasto mozda zvuci manje utegnuto a mozda je u pitanju samo uklapanje u sistemu.

Na mene ostavilo pozitivan utisak kad sam ga cuo prvi put.

Link to comment
Share on other sites

Da , vratio sam se , meni je to neuporedivo bolje , utegnutije mnogo , HK definitno u mom sistemu ne radi kako treba ili nesto nije i redu sa njime.

Razliku sam tek cuo stvarno kad sam vratio Yamahu , teska je za glasno slusanje ali na nekoj normalnoj snazi radi to sasvim koretno , sad barem znam sta necu :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...