Jump to content


Denon D-M41DAB


Ultravox

Recommended Posts

Neki se sigurno secaju da sam se pre koju godinu ovde na ovome forumu ,gde se prica o opremi vrednoj hiljadama i desetinama hiljadama eura, drznuo da pisem o malom LG CD risiveru od 150 eura.

Cuj LG risiver, bar da je Panasonic pa nekako pa da se proguta. Kako god, nakon vise godina vernog sluzenja, doticni je ispustio dusu i resio sam da kupim nesto novo. I skuplje.

Posto se radi o maloj spavacoj sobi, otprilike 10 kvadrata, u obzir je opet dolazilo samo nesto kompaktno tj novi all in one sistem.

Svako voli da za svoje pare dobije maksimalni kvalitet, a posto sam resio da idem do otprilike 400 e, trebalo je dobro izabrati. Jos ranije je mi je zapala u oci ova Denon DM serija ali pre nje sam poslusao i ovaj Onkyo CS 265 sto je Ljuba recenzirao, onda par Yamaha koje su uglavnom  znacajno prelazile tih 400e, onda par Philips CD risivera te po jedan Sony I Hitachi risiver koji su se pokazali najlosijima. Toliko losi da ih ne bih uzeo ni da kostaju 100 e umesto 350.

Onda sam procitao recenzije za ovaj novi Denon D-M41DAB u What HiFi i Trustedreviews i one su bile epske. Poredili su ga sa neuporedivo  skupljim separatnim sistemima.

Otisao sam, isprobao ga sa par razlicitih budzetnih zvucnika i na kraju uzeo sa Argon zvucnicima Iz serije 5. Zanimljivo je da ovde u Svedskoj, bar u ovoj radnji, vazi tzv otvorena kupovina sto znaci da do 5 januara imam pravo da ga vratim i dobijem pare nazad.

I dalje tvrdim da je pokojni LG risiver svirao za sve pare i da nije riknuo, sigurno ne bih trazio nista drugo.Prva razlika izmedju njega i Denona je pak u karakteru samog zvuka. LG je u sebi sadrzao pojacalo D klase dok Denon DM 41 ima AB pojacalo. Zvuk je muzikalniji, leprsaviji i senzualniji, ne znam kako drugacije da definisem. Dok je u maloj sobi LG udarao u pleksus, Denon kao da miluje.

Druga razlika je u prikazivanju vokala, kod Denona su vise odeljeniji od instrumenata, cistiji. 

Iznenadilo me pak to da imam utisak da je tri puta jeftiniji LG davao siru zvucnu sliku, da je vise stvarao utisak da se izvodjac nalazi u sobi i svira live.

Medjutim taj karakter zvuka me je uvek smetao, naprimer gitare kod tih D klasa pojacala nisu zvucale kao gitare kako  sam navikao da zvuce, dok je kod Denona to bas ono pravo. Pesma Sultans of swing je opet leprsava i prefinjena. Kod LG je imala tvrdji zvuk.

No nije Denon bez misica, kad treba da grmi onda grmi. Hevi metal himna Sentinel od Judas Priest i dalje zvuci brutalno i razbijacki.

Eto to je to, i dalje imam priliku da vratim ovaj uredjaj do 5 januara mada apsolutno ne verujem da cu to uraditi.

Da li je slucajno neko od vas isprobao Denon D-M41? Jako bih voleo da cujem utiske drugih ljudi koji imaju bogato HiFi iskustvo.

Pozdrav svima.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam o kom LGu se radi a što se tiče DENONa ja imam M38 i vrlo sam zadovoljan njime. (sobzirom na cenu.)

Kad se upari sa dobrim zvučnicima to svira odlično. Moj DENON ima STK kolo kao pojačalo. Koja D klsasa je kod pomenutog LGa?

BTW ima li u šveckoj da se kupe posebno daljinski za DENONa? Treba mi RC-1127. Trenutno koristim neki programabilni ali ne radi sve.

Link to comment
Share on other sites

Prosurfao sam na svedskim stranicama za taj daljinski za Denon M38 i zaista nigde nista. Samo mi se pojavljuje ebay stranica. Zao mi je.

Taj LG sto je crkao je bio XA 146 i za cenu je svirao kao Ilija gromovnik. 

Ne razumem pitanje oko D klase. Nisam audiofili pa mozda nisam upucen. D klasa je D klasa, omogucuje male uredjaje  velike snage, nema zagrevanja, LG je mogao svirati ceo dan a hladan ko frizider.

Ili?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma surfao sam i ja i nisam našao. Mislio sam da se u DENON radnji kupi samo daljinski. Ono kao, pojelo mi kuče daljinski, prodajte mi drugi.;)

Kad sam pitao koja D klasa bio sam neprecizan. Mislio sam da pitam na kom čipu je baziran. TDA7498,TPA3116,  TAS5630 ...

Sad progooglah kod LGa je  STA518

 

A šta je crklo LGu?

Link to comment
Share on other sites

Nema garancije, prosla odavno. Do sada sam cistio laser sa onim CD-om za ciscenje sto ima cetkice. Fakticki je moja greska sto nisam probao sa njim i sad ali smatrao sam da posto nijedan CD ne cita , nece ni njega hteti, jer kad masina uvuce CD unutra ne desava se apsolutno nista, samo tisina i No CD na displeju.

Da probam manuelno da ocistim laser ,ne umem. Znam da je moj cale svojevremeno cistio glavu videorekordera sa onim stapicima za usi i alkoholom.

Kako god, ako odnesem kod majstora, samo da ga otvori i ustanovi kvar, uzece oko 100-150 eura pa plus popravka sto ce ispasti bar 200-300.

Ovako za 440 e imam potpuno novi Denon sa 3 godine garancije koji miluje usi kako svira.

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Ultravox said:

To da, naravno. Samo hebga imam rdjavu naviku da skidam mjuzu sa interneta sto u flacu sto mp3 320 kbps, pa onda rezem i meni i frendu na CD. To mi je glavna potreba.

Inace ovaj Denon ima i DAB radio. Nisam probao ali pretpostavljam da je tu kvalitet zvuka superioran.

http://a-bc.co.uk/audio-quality-comparison-dab-pcm-fm-am/

Link to comment
Share on other sites

Nis?

Nista onda, nek pociva LG u blazenom miru. Inace isprobah malocas onaj CD sa cetkicama sto ciste laser. Stara prica, opet na displeju no CD.

I da, ovaj Denon Dm41 se usvirao i sad zvuci, nemam reci. Tako muzikalno, somotski, dinamicno, hrskavo, lepo, precizno.  I to sa ovim budzetnim Argon zvucnicima, mogu misliti sa Dali Zensor ili nekim  jos boljim zvucnicima,  kako bi to tek izgledalo.

 

Link to comment
Share on other sites

Tacno , prilicno cesto dolazim u BG al sa WizzAir- om van sezone jer su karte tipa 50 eura povratna Iz Swe za Srbiju. Popravka ce morati da saceka dolazak sa autom.

Jedna ispravka, sam Denon D-M41DAB ne kosta 440 e ovde vec 340. Argon zvucnici su kostali 160e sto je ukupno 500e pa onda - 60e na bozicni popust daje konacnu cifru od 440e.

Tek toliko da se zna ,sto bi rekao pokojni Minimaks.

Link to comment
Share on other sites

Isto Vizer?

Ja sam Iz Geteborga pa mi najzgodnije direktno odavde. Mada se zaista ne secam da je ikada imalo za 20e povratna.

Osim toga, to je samo sa rucnim prtljagom sto idé u avion. Ako hoces onu veliku putnicku torbu od 30-ak kg, tu rebnu istu cifru ko za samu kartu.

I nesto o Denonu DM41.  Sa portala Trusted Reviews.

This machine puts to bed the notion that a good audio setup requires a lot of space and money. The Denon D-M41 offers a level of musical engagement you’d expect from a large, expensive separates system. That Denon has managed to achieve this in an all-in-one box is simply extraordinary. If I were compelled to downsize or make space, I would happily replace my separates with one of these.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...