Jump to content


marantz pm52 krči jedan kanal


trinity

Recommended Posts

Dobio sam na poklon navedeno pojačalo.
Onaj od koga sam ga dobio je znao da postoji mogući problem sa potenciometrom pošto pojačalo nije radilo 5-6 godina.
Uglavnom očišćen je potenciometar sa tri kontaktna spreja. On imače ima iskustva sa tim.

Uglavnom. Pojačalo je probano pre puštanja u pogon, ništa se ne pali, ništa ne gori, sve je OK.
Jedini problem i to primećen jutro posle je što jedan kanal šuška pucka ili krči. Ništa glasno ali primetno tj. čujno.

Svi kondnenzatori su vizuelno OK. Elna proizvodjač je kondenzatora.

Sad ja sam provalio kad je čistio kako se skida pot. ALPS je u pitanju vrednosti 50k oma.
Ja mogu to da zamenim i zameniću ali ne znam da li ovaj opis liči na problem sa potom ili nešto drugo.
Inače desi se da prestane kod pomeranja pota ali se vrlo brzo vrati s tim što se ne dešva da usled pomeranja pota, da se krčanje pojačava ili smanjuje ili da puca nešto glasno.


Na šta ovo Vama liči.Ako je pot ja to mogu večras da proverim ali ne bi da odlemljujem 25 godina stare lemove a da nemam naznaku da bi ovo mogao biti potenciometar.


Hvala

Link to comment
Share on other sites

Мало се помучиш и снађеш се, иначе тај четворопински (JG01) је улаз а тај шестопински (JG02) је излаз из пота.

Бели део који не штампи мрдаш мало а при том га и вучеш на горе док га не скинеш. Тада можеш да конектујеш каблић само на два начина, фабрички и српски.  ;)

Link to comment
Share on other sites

Kada kažeš beli deo, misliš na ove klemice tj konektore sa četri i šest pinova na koje kačim muški konektor?

Da li je ok da spojim žicama šest nožica pota na šest nožica na pcb-u i to sve konektujem. Tako ću videti da li je pot ili nije ?

 

Jedino je problem ovaj gornji konektor koji liči na masu. Ja takav pot nisam nikada video. Znam za ove što imaju šest nožica.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, trinity said:

Kada kažeš beli deo, misliš na ove klemice tj konektore sa četri i šest pinova na koje kačim muški konektor?

Бели део се скида а остају пинови, иначе бели део има усеке да не би могло да се окрене, али ми то умемо и дугачије.

Link to comment
Share on other sites

E pojačalo se vrlo verovatno neće moći popraviti.

Tri pitanja.
Šta se iz njega osim trafoa može izvući da koristi za pravljenje novog pojačala? Ne računam nožice.

Uzeću neki od kitova iz kelca i skutijati. 

Koji je najbolji?

http://www.kelco.rs/katalog/komponente.php?IDgroupweb=9430

Da li je linija aiwa bolja od ovih kompleta. Imam jednu aiwu, probao sam al mnogo je to tanko u odnosu na marantz.

Ako neko zna gde u Srbiji ima nešto slično a bolje da se kupi ili prodaje, nek kontaktira.

Zvučnici su ručni rad i ovo je speifikacija.
Fostex 4" full range

89db

8 ohm

15w

 

Hvala na pomoći.

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, trinity said:

Tri pitanja.
Šta se iz njega osim trafoa može izvući da koristi za pravljenje novog pojačala? Ne računam nožice.

Uzeću neki od kitova iz kelca i skutijati. 

Koji je najbolji?

http://www.kelco.rs/katalog/komponente.php?IDgroupweb=9430

Da li je linija aiwa bolja od ovih kompleta. Imam jednu aiwu, probao sam al mnogo je to tanko u odnosu na marantz.

Ako neko zna gde u Srbiji ima nešto slično a bolje da se kupi ili prodaje, nek kontaktira.

 

1. Хладњаци

2. Ни један

3. То нико не зна, свако друкчије чује.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...