Jump to content


Pompi moli za pomoc!


pompi

Recommended Posts

2 minuta ranije, Krca44 said:

probaj na 27 da dodas 20 do 27 kako si mislio

Pa, tako sam ga nesto i cenio. To bi po mom laickom misljenju bilo optimalno za sve polozaje slusanja. Aj' kad se vec trudis da pomognes da podelim i informaciju o mojim trenutnim stalcima, hahaha... To su dva gradjevinska bloka, napunjeni starim majicama i stavljeni u kutiju od pampers na cijem je dnu stiropor od 1 cm.

Link to comment
Share on other sites

Pompi, izgleda da si se sasvim pogubio u svim ovim predlozima - za početak, ono što ti je Krca44 rekao još pre dve strane odavde - podigni zvučnike na visinu da ti visokotonci budu u visini ušiju kada si na mestu sa koga slušaš muziku.

Visinu stalaka, pometača, šiljaka dole ka podu, šiljaka gore ka zvučnicima itd...ćeš onda moći sam da proračunaš.

Link to comment
Share on other sites

Nije za l16 dobra ta metoda sa visinom ušiju. To bi značilo da stalak bude 50-55 cm, a to je za taj zvučnik mnogo. Procunjaj malo po netu, videćeš da su stalci za taj zvučnik ne veći od 40cm. Ima i nižih, pod uglom. Kod višeg stalka preti da splasne bas. 

Link to comment
Share on other sites

Pompi ima 27cm od poda i hoce da doda jos 27cm sto je u totalu 54cm.

Ja sam napisao da je viskotonac u visini usiju generalno pravilo i da treba proveriti sta kaze proizvodjac, ako nisam onda dodajem sada, sem toga drago mi je da je ovde neko ko zna manje kutije.

Dizanje kutija je metoda probe da se vidi sta Pompiju najvise odgovara.

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja izvinjavam se... ponovicu nadam se jasnije :

Pompijeve kutije su vec podignute 27cm od poda, na sta bi on podigao jos 27cm... moj prvi predlog je bio jos 15cm sto sam prepravio na 27cm ( odokativno racunanje ).

27cm i 27 cm je 54cm sto je previse po tvojoj preporuci,  pa ja kazem ,  nemam mnogo iskustva sa malim zvucnicima i drago mi je da preporuku takodje daje neko ( Kurshum ) ko poznaje konkretne kutije.

Sem ovoga preporuka da viskotonac bude u visini usiju je samo generalna i ne vazi uvek, zato treba proveriti sta kaze proizvodjac, ako nesto kaze, npr. Harbeth za neke svoje modele daje preporuku da usi budu na visini izmedju midbasa i visokotonca.

Link to comment
Share on other sites

On 1/17/2018 at 11:29 PM, borchee said:

Stipe, lipi moj...

Morebiti, da bitna hitrost pri izdelavi FLAC-a iz empetrija v biti ni bitna, vendar pa ni nebitno, da biti v biti vendarle potujejo po obrokih, in sicer s hitrostjo tisočev na sekundo. Ali drugače povedano: "Biti, ali ne biti, to je zdaj vprašanje.".

Bolja je tvoja verzija, svaka ti dala slovenski ti je za čistu peticu!

(pogotovo Williamskoshakespearsovski ničim izazvan ending)

:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Postovanje i pozdrav svima! Malo sam se olenjio, obaveze...

Nego, zamolio me ovaj moj prijatelj, pominjali smo ga vise puta, pomoc zasluzuje definitivno, duznik sam mu do groba. Radi se o sledecem:

- Pojacalo mu je Sony STR-DH 100 2-Channel Audio Receiver,

- izvor zvuka gramofon,

- soba 5 x 3.5m.

Trebaju mu zvucnici:

- da su na 8 oma,

- da nisu vislji od 55 cm,

- do 100 e.

Pricao sam mu o mojim iskustvima sa clanovima ovog foruma, naravno pozitivnim, pa bi i on voleo da mu se posreci. Kaze, ako ima neko od vas ili znate nekog proverenog, rado bi to pogledao. On zivi u Beogradu a od muzike znam da najvise voli Pink Floyd i The Clash. 

Eto, pa ako neko nesto zna...

Unapred zahvalni Pompi i Jovan.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, zek said:

(pogledaj specifikacije za te zvučnike).

Ja? Aooo... Pa, dobro. Voljan sam da naucim nesto. Sta treba da se gleda?

Sensitivity:   89dB spl (2.83V, 1m) - Meni laiku se ovo cini da kazem ok.

Frequency Response:    80 Hz to 20 kHz ± 3dB - Pretpostavljam da je ovo bitno ali meni to nista ne znaci.

 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, pompi said:

Frequency Response:    80 Hz to 20 kHz ± 3dB - Pretpostavljam da je ovo bitno ali meni to nista ne znaci.

Neka traži kutije sa što manjim prvim brojem, ali obavezno sa naznakom ± 3dB i naravno sa osetljivošću što je moguće većom >90dB/1W/1m.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, zek said:

Neka traži kutije sa što manjim prvim brojem

Znaci sa vecim frekventnim opsegom? To je znaci opseg onoga sto kutije emituju? Laicki, ako postoji nesto ispod 80Hz to ove kutije nece emitovati?

Obavezna naznaka +-3dB? Ne znam sta je to ali verujem.

Osetljivost? Negde sam procitao, sad ce @Kuršum da me grdi sto mnogo citam, da ce se kutije sa vecom osetljivoscu cuti glasnije od onih sa manjom. Verovatno se ne radi samo o tome. Ovaj JBL l16 sto sam uzeo je 88dB. Ne znam ni sta predstavlja ovo 1W/1m?

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, pompi said:

da ce se kutije sa vecom osetljivoscu cuti glasnije od onih sa manjom. Verovatno se ne radi samo o tome. Ovaj JBL l16 sto sam uzeo je 88dB. Ne znam ni sta predstavlja ovo 1W/1m?

Tačno, za osetljivije kutije je potrebno manje snage da se dobije ista glasnoća.

1W/1m znači da je osetljivost merena sa snagom od 1W na 1m udaljenosti (to je jedan od standarda merenja). Sama oznaka od XYdB bez oznake kako je merena ne znači praktično ništa.

Isto važi i za frekventni opseg, ako nije dato u kojim granicama je meren, isto ne znači ništa.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...