Jump to content


Pompi moli za pomoc!


pompi

Recommended Posts

Stipe, lipi moj...

Morebiti, da bitna hitrost pri izdelavi FLAC-a iz empetrija v biti ni bitna, vendar pa ni nebitno, da biti v biti vendarle potujejo po obrokih, in sicer s hitrostjo tisočev na sekundo. Ali drugače povedano: "Biti, ali ne biti, to je zdaj vprašanje.".

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Father said:

Pređite na Rusku literaturu? :D

Kasno je za to!...barem mi, Štajerci, usvojili smo Šekspira....sa manjom modifikacijom: "Iti, al' še eno spiti, to je zdaj vprašanje."

...ili kako bi vi rekli: "Ići, il' joše jednu popiti, to je sad pitanje."

Slažemo se valjda, da je pitanje/premišljanje potpuno retoričke prirode.

Link to comment
Share on other sites

.... Pitanje je sada i kako bih posle te još jedne i Srpski govorio, a ne smem ni da pomislim na primer da pročitam to na Slovenačkom. :lol:

Na jednom dočeku Nove Godine u centru Ljubljane smo se opasno upucali mi muški, od 3 Long Island koktela da je bila sreća što smo poveli žene sa sobom, da nas vrate kući. Sledeći put poučeni iskustvom smo bili daleko oprezniji na Bohinju pokraj Vogela. :thumbsup2

Long-island-iced-tea-cocktail-recipe-The

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2018 at 17:40, Miksailo said:

A baterija od 1,5 volt?

stavis kablove na plus i minus baterije i ako je moguce na pipkanje baterije da vidis bass drajver, membrana napolje onda ti je to plus a ako se uvlaci ka unutra onda si obrnuo.

Nista bez baterije!

Evo, javlja mi drug, nesto mu opet nije stimalo ma je kontaktirao nekog iz Sony i Jamo, (posto je povezao dva para zvucnika). Poveze on kako su mu rekli ali opet mu se nesto tu nije dopalo pa uzme bateriju i odradi test. Rezultati sledeci: 

- kod Sony kutija sivi kabl sa crnom linijom je MINUS.

- kod Jamo sivi sa crnom je PLUS.

Interesantno je to da su mu i iz Sony i iz Klipsch, (firma koja je kupila Jamo), odgovorili pogresno.

Sve u svemu, kaze, sad se cuje! 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, pompi said:

Nista bez baterije!

Evo, javlja mi drug, nesto mu opet nije stimalo ma je kontaktirao nekog iz Sony i Jamo, (posto je povezao dva para zvucnika). Poveze on kako su mu rekli ali opet mu se nesto tu nije dopalo pa uzme bateriju i odradi test. Rezultati sledeci: 

- kod Sony kutija sivi kabl sa crnom linijom je MINUS.

- kod Jamo sivi sa crnom je PLUS.

Interesantno je to da su mu i iz Sony i iz Klipsch, (firma koja je kupila Jamo), odgovorili pogresno.

Sve u svemu, kaze, sad se cuje! 

Drago mi je, pozz!

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Father said:

Na jednom dočeku Nove Godine u centru Ljubljane smo se opasno upucali mi muški, od 3 Long Island koktela...

Da, Coca Cola zna biti podmukla. :beer

1 sat ranije, pompi said:

Interesantno je to da su mu i iz Sony i iz Klipsch, (firma koja je kupila Jamo), odgovorili pogresno.

Hmmmm...zar imaju oba para zvučnika fiksne kablove?

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Krca44 said:

Pa za Jamo ne znam sta da kazem, mozda u fabrici neko nije gledao kad je vezivao a s druge strane mozda nije standard da sivo/crni bude minus,  mada bih ga ja tako uvek tumacio ili dosad bar jesam.

Moguce je i jedno i drugo. Eto, podelio sam njegovo iskustvo, mozda nekad nekome koristi.

Link to comment
Share on other sites

Generalno pravilo je da visokotonac bude negde u visini usiju, eventualno poneki proizvodjac zvucnika naglasi ako to nije slucaj,  dakle vidi to.

Druga stvar, ako imas fiksiran polozaj za slusanje muzike, npr. fotelju, sednes, zavalis se i neka neko izmeri visinu od poda do tvojih usiju.  Ovde je moguca korekcija na osnovu mesta slusanja.

Na kraju kad imas ove informacije mozes izracunati koliko treba da budu visoki stalci za zvucnike.

Ostalo su visine materijala, debljina polica, visina siljaka i slicno

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, Krca44 said:

visokotonac bude negde u visini usiju

Pa, tako sam i mislio nego ajde da se konsultujem. Kod mene je malo nezgodno to sto ja volim da setam po sobi dok slusam, hahaha...  ali to je vec moj problem. Nego, ti "siljci", o tome nista ne znam a razmisljam se i o tome da li bi kutije, (dno), trebalo da budu paralelne sa podom ili pod nekim uglom.

Link to comment
Share on other sites

Vidi ja imam fotelju i stolicu za razunarom, zvucnici su takvi, nista posebno, ali nisu usko usmereni na malo podrucje "sweet spot" gde se stereo slika naj jasnije cuje.   Ako zvucnici zvuce dobro dok setas, onda nije kriticno,  ako imas jasan utisak da svira leva pa desna kutija onda njima verovatno treba taj sweet spot da daju najbolje rezultate.

Dno kutije je obicno paralelno sa patosom mada ljudi cesto eksperimentisu tako da nagnu kutije malo nagore, to se mislim utvrdi u praksi da li ti odgovara i da li je potrebno.

Za visinu kutije od 50cm idu neki stalci za zvucnike koji sa gornje strane imaju policu na koju moze zvucnik direktno da se stavi ali takodje neki ljudi vec tu stavljaju siljke,  normalno mesto siljaka je da odvoje nogice stalka od patosa.

Siljci se najcesce koriste da podnostojece kutije odvoje od patosa jer bas hoce da mulja i da se pojaca kad kutija stoji direkt na patosu,  a cesto se stavljaju i na nogice/donji nosac postolja kad su manje kutije u pitanju.

Buduci da ja imam podnostojece zvucnike a siljke tek treba da stavim, dacu ti neke opste informacije za posetak.   Ako imas bilo kakva dva stocica za pocetak podigni zvucnike na njih da vidis kako zvuce, idealno je da budu na istoj visini ali ako nemas dva ista stocica, mozes da improvizujes sa npr. knjigama. Dakle bitno je da ih dignes na otprilike visinu koja ti odgovara da vidis za pocetak kako sviraju.

Stalci za zvucnike vrlo cesto u startu imaju ugradjene siljke ili ih je moguce dodati, ovde nisam strucan. Takodje mislim da je ovo stvar prakse, da li treba nekim zvucnicima ili ne treba.

Dajem ti link koji sam i ja dobio, ovim siljcima treba navoj na nosacu da bi se koristili, nosac na stalku moze imati vec predvidjene navoje ili se eventualno moze doraditi, ovo je vise informativno :

https://www.ebay.com/itm/8PCS-Speaker-Cone-Spike-Isolation-Stand-Foot-8-Base-Pads-Floor-Discs-M6-36/321946628196?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D2%26asc%3D46086%26meid%3D11116b3889d1471ba2854e26336bac82%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D6%26mehot%3Dag%26sd%3D272669461060&_trksid=p2047675.c100005.m1851#shpCntId

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Krca44 said:

ovo je vise informativno

Super! Eksperimentisacu i mozgacu neko vreme. Hvala.

Inace, trenutno su na istoj visini, podignuti 27 cm od poda. Ne znam zasto ali mi se cini da bi trebalo da ih dignem za jos toliko. Videcemo. Hvala jos jednom.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...