Jump to content


Pompi moli za pomoc!


pompi

Recommended Posts

Da ne bude zabune pojacalo je kod mog dobrog prijatelja , dao sam mu na koriscenje da slusa u stanu dok nije nabavio drugo pojacalo . Ja vise nisam imao gde sa uredjajima drzim ih i cuvam u sobi 4x4m i tu ih slusam . Vidim da ti objasnjavaju i pomazu kako da povezes pojacalo svaka cast . Nazad imas prekidac za izbor otpora zvucnika stavi na 8 oma jer su ti na toj vrednosti zvucnici. Sto se tice pojacala nema sta da brines on isto pazi uredjaje kao i ja i cuva ih . Danas sam otisao kod njega pazljivo i dobro ga upakovali za transport . Sutra se cuje sa kurirskom sluzbom i salje ti na adresu . Ostavio sam vama dvojici da se dogovorite . Srecno i javi utiske kad ga povezes .

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, miskon said:

Da ne bude zabune pojacalo je kod mog dobrog prijatelja , dao sam mu na koriscenje da slusa u stanu dok nije nabavio drugo pojacalo . Ja vise nisam imao gde sa uredjajima drzim ih i cuvam u sobi 4x4m i tu ih slusam . Vidim da ti objasnjavaju i pomazu kako da povezes pojacalo svaka cast . Nazad imas prekidac za izbor otpora zvucnika stavi na 8 oma jer su ti na toj vrednosti zvucnici. Sto se tice pojacala nema sta da brines on isto pazi uredjaje kao i ja i cuva ih . Danas sam otisao kod njega pazljivo i dobro ga upakovali za transport . Sutra se cuje sa kurirskom sluzbom i salje ti na adresu . Ostavio sam vama dvojici da se dogovorite . Srecno i javi utiske kad ga povezes .

Razumeo sam a i stekao pozitivan utisak o Vladimiru. Da, da, moji virtualni prijatelji se trude da mi pomognu, hvala im. Mozda se nehada i sretnemo pa popijemo neko pivo, ko ga zna, bilo bi lepo. Naravno da cu se javiti kad stign. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, pompi said:

Prodavac svasta naprica za njih

Napisa ti Kuršum, da nemoj ulaziti u svet kablova...nema tome kraja.

Kupuj jeftino.

Pozdrav i puno veselja sa uređajima, a naročito sa muzikom.

 

P.S. 2 i po kvadrat bi trebalo da uđe - promjer (dobro, zavisi o licnama) je tek cca. 1,8 mm.

P.P.S. Mali trik...kad oguliš kablove, zalemi samo vrhove, kako ti kod ubadanja ne bi "pobegla" koja licna.

Link to comment
Share on other sites

Kad budeš kupovao zvučnički kabl, da ne bi davao pare dva puta, pokušaj da odrediš najveću potencijalnu udaljenost nekog od zvučnika (ili oba, ako pojačalo bude tačno u sredini) od pojačala, pa onda poruči dva puta toliko. Dakle rekao si da će u prvoj varijanti stajati tu i tu, a kasnije na nekom drugom mestu, znači imaš neku viziju. E u toj viziji predvidi koje je to najveće potencijalno rastojanje. Čak i ako ti zvučnici ne budu jednako udaljeni od pojačala, poželjno je da dužina kabla do oba zvučnika bude ista. 

Što se tiče kablova@zek ti je dao dobru preporuku. Samo što bi ja u tvom slučaju išao na 1.5 mm kvadratni:

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=15012000&pid=15012011

Sem tog kabla možeš gledati i sledeće linkove:

https://www.psp.rs/klotz-ais-ly215tsw

http://www.megamusic.rs/kablovi-i-konektori/zvucnicki-kablovi/Cordial-CLS-215-zvucnicki-kabl

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/7709-Proel-HPC610BK/

Pa biraj spram trenutnih mogućnosti.

 

Link to comment
Share on other sites

Zvucnicki kabl porucen.

Nego, sto se tice tog "interkonekta", pretpostavljam da mi taj kabl treba da bih, u mom slucaju, povezao DVD player sa pojacalom. E, sad, iskreno, ja nikad nisam cuo za taj pojam. Mislio sam da se to povezuje obicnim cinc kablom, (L, R). Pretpostavljam da je taj interkonekt kvalitetniji nego pitam se da li bih ja to mogao da povezem obicnim cinc kablom? Ima li to istu funkcija? Makar za prvo vreme, istrosih se, zena se mrsti a tastu i da ne pominjem, hahaha...

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, pompi said:

Zvucnicki kabl porucen.

Nego, sto se tice tog "interkonekta", pretpostavljam da mi taj kabl treba da bih, u mom slucaju, povezao DVD player sa pojacalom. E, sad, iskreno, ja nikad nisam cuo za taj pojam. Mislio sam da se to povezuje obicnim cinc kablom, (L, R). Pretpostavljam da je taj interkonekt kvalitetniji nego pitam se da li bih ja to mogao da povezem obicnim cinc kablom? Ima li to istu funkcija? Makar za prvo vreme, istrosih se, zena se mrsti a tastu i da ne pominjem, hahaha...

Činč labl i interkonekt su jedno te isto. Tj. i činč kabl je interkonekt.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Kuršum said:

Činč labl i interkonekt su jedno te isto. Tj. i činč kabl je interkonekt.

Znaci za pocetak mogu da koristim neki jeftiniji, crveni i crni u pojacalao u CD ulaz, a sa druge strane u DVD?

Koliko sam razume ne bi trebalo da bude suvise dugacak?

Pretpostavljam da ce taj jeftiniji kabl da utice na zvuk a ne da nesto "sprzi"?

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, pompi said:

Znaci za pocetak mogu da koristim neki jeftiniji, crveni i crni u pojacalao u CD ulaz, a sa druge strane u DVD?

Koliko sam razume ne bi trebalo da bude suvise dugacak?

Pretpostavljam da ce taj jeftiniji kabl da utice na zvuk a ne da nesto "sprzi"?

Ili dajte neku preporuku, da bude koliko toliko siguran za neku povoljnu cenu.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne moraš sve odmah da kupiš. To je prvo. Drugo, na onom sajtu gde si naručio kablove zvučničke, izbor interkonekta koji su već terminisani nije baš idealan. Oni koji su jeftiniji, nisu ništa bolji od tog koji već imaš, a oni solidniji su skupi, za manje pare ćeš napraviti isti ili bolji. Zato ne žuri. I treće, šta će ti 4-5 para kablova, kad ćeš povezati samo jedan uređaj za sad?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...