Jump to content


Pompi moli za pomoc!


pompi

Recommended Posts

1 minut ranije, RingeRaja said:

Rekao bih, pre kvalitetu, nego ceni.

Obično kvalitet prati i odgovarajuća cena, ali ne uvek, pa je uvek bolje gledati kvalitet, tj. ono što svaka komponenta i sistem u celini može.

Malo je nezahvalno gledati cenu, pogotovo ako se kupuju polovne komponente koje npr. sad koštaju par stotine EUR, a pre 20-ak godina su koštale par hiljada DM.

Moj stav je da u kablove ne ulažem više od 20% trenutne cene komplet sistema. Po toj matematici, Pompi ne bi trebao da plati više od 50 EUR za kablove.

Kukuuuu....

Link to comment
Share on other sites

Kukaj koliko god hoćeš, ali da povežeš se trebaće ti par zvučničkih kablova, može i na žicu (bez konektora) + bar 2 para interkonekta.

Naj najjeftinije je da kupiš običnu bakarnu žicu za zvučnike (mogu i ja da ti dam, ne treba mi), 30 rsd po metru na buvljaku, 100 đuture plafon. Radi, ali je uvek pitanje kako.

Za 2 para interkonekta nema šanse da prođeš bez bar 20-30 EUR, osim ako ti ili neko ne pokloni ili ih ne kupiš u WinWin-u.

Ne znam koliko si planirao za interkonekte, ali pogledaj malo oglase na KP i šire, videćeš da i za ovo moraš da odvojiš izvesnu količinu para.

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, pompi said:

Ja, pravo da vam kazem ni neznam sta je to interkonekt.

Nema veze, važno da si "naučio" da membrana u dvosistemcu ne treba da bude veća od 7" i da je JBL=hladnoća. 

Kad budeš povezivao sistem, zovi nekog ko zna šta je interkonekt, nemo' ds spržiš nešto. :D

p.s. i bilo bi dobro da kablovi stignu zajedno sa "opremom", jer bez njih ti je od opreme slaba vajda.

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, Kuršum said:

Nema veze, važno da si "naučio" da membrana u dvosistemcu ne treba da bude veća od 7" i da je JBL=hladnoća. 

Kad budeš povezivao sistem, zovi nekog ko zna šta je interkonekt, nemo' ds spržiš nešto. :D

p.s. i bilo bi dobro da kablovi stignu zajedno sa "opremom", jer bez njih ti je od opreme slaba vajda.

To sam procitao a ne naucio. Ja razmisljam ovako: treba mi kabli od pojacala do zvucnika. Na kraju koji ide u pojacalo je stereo rca cinc ugradni a na drugom koji ide u zvucnik ne znam kakav dzek ide. Videcu kad stigne zvucnik pa cu da pitam iskusnije, da ne kazem pametnije, pa da pomisli neko da nisam zahvalan na svoj ovoj pomoci. Hahaha...

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, pompi said:

To sam procitao a ne naucio. Ja razmisljam ovako: treba mi kabli od pojacala do zvucnika. Na kraju koji ide u pojacalo je stereo rca cinc ugradni a na drugom koji ide u zvucnik ne znam kakav dzek ide. Videcu kad stigne zvucnik pa cu da pitam iskusnije, da ne kazem pametnije, pa da pomisli neko da nisam zahvalan na svoj ovoj pomoci. Hahaha...

Naučio je bilo pod znacima navoda, al' nema veze. Ne ide rca na zvucnicki kabl. Rca ide na interkonekt.

Dakle napiši koliko će daleko zvučnici stajati od pojačala, ako znaš i koji će biti izvori zvuka (cd, tjuner, kompjuter, itd), pa ćemo ti reći šta da uzmeš i koliko.

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, Kuršum said:

Naučio je bilo pod znacima navoda, al' nema veze. Ne ide rca na zvucnicki kabl. Rca ide na interkonekt.

Dakle napiši koliko će daleko zvučnici stajati od pojačala, ako znaš i koji će biti izvori zvuka (cd, tjuner, kompjuter, itd), pa ćemo ti reći šta da uzmeš i koliko.

Dobro. Sad mi je jasnije koliko ne znam.

Koliko ce daleko od pojacala biti zvucnici trenutno ne znam. Recimo da bi u prvo vreme bili ne dalje od 1,5m a u buducnosti verovatno preko 3m. Primetio sam da je ova tema nauka pa sam je ostavio za kraj.

Izvori zvuka: primarni LP a sekundarni rezani dvd-i sa mp3 uz nadu da cu nekada nabaviti dvd sa usb-om kako bi pustao @FLAC.

Link to comment
Share on other sites

Dakle treba ti jedan interkonekt (pošto ga na gramofonu već imaš) i treba ti dva zvučnička kabla iste dužine, jedan za levi, jedan za desni zvučnik. Kad budeš znao koje je maksimalno rastojanje jednog i drugog zvučnika od pojačala, onda ćemo znati i koja dužina ti treba. Takođe interkonekt ne bi valjalo da bude predug, nadam se da da dvd neće da tu stoji na jednom, a pojačalo na drugom zidu. :D

Što moraš da puštaš flac ili mp3 sa DVD-ja i režeš vazda to, ne puštaš sa kompa, laptopa?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...