Jump to content


Pompi moli za pomoc!


pompi

Recommended Posts

2 minuta ranije, Kuršum said:

Lepak je sigurno, nego pitaj zašto je to tako.

Ne moraš od Krleta ništa da kupiš, nije zacrtano. Samo gledam šta do 150 evra ima, a da vredi.

Ma, ok. Ponavljam, ja i zelim da mi preporucite nekog koga poznajete. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav forumasi .

Javljam se u temu u vezi pojacala HK 6500. Pojacalo je ocuvano i nikad na njemu nista nije radjeno. Kad sam ga kupovao poveo sam bio druga servisera da ga komplet pregleda jer sam hteo da uzmem dobar primerak. Zamenio sam ga sa Harman Kardon kompletom snagas i predpojacalo PA 2400 i AP 2500 i dan danas zalim sto sam ih prodao . Preselio sam se u manji prostor pa su mi bili visak . Sto se tice pojacala zvucno je za svaku pohvalu fini visoki detaljni sednji i ima kick u basu sto sam voleo kod Harmana . Meni je svirao u sobi od 15 kvadrata i bio je uparen sa Jbl LX 33 zvucnicima i to se lepo uklopilo . Dok nisam presao na skuplju i bolju klasu.

Pozdrav Kursum

Svaka cast dobro te secanje sluzi bili smo se culi u vezi JBL L86 bese to davno tada sam trazio zvucnike za HK snagasa i predpojacalo ali nisam stigao u medjuvremenu da otudjim svoje zvucnike a tvoji otisli sa oglasa :-(.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Kuršum said:

Bolje da kupi od nekog ko je poznat, nego od nekog ko nije. Na kraju, ja sam kupovao i od onih nepoznatih, čak i u inostranstvu, pa nisam imao loših iskustava. A izvestan rizik uvek postoji, fala bogu ima i dobrih majstora. 

Kako misliš da on iz Sokobanje izvede da stručno lice u NS proveri, ne preteruj, pola Srbije ne bi slušalo muziku da je taj princip realan.

Upravo tako. Kada sam kupovao zvučnike, platio sam dečku iz NS (1.000,00 dinara) da mi proveri ispravbnost i fizički izgled (poslao mi je par slika).

9 sati ranije, pompi said:

Pa, pitanje je, ako se odlucim, da li cu i sam moci da odem u NS. Verovatno ce biti: Majstore, napisite fragile, a hvala bogu, ovi nasi kuriri svi pismeni. Znam da su cupava vremena ali mislim da je ipak sramota uvaljivati za tako male pare. Znaci, kad krades, kradi ko gospodin! Hahaha.... Pustio sam mu poruku da ga sacuva do doljnjeg a rekoh, zvucnici se opet pojavili. Nego, jel mogu ja da dvd player ukljucim na cd ulaz?

Što se tiče slanja, sada znam, a koštalo me je :) Najbolje je da se šalje autobusom i to na sledeći način. Prodavac, ili onaj ko je iskontrolisao opremu,  odnese na autobus i kaže: "Ovo je pojačalo, kupac hoće da plati 1.000,00 dinara, ako ga pozoveš na mobilni kada stigneš. Dobro ga pazi jer je lomljivo". 

Jeste malo komplikovano, ali je i mnogo sigurnije. Ovo košta oko 2.000,00 dinara. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svoje nekadašnje poslao za Kragujevac busom i dao šoferu 300 dinara. Stavio ga čovek iza sebe na sedište i udobno je putovalo za Kg.

Kakvih 1000, 2000 pominješ?

Pritom, ne mali broj ljudi sa foruma je kupovalo tako što im je stiglo nekom od poštanskih službi. Naglasi se da je osetljivo/lomljivo. Nije pojačalo nešto lagano što može da se tumba i baca. Upakuje se lepo, kutija, stiropor....

Mada je autobus, rekao bih, bolje rešenje.

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, Kuršum said:

Kakvih 1000, 2000 pominješ?

 

Mada je autobus, rekao bih, bolje rešenje.

Ja sam plaćao, za proveru zvučnika 1.000,00 dinara . Ne sećam se samo, da li na ovom ili Benchmark forumu. Dečko je odradio odličan posao. Zvučnici su stvarno fantastično očuvani. Problem je nastao kada sam naručio da mi se pošalje preko kurirske službe. U transporutu su mi olubili jednu mrežicu za Monitor D zvučnike.  Poštarina je bila oko 1.000,00 dinara . 

 

Isprtavka i farbanje mrežica u lokalnoj limarskoj radnji je 2.000,00 dinara.

 

Tako da odpilike to je ta računica.

 

Nismo svi u nekom velikom gradu. Ovde u Jagodini izbor je svodi na Bukija :). Verovatno da ima i gore :) ali to nije razlog da ne slušamo muziku ;) 

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Kuršum said:

Moje lično mišljenje je da je u ovom slučaju (pojačalo), taj trošak oko provere bespotreban.

Slažem se za to. I ja volim da kupujem od viđenijih članova foruma.

@RingeRaja

Ma da, niko na forumu ne uvaljuje, neće ljudi da se brukaju bezveze:ph34r:

 

Veća je šansa da te prevari neko na KP ili Limundo, nego na forumu gde provodi vreme mnogo godina.

Link to comment
Share on other sites

@pompi

Znači da je lepak vremenom malo počeo da se vidi na tom spoju. Pitanje je da li se to uživo uopšte i vidi onako kao na slikama. Verujem da nije ništa što može uticati na zvuk.

Kod Krleta sam bio dva puta, jednom da pazarim CD, drugi put da za kolegu kojo nije iz BG pogledam uređaj. Moje iskustvo sa njim je O.K.

Odluka je na tebi. Ta kombinacija HK6500/JBL l16 Decade za 250 evra je bombona. Ostalo moraš da odlučiš sam.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Kuršum said:

@pompi

Znači da je lepak vremenom malo počeo da se vidi na tom spoju. Pitanje je da li se to uživo uopšte i vidi onako kao na slikama. Verujem da nije ništa što može uticati na zvuk.

Kod Krleta sam bio dva puta, jednom da pazarim CD, drugi put da za kolegu kojo nije iz BG pogledam uređaj. Moje iskustvo sa njim je O.K.

Odluka je na tebi. Ta kombinacija HK6500/JBL l16 Decade za 250 evra je bombona. Ostalo moraš da odlučiš sam.

 

Pa, cini mi se da ce tako i biti. U svakom slucaju, zeleo bih da se zahvalim svima koji su ucestvovali u ovoj temi. Mislim da su svi mudro i iskreno zborili. Porazmislecu jos vrlo malo i kontaktirati prodavce. U nekom od ranijih postova RingeRaja rece da ce, kad kutije dodju na red, biti SEX! Ja mislim da ce sex biti kod kablova, hahaha... Hvala jos jednom svima i sto ja volim da kazem, nek vam se dobro dobrim vrati.

Link to comment
Share on other sites

Sa kablovima će tek da bude, ako hoćeš par saveta, javi se.

A što se tiče kutija, napisao sam da će biti zeznutije nego sa pojačalom, pošto ti, pod broj 1, niko neće otvoriti kutije da vidiš da li je nešto brčkano u njima, a pod 2, treba to upariti da zvuči kako treba.

Dobar put su saveti koje ovde možeš da dobiješ, ali uši su samo tvoje i ničije više, plus, što sam već jednom napisao...opuštena kupovina na forumu, niko ne uvaljuje, sigurica...:rolleyes: 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Kuršum said:

Ne zanosi se sa kablovima. U tu sektu ako se učlaniš, ode hobi u majčinu.

Nisam sektas, hahaha... Nego, procitah na forumu, (necu vise), da neki kablovi mnogo kostaju, iznenadio sam se. U svakom slucaju, kablovi ce mi trebati. Cuo sam se sa Krletom, ostavio je dobar utisak na mene i cuva mi kutije. Ostaje novosadjanin koji se ne javlja na telefon.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Kuršum said:

Pa pisao ti je čovek ovde sinoć. Oglasio se.

Da, da. Vidoh. Dopisivali smo se i na KP. Nego, od jutros se ne javlja. Mislim da ce sve da prodje kako se samo pozeleti moze. Podetinjio sam, ubice me zena. Jedva cekam da zasvira.

Link to comment
Share on other sites

Rekao bih, pre kvalitetu, nego ceni.

Obično kvalitet prati i odgovarajuća cena, ali ne uvek, pa je uvek bolje gledati kvalitet, tj. ono što svaka komponenta i sistem u celini može.

Malo je nezahvalno gledati cenu, pogotovo ako se kupuju polovne komponente koje npr. sad koštaju par stotine EUR, a pre 20-ak godina su koštale par hiljada DM.

Moj stav je da u kablove ne ulažem više od 20% trenutne cene komplet sistema. Po toj matematici, Pompi ne bi trebao da plati više od 50 EUR za kablove.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...