Jump to content


Pomoc oko gramofona


Miroslav1

Recommended Posts

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 sat ranije, Miroslav1 said:

Hvala ti puno na objasnjenu i na trudu. Sada razumem. Uzecu ja ovaj roadstar gramofon jer on ima vec ugradjeno pred pojacalo i ne treba nista da dokupljujem. A i cuo se sa prodavcem ok je, lepo mi objasnio o tom gramofonu sve kaze da je kupljen nov 2012 godine. Porucicu ga od njega pa javljam kakav je kad stigne. I hvala vam svima na odvojenom vremenu. :D:D

Ne kupuj taj Roadstar!!! To ne vredi ništa. Pitaj prodavca, da ti plati, da mu to izneseš iz kuće:D

Link to comment
Share on other sites

Maši se poenta krenuli smo od 5000 dinara za nekog plastikanera, a sada smo stigli na preporuku od 45+45 za glavu i opasno za duplo prebacili zadatak teme.

Mislim da je taj Roadstar odličan u ovom okviru zadatka koji je Miroslav1 zadao kao preporuku. Siguran sam da je daleko bolje od onoga sa početka teme i to je to. Uvek će biti boljei obavezno skuplje, pa ako će da te ponese žar podiži lestvicu dalje ...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam iz bora. Pa nemam nista odredjeno, naravno ne nesto preskupo. Kazem ovaj roadstar mi se svidja. A i sto je "Father" rekao da smo krenuli sa onom kantom a stigli do ovog gramofona. Meni treba gramofon za mene jednostavno legnem pustim muziku i uzivam. Sada ja da imam 400 500 evra pa i ja bih znao da kupim dobar gramofon. Ali zasto bih bacao toliki novac ne bavim se ja profesionalno time pa da mi nesto mnogo skupo i kvalitetno treba. Jednostavno sto se kaze za svoju dusu. Imam neke albume od Michaely Jecksona njega bas volim da slusam pa bih to vrteo.

Link to comment
Share on other sites

^^ Svi su bez preamp-a. Većina i bez glave, ili sa iglom nepoznate potrošenosti. Ja nekako, uvek preporučujem da se uz polovni gramofon uzme nova igla, sem ako nije poznatog porekla (mislim na poreklo trgovca). Tvrdnje KP trgovaca "igla je u dobrom stanju", pogotovo za jeftinije uređaje, možeš okačiti mačku o rep. :(

Mnogo je poštenije prodavati gramofon uz navod "nema iglu", ili "igla svira, ali je potrošenost nepoznata".

...što znači da uz neki od ta tri, Miroslav mora još da nabavi phono-preamp i novu iglu ili glavu.

 

BTW, OM5E ima na oglasima za 35€. Dakle, samo 10€ više od AT-91, ne duplo. A mislim da jeste više nego toliko bolja.

 

51 minuta ranije, Miroslav1 said:

...Sada ja da imam 400 500 evra pa i ja bih znao da kupim dobar gramofon...

E, veruj mi da ne bi. tek tada bi se zapetljao u best value for money...

:D:P:lol:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NShappy said:

Svi su bez preamp-a. Većina i bez glave, ili sa iglom nepoznate potrošenosti. Ja nekako, uvek preporučujem da se uz polovni gramofon uzme nova igla, sem ako nije poznatog porekla (mislim na poreklo trgovca). Tvrdnje KP trgovaca "igla je u dobrom stanju", pogotovo za jeftinije uređaje, možeš okačiti mačku o rep

Ovo racunaj kao "zakon",  koji god gramofon da kupis, kakva god da je igla, to je da vidis kako radi pa je promeni sto pre ili bar na neki nacin proveri

Link to comment
Share on other sites

Прва два грамофона која сам навео су у изезетном стању са све главама а што се тиче преампа:

https://www.kupujemprodajem.com/Predpojacalo-za-gramofon-i-mikrofon-29420844-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Predpojacalo-za-gramofon-gramofonsko-Easy-Phono-19584111-oglas.htm

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Father said:

Maši se poenta krenuli smo od 5000 dinara za nekog plastikanera, a sada smo stigli na preporuku od 45+45 za glavu i opasno za duplo prebacili zadatak teme.

Mislim da je taj Roadstar odličan u ovom okviru zadatka koji je Miroslav1 zadao kao preporuku. Siguran sam da je daleko bolje od onoga sa početka teme i to je to. Uvek će biti boljei obavezno skuplje, pa ako će da te ponese žar podiži lestvicu dalje ...

Uozbilji se kolega! Kupi ti roadshit!!! Tu nema zvuka nikakvog! To NE MOŽE DA SE PRODA POSLE. Poštenije, reći mu da odustane, nego da baci pare!!!!

Link to comment
Share on other sites

Za 3,000 do 5,000 se prodaju Tosce i Garrardi na KP.  Video 100 puta, imam oba.  Ne kazem da su oni losi ali to su zabavni gramofoni u najboljem slucaju,  sto rece kolega gore plastikance iz zadnjih 8 godina koje prodaju po robnim kucama ... smatram da ne treba uzimati u obzir.  I mislim da su oni jos gori izbor od praistorijskog idler Garrarda kad radi bar pristojno.  Sa njim ces bar da djuskas.

Link to comment
Share on other sites

Dakle u svom prethodnom postu sam postavio nekoliko suštinskih pitanja, da bi mogao da ti odgovorim u kom pravcu da ideš. Više je razloga bilo za ta pitanja. Da ne bacaš novac, ako je prolazna želja, da shvatiš da gramofon i LG 5.1 mogu da se spoje pod određenim uslovima, ali da ne idu baš jedno uz drugo, da je gramofon skup sport....itd.

Mislim da za početak uzmeš ovako nešto:

https://www.kupujemprodajem.com/Tosca-20-ispravna-vrlo-pristojno-opste-stanje-53763503-oglas.htm?filter_id=157828298

Mnogi od nas su nešto slično imali u mladosti. Pa ako zaključiš da je ljubav rođena, malo se u međuvremenu edukuj na ovu temu, skupljaj pare i idi dalje. :)

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, microfarad said:

Uozbilji se kolega! Kupi ti roadshit!!! Tu nema zvuka nikakvog! To NE MOŽE DA SE PRODA POSLE. Poštenije, reći mu da odustane, nego da baci pare!!!!

Pa šta ću ponelo me da ispoštujem "Projektni zadatak" danas je sve u dudžetu. Potpuno se slažem osim ovoga oko prodaje, što ne da deci da malo skrečuju ako se kod njega ljubav rodi za nečim boljim.

Što bi prodavao, to je za trgovce, naše je da uživamo i jurimo sopstvene snove! :rolleyes:

 

I toska je odlična, pogotovo što me vraća u prošlost, kada se setim kako je bilo ekstra posle časa Fizike, a nisam pitan, i tog akumuliranog stresa, olabaviti na Muzičkom uz neko muzičko štivo! :)

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, microfarad said:

 To da proda NE MOŽE, osim da pokloni. Nije u redu da mu se savetuje kupovina takvog nečega.

Вала баш, све гори од горег предлога. На крају ће неко да предложи и грамофон на  :ruganje наввијање са оном повећом трубом.  :)

Link to comment
Share on other sites

A sta bi covek mogao posle da proda a sto se kod nas nudi za 50 Eu ?   Nista.

Ona Tosca sa sve zvucnicima za 30 Eu.... pa ako to radi ... ljudi pa to je bagatela !

Nije Hi Fi po danasnjim standardima ali Vam garantujem da sam na takvoj istoj Tosci uzivao slusajuci pijanistu Paju Jovanovica kako izvodi izbor Shopenovih pesama.  To je zabava a sa takvih Tosci su pustali muziku i u barem jednom BG kaficu pre 15 godina pa nista nije falilo.

Ne preporucujem ja nju coveku za kupovinu ako nije cuo tako nesto ali mom sistemu vrednosti ta Tosca vredi vise od Roadkrsha i sa nje bilo koji majstor moze da izvede signal sa phono sekcije ( ili da preskoci istu ).

P.S. Ovo je komentar samo za Toscu,  ne za kupovinu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...