Jump to content


Pomoc oko gramofona


Miroslav1

Recommended Posts

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 minuta ranije, borchee said:

Pa verovatno više nego na 33. 

Gramofon ima na izbor 45 i 33 obrtaja u minuti, a takođe i 78...SPEED = brzina...šalter za brzinu u srednjem položaju sabraja levu i desnu vrednost. Ako se mene pita, radije bih da ima brzinu od 33 1/3 negoli 78.

A ono ne piše tupe, nego ture - prvi dio oznake je u ćirilici.

af_685_22af685_72_r_1265945.jpg.bf63ac013b51d0e4631a53b5ed5e8a11.jpg

Baš me je oraspoložila ova tema. :lol:

 

Miroslave, nemoj da brineš toliko. Ljudi koji te savjetuju, imaju pojma. Imaš li uputstvo za upotrebu?

 

Pozdrav iz smijučeg Maribora

Borut

P.S. Nemoj moj post uzeti suviše ozbiljno.

Svaka cast svima koj su mi pomagali i odgovarali na moja po neka glupa pitanja, ali sta cu kad ne znam. Dosta stvari mi je jesnije sada. I to sve zahvaljujuci ljudima sa ovog foruma. Vidise da svako ko mi je pomagao ima pojma i da su ljudi koj su ok i hoce da objasne. A za to 78 rpm sam pitao iz razloga sto sam nasao tu iglu na netu i na njoj je pisalo isto 78 rpm kao i na gramofonu, a ja nisam razumeo mislio sam da ima veze. Zato sam pitao. A sto se tice dali je tupe ili ture to je nebitno skroz iz razloga jer je to uzeto kao primer za objasniti gde pise to 78 rpm. Sada shvatam da je to nebitno i da ko zna sta to pise. Da, na gramofonu imam dve brzine 45 i 33.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Stigla mi je igla sada. Ukljucio sam sve radi. E sad ja sam poveza na 2.1 sistem i sta se desava ide lepo muzika i odjednom se ne cuje na jedan zvucnik samo na jedan pa se ponovo ukljuci i drugi pa radi na oba. E a nekad nece da se ukljuci radi samo jedan zvucnik i ja malo cvoknem gramofon i ono proradi i drugi zvucnik. Jel neko zna zasto se to desava.

Link to comment
Share on other sites

Miroslave ako ces da peres ploce podrazumeva se da one idu na gramofon kad se osushe.  Takodje prvo se dobro informisi o procesima i znaj da neki to rade redovno, pogotovo vlasnici MC glava gde je potrebno da ploca bude u sto boljem stanju i sto cistija.   Od nas "obicnih" korisnika neki rade a neki ne a postoji i varijanta da se skidaju samo fleke sa starih ploca ili otisci prstiju,  ovo je nesto izmedju i nije pravo pranje , koristi se tecnost naneta na mikrofiber krpicu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...