Jump to content


Gramofonski kabl - potrebna preporuka


Willi Studer

Recommended Posts

Meni je @zoranzu napravio kabl za gramofon, koji je, kad je premeren imao nisku kapacitativnost, samo 40 pF, što je u mom slučaju bilo super, jer koristim low MC glavu.

Materijal su bile žice punog preseka, 0.5, čisto srebro, u pamuku i svili, širmovan u mreži od bakra, VdH DIN konektor (original, kupljen direktno sa njihog sajta) na jednom kraju i WW srebrni činčevi na drugom, a sve spakovano u PVC mrežastom crevu.

Ne znam kakva je geometrija upredanja i da li je još nešto dodavano, ali kabl je na kraju ispao baš dobar. Nije bio džabe (materijal je koštao oko 100€), ali služi svrsi.

Link to comment
Share on other sites

Mogami 2549 je ispod 1000din, linn ga prodaje kao linn/mogami T cable spakovan sa dobrim konektorima za 359funti. Ja sam ga probao na drugom mestu u sistemu i kabl je zaista odličan. Kupio sam već din i planiram da promenim i gramofonski. Uopšte ne sumnjam da će linn staviti nesto loše uz svoj gramofon, doduše konektor su takođe vrlo bitni, mozda i bitniji od zice pa treba odvratiti pažnju da se time ne prska stvar. Ja sam uzeo Dh labs konektor koji ni najmanje nije jeftin. 

Link to comment
Share on other sites

И Ја да додам, Могами + Афенол добитна комбинација осим за употребу у Т1200/1210, механички веома тешко за паковање.

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока



Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, srdjan_cvetkovic said:

Meni je @zoranzu napravio kabl za gramofon, koji je, kad je premeren imao nisku kapacitativnost, samo 40 pF, što je u mom slučaju bilo super, jer koristim low MC glavu.

Materijal su bile žice punog preseka, 0.5, čisto srebro, u pamuku i svili, širmovan u mreži od bakra, VdH DIN konektor (original, kupljen direktno sa njihog sajta) na jednom kraju i WW srebrni činčevi na drugom, a sve spakovano u PVC mrežastom crevu.

Ne znam kakva je geometrija upredanja i da li je još nešto dodavano, ali kabl je na kraju ispao baš dobar. Nije bio džabe (materijal je koštao oko 100€), ali služi svrsi.

Zbog čega si izbegao korato pri kupovini VDH konektora? Misliš da ne prodaju originale?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...