Jump to content


HDD Player


sky-nm

Recommended Posts

3 sati ranije, den!s said:

Ne mogu uopšte da pohvatam na osnovu čega bi birao između ova dva transporta, šta je osnovna razlika?

Najverovatnije kroz coax može da prođu fajlovi od 24/192, eventualno DoP DSD od 64, a kroz USB mogu svi do DSD 512 native - treba to proveriti u specifikacijama ako su dostupne.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Flac,  wav i poneki kvalitetno snimljen muzicki video.

Pregled fajlova je izvrstan preko daljinskog i 52" tv-a. Dongle greskom nisam dobio al i ovako je odlicno. Ne baguje za razliku od, i do 20-ak puta, skupljih sprava.

Jedino bi voleo da umesto 2TB prima 4TB hdd, kao ovi noviji modeli.

Link to comment
Share on other sites

Flac,  wav i poneki kvalitetno snimljen muzicki video.
Pregled fajlova je izvrstan preko daljinskog i 52" tv-a. Dongle greskom nisam dobio al i ovako je odlicno. Ne baguje za razliku od, i do 20-ak puta, skupljih sprava.
Jedino bi voleo da umesto 2TB prima 4TB hdd, kao ovi noviji modeli.
A jel može taj ext disk od 4tb?

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Super stvarčica.

Zanimljivi su mi takvi media playeri koji ne pretenduju na 500+ €, a da je pola od toga „audiofilska“ ambalaža.

Ali da pokušam nekako da povežem slušanje muzike sa NEuključivanjem klasičnog računara i približavanjem samim muzičarima, tj. pregledom omota, sadržaja diska, itd…

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, den!s said:

Ne mogu uopšte da pohvatam na osnovu čega bi birao između ova dva transporta, šta je osnovna razlika?

https://www.allo.com/sparky/digione-player.html

https://www.allo.com/sparky/usbridge.html

Nemam šta dodati na ono što je napisano u međuvremenu, jedino mi je nejasno zašto u coax varijanti su se odlučili za raspi, dok u usb varijanti za sparky.

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, VU metar said:

...jedino mi je nejasno zašto u coax varijanti su se odlučili za raspi, dok u usb varijanti za sparky.

RPIs are great and very energy efficient, but on USB they have 2 major flaws. First is that bandwidth is shared between the 2 USB ports (so in fact there is only one USB), and second is that ethernet is also shared on same bus! Of course, you also have the noise on USB at about 60mV.

Valjda je u tome caka…

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, den!s said:

RPIs are great and very energy efficient, but on USB they have 2 major flaws. First is that bandwidth is shared between the 2 USB ports (so in fact there is only one USB), and second is that ethernet is also shared on same bus! Of course, you also have the noise on USB at about 60mV.

Valjda je u tome caka…

Hm, u sledećoj rečenici nalazi manu i Sparkiju, da bi stigli do toga da je na kraju  potrebna ova ploča koju su dizajnirali. Zašto nisu mogli takvu ploču napraviti za Raspi? Nema veze, šta je tu je, ako se traži dsd iznad 64 onda je to jedini izbor koji nude, a i ne znam ima li uopšte nešto takvo od drugog proizvođača.  

Edit: ethernet je izdvojen kod sparkija...ok, jasnije.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, den!s said:

Super stvarčica.

Zanimljivi su mi takvi media playeri koji ne pretenduju na 500+ €, a da je pola od toga „audiofilska“ ambalaža.

 

 

Eh, kada bi stvari bile tako jednostavne... :)

Pored hardvera, jako bitna stvar je i ugrađeni softver koji pogoni te sprave, tj. njegova optimizacija.

Kolega sa foruma je opisao primer svog, inače zvučno odličnog, Oppo uređaja,
koji i pored toga što u softveru ima ugrađen plejer i može se koristiti za slušanje muzike kao samostalan uređaj,
zvuči mnogo bolje kao običan DAC povezan preko USB-a na kompjuter.


Zato sam par postova ranije rekao da imam više poverenja u kompanije sa kakvim takvim audiofilskim pedigreom,
koje u svojim razvojnim timovima (nadam se! :) ) imaju i stručnjake koji obraćaju posebnu pažnju na softversku optimizaciju.

Ranije je kućna digitalna reprodukcija bila ograničena na 16/44.1 redbook standard i stvari su bile mnogo jednostavnije.
Sada su uz poplavu različitih formata i rezolucija, plejeri i DAC-ovi u stvari mini kompjuteri sa različitim DSP funkcijama.
Jedan te isti uređaj može potpuno različto zvučati u zavisnosti od ugrađenog firmware-a i toga kao su ti DSP-ovi isprogramirani. 

Na mom DAC-u sam uradio upgrade firmware-a, pošto mu je dodata podrška za DSD i navodno je zvuk bio poboljšan usled optimizacije koda.
Dobio sam zvučno potpuno drugačiji uređaj!
Novi zvuk mi se nije svideo, pa sam brže bolje vratio stari firmware.

Posle nekih ranijih iskustava ne mogu pobeći od određene podozrivosti u odnosu na manje poznate proizvođače.
Njihovi uređaji na papiru mogu delovati odlično, sa pregršt funkcija, ali mogu imati slabo optimizovan softver koji baguje, a podrška može biti kilava ili nepostojeća.
Kupovina istih mi deluje kao lutrija, pošto ih ne mogu isprobati unapred.


Stavljam naglasak da se ovde radi o pokušaju zamene trenutne postavke koja dobro svira, jednako dobrom ili boljom all-in-one komponentom.
Za manje zahtevne namene, siguran sam da je većina mulipraktika više nego dobra. 
Naravno, bilo bi lepo pronaći spravu od 200 eur koja radi jednako dobro kao sprava od 2.000 eur. :)


 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, den!s said:

Kako misliš preko LANa? NAS?

Zar nije HD na USB, a DAC na coax?

 

Na NAS-u je muzika, uštekan je u ruter, kao i RPi.

RCA iz DAC-a u preamp.

Na RPi-u se vrti max2play, u okviru koga radi squezebox, na compu instaliran squeezebox server, muzika mapirana sa NAS-a.

daljinac iphone4, sa adekvatnom aplikacijom.

sve radi perfektno, zvuk fenomenalan, ni da štucne.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, 空也 said:

Posle nekih ranijih iskustava ne mogu pobeći od određene podozrivosti u odnosu na manje poznate proizvođače.
Njihovi uređaji na papiru mogu delovati odlično, sa pregršt funkcija, ali mogu imati slabo optimizovan softver koji baguje, a podrška može biti kilava ili nepostojeća.
Kupovina istih mi deluje kao lutrija, pošto ih ne mogu isprobati unapred.

Ovde sam zaboravio da dodam da sam imao prilike da čujem i neke uređaje relativno renomiranih proizvođača, koji sviraju različito od primerka do primerka.

Znači spolja identični modeli, razlika je bila samo u serijskom broju. Primerci novije proizvodnje su u oba slučaja svirali primetno lošije od starijih.

Kao da su vremenom, posle inicijalnih dobrih testova u štampi i na netu, proizvođači krenuli u fušeraj, da ugrađuju lošije komponente ili ko zna šta.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, 空也 said:

Kao da su vremenom, posle inicijalnih dobrih testova u štampi i na netu, proizvođači krenuli u fušeraj, da ugrađuju lošije komponente ili ko zna šta.

Ili su ti testovi bili naručeni (čitaj - plaćeni) a stavrno stanje je drugačije.;)

Link to comment
Share on other sites

Oko naručivanja testova ne znam, ali razlika između starijih i novijih primeraka istog uređaja je bila vrlo čujna.

Doduše, moj konkretan primerak Squeezebox Touch-a je bio test primerak u Engleskom What HiFi-ju (dugačka je priča kako je našao put do mene :) ).

U direktnom poređenju preko SPDIF-a, svirao je značajno bolje od Touch-a mog drugara.

Da li su u Logitech-u spremili posebno nabudžen primerak za testiranje u What HiFi-ju, ne znam!

 

Drugi uređaj je bio M2Tech HiFace Two.

Moj primerak sa serijskim brojem negde oko 3000 (mrzi me sada da ga vadim da mu vidim tačan broj) je bio primetno bolji od druga dva primerka (jedan sa BNC, drugi sa RCA) koji su imali serijske brojeve preko 6000.

Link to comment
Share on other sites



Drugi uređaj je bio M2Tech HiFace Two.
Moj primerak sa serijskim brojem negde oko 3000 (mrzi me sada da ga vadim da mu vidim tačan broj) je bio primetno bolji od druga dva primerka (jedan sa BNC, drugi sa RCA) koji su imali serijske brojeve preko 6000.


Kod mene serijski broj počinje sa 2 :wink:



Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ili su ti testovi bili naručeni (čitaj - plaćeni) a stavrno stanje je drugačije.
Moguće je, ali očigledno nije samo hardver taj koji određuje kvalitet.
Malo bez veze: kupiš recimo DAC od 2k € i shvatiš da firmwareom menjaš zvuk +/- 1,5k €?

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hteo bih transport za flac fajlove, na koji ću nakačiti USB eksterni disk 3tb.
1. ne treba mi DAC
2. bilo bi dobro da može da prenese DSD format do DACa
3. bilo bi dobro da može i bežično da se pristupi na neki drugi DAC (npr. headphone...)
4. treba mi daljinski u vidu nekog tableta ili iPada.
Ne mogu uopšte da pohvatam na osnovu čega bi birao između ova dva transporta, šta je osnovna razlika?
https://www.allo.com/sparky/digione-player.html
https://www.allo.com/sparky/usbridge.html
 
 

Jedan deo ovih stavki ti moze resiti WD TV sa mreznim prikljuckom

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...