Jump to content


HDD Player


sky-nm

Recommended Posts

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 20.11.2019. at 23:16, Preddrag said:

Mada bi ja najradije kupio neki streamer bez DAC-a.

Imaš i Google Chromecast audio kao najbudžet varijanta, a i nije toliko loš kad se upari sa valjanim DAC-om...

Retki su streame-ri bez nekog DAC-a, a da su dalje kompatibilni sa bilo kojim DAC-om.  :(

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, NShappy said:

Imaš i Google Chromecast audio kao najbudžet varijanta, a i nije toliko loš kad se upari sa valjanim DAC-om...

Retki su streame-ri bez nekog DAC-a, a da su dalje kompatibilni sa bilo kojim DAC-om.  :(

Meni je jedna od bitnijih stvari u svemu ovome da "radi" dobro sa eksternim hard diskom kapaciteta 2, 3tb. 

A zašto nisu većina kompatibilni sa DAC-ovima? Zar to nije slična analogija: streamer- PC?

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, ab said:

Дат је пример SOTM-a као одличног ценовног ранга који ипак иде горе због потребе линеарног напајања.

Jel ovaj SOTM ima veću "potrebu" za linearnim napajanjem od ovih drugih nabrojanih streamera? Vidim da su svi relativno slični sa napajanjima.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Preddrag said:

Jel ovaj SOTM ima veću "potrebu" za linearnim napajanjem od ovih drugih nabrojanih streamerima? Vidim da su svi relativno slični sa napajanjima.

Рекло би се не пошто лин.напајање игра битну улогу. 

Наум је дао прижер Allo Sparky + напајање али нисам пробао/чуо.

Док је sotm свирао јако лепо на сајму уз њихово напајање

Link to comment
Share on other sites

Na YouTube potrazi hans beekhuyzen. Testirao je sve ovde pomenute streamere. Mislim da je najmanja potreba za externim linarnim napajanjem bila kod Stack Link, pa kod  stream box S2 ultra. Po njemu je LPS tu doprineo neznatno..
S obzirom na cenu i na to da su im aplikacije razvijene za njih lose, ja sam se odlucio za USBSig te imam mnostvo os i kontrolnih aplikacija. Stize mi krajem decembra pa cu javiti utiske. Sto se tice LPS vec posedujem jedno ok kvaliteta. Mozda vremenom uzmem i Shanti.

Link to comment
Share on other sites

@Preddrag Moze da se donese po toj ili cak koji procenat manjoj ceni. Vec je javna tajna bar 5 godina unazad da mnogo njih donosi stvari iz Madjarske. Recimo sa kupujemProdajem ZokiTehnika, Japanac...
@ab Nisam siguran da ga je neko na forumu probao, tj. nije se pricalo o njemu. Al ako je verovati bar 80% review_ima, onda je odlican..
Btw, sada ga ima i u Player_u u ponudi.

Link to comment
Share on other sites

E, dobro pitanje... Ja nijedan nisam slušao, niti video uživo. A videću i slušaću onaj koji budem kupio. Nemam mogućnost da čujem bilo koji u poznatom sistemu, niti mogućnost da uporedim jedan sa drugim. Da to mogu pitanje za preporuku ne bih postavljao.

Koji god kupio neću da znam da li sam kupio bolji ili lošiji, sem ako ne kupim dva različita i uporedim ih u mojim sistemima. Ali opet neću da znam da treći ili četvrti nisu bolji od kupljenog.

E, sad, nisu to zvučnici, poweramp ili preamp, da će to uticati toliko na zvuk?

Šta je, tu je...

Inače, po mojim zapažanjima, čitanju testova, itd, mislim da je best buy SOtM, ali nešto mu fali, imam neki predosećaj, nemam pojma (izgled? mada ne znači mi ništa)... Kad smo kod Project-a, privlači me kupovina na odloženo plaćanje, da budem iskren. Funkcionalnost:  Coctail audio n15d ima mogućnost ubacivanja hard diska, Bluesound node 2i je nahvaljen pored funcionalnosti po pitanju zvuka (čak i od SOtM-a). Ali imaju DAC, što sam želeo da izbegnem.

Itd, itd, da ne filozofiram više...

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, _Naum said:

@Preddrag Moze da se donese po toj ili cak koji procenat manjoj ceni. Vec je javna tajna bar 5 godina unazad da mnogo njih donosi stvari iz Madjarske. Recimo sa kupujemProdajem ZokiTehnika, Japanac...
@ab Nisam siguran da ga je neko na forumu probao, tj. nije se pricalo o njemu. Al ako je verovati bar 80% review_ima, onda je odlican..
Btw, sada ga ima i u Player_u u ponudi.

Da, znam i za tu mogućnost. Ali nisam načisto, objasnih gore.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...