Jump to content


HDD Player


sky-nm

Recommended Posts

Potreban mi je savet koji HDD player biste mi preporučili, odnosno uredjaj koji u sebi:

  • objedinjuje i hdd
  • kontroliše se putem android aplikacije (bez upotrebe televizora)
  • poželjno je da dodatni dac nije potreban

Ostatak sistema:

  • Sinevoice S7
  • Technics D10 (poklon od prvog vlasnika odnosno mojih roditelja)
  • Denon DCD1560
  • Denon PMA 1055R
  • Denon tuner koji se ne koristi
  • WD TV live 1tb
  • Google chromecast - osposobljen pre neki dan

Motiv - sin koji ima 3.5 god, voli muziku i jako je radoznao, i koji je bio poguban po iglu gramofona, ista je zajedno sa glavom zamenjena u subotu i u funkciji je ali je manji izazov za prstiće ako se ne vrti a istovremeno mi se svidela i komocija koju su na sajmu imali u sobi Kii gde je Melco svirao.

Kupovina je u planu ali nije hitna tako da je budžet jošuvek u fazi odredjivanja, voleo bih da je oko EUR 500 ali je moguće povećati isti do EUR 1000, preko toga mislim da nije adekvatno davati imajući u vidu ostatak sistema.

Unapred hvala na predlozima i strpljenju

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Chieftec said:

A čemu sve to, kupi NAS (mrežni hard disk) i izaberi dac po svom ukusu 

Neki konkretan predlog?

Ne pratim tržište NAS-ova. Ako postoji neki novi model koji bi sa nekim jeftinijim klasičnim DAC-om, bez posrednika u vidu kompjutera, mogao igrati ulogu transporta, i koji bi u kombinaciji sa tim DAC-om koštao manje od Auralic Mini-ja, bilo bi super!

Specijalizovani NAS uređaji koji mogu igrati ulogu transporta, koji se povezuju direktnom USB ili SPDIF vezom na klasičan DAC (koji nije streamer), za sada koštaju i do par i kusur hiljada evra (npr. Melco ili Naim UnitiCore).

Na njih je nekako glupo kačiti jeftine DAC-ove, znači za DAC još najmanje toliko, 
što višestruko prevazilazi zadati budžet.

 

Čovek (idealno) traži all-in-one komponentu, koja u sebi sadrži i hard disk i DAC i ne treba joj ni televizor ni kompjuter za kontrolu:

10 sati ranije, sky-nm said:

Potreban mi je savet koji HDD player biste mi preporučili, odnosno uredjaj koji u sebi:

  • objedinjuje i hdd
  • kontroliše se putem android aplikacije (bez upotrebe televizora)
  • poželjno je da dodatni dac nije potreban

...

voleo bih da je oko EUR 500 ali je moguće povećati isti do EUR 1000, preko toga mislim da nije adekvatno davati imajući u vidu ostatak sistema.

 

Auralic Aries Mini bi se i po ceni i po funkcionalnosti idealno uklopio.

Samo kada ne bi bio ograničen na Apple iOS uređaje u ulozi kontrolera.

Mada navodno rade i na tome.

 

Link to comment
Share on other sites

Alternativno, ista funkcionalnost bi se mogla dobiti i sa nekim laptopom ili mini kompjuterom (možda Intel NUC) i nekom Linux distribucijom tipa Volumio ili Daphile.

Ako je muzička kolekcija veća, ubaci se i neki veći 2.5" HDD

Jedino bi za bolji zvuk tu ipak trebao neki eksterni DAC.

Malo ekstravagantnije rešenje bi možda bio i neki noviji (polovni?) MacMini, na koji se umesto OSX-a takođe može instalirati Volumio. Prednost je što Mini ima dosta dobar analogni izlaz, tako da bi se možda moglo proći i bez dodatnog DAC-a.

...A ima i drugih rešenja tipa RPi ili SB Touch... koja se možda već polako udaljavaju od tražene jednostavnosti rešenja.

 

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, 空也 said:

Alternativno, ista funkcionalnost bi se mogla dobiti i sa nekim laptopom ili mini kompjuterom (možda Intel NUC) i nekom Linux distribucijom tipa Volumio ili Daphile.

Ako je muzička kolekcija veća, ubaci se i neki veći 2.5" HDD

Jedino bi za bolji zvuk tu ipak trebao neki eksterni DAC.

Malo ekstravagantnije rešenje bi možda bio i neki noviji (polovni?) MacMini, na koji se umesto OSX-a takođe može instalirati Volumio. Prednost je što Mini ima dosta dobar analogni izlaz, tako da bi se možda moglo proći i bez dodatnog DAC-a.

...A ima i drugih rešenja tipa RPi ili SB Touch... koja se možda već polako udaljavaju od tražene jednostavnosti rešenja.

 

Ova spravica ima sve što se traži, a ugradnjom hard diska postaje i NAS sa mogućnošću instalacije aplikacija:

https://www.kupujemprodajem.com/Popcorn-Hour-A-410-novo-stanje-52635296-oglas.htm

Link to comment
Share on other sites

Jako davno sam i sam razmišljao o tim Popcornima, ali su mi više delovali kao sprave za gledanje filmova a manje za neko ozbiljnije slušanje muzike.

Nema detalja oko podrške za audio fajlove veće rezolucije od standardne:

http://files.syabas.com/popcornhour/download/a-410_user_manual.pdf

 

Ne znamo da li se traži sprava samo za klinca, ili bi trebala zvučno da zadovolji i tatu? :)

 

Nešto u sličnom stilu ali potencijalno bolje bi bili CocktailAudio proizvodi?

Član foruma ih je svojevremeno zastupao (možda još uvek?).

http://www.cocktailaudio.com/overview_n15.php

n15_03.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, 空也 said:

Jako davno sam i sam razmišljao o tim Popcornima, ali su mi više delovali kao sprave za gledanje filmova a manje za neko ozbiljnije slušanje muzike.

Nema detalja oko podrške za audio fajlove veće rezolucije od standardne:

http://files.syabas.com/popcornhour/download/a-410_user_manual.pdf

 

Ne znamo da li se traži sprava samo za klinca, ili bi trebala zvučno da zadovolji i tatu? :)

 

Nešto u sličnom stilu ali potencijalno bolje bi bili CocktailAudio proizvodi?

http://www.cocktailaudio.com/overview_n15.php

Član foruma ih je svojevremeno zastupao (možda još uvek?).

Taj model sam naveo kao primer jer ga ima na KP, svakako je bolje strpeti se malo da se pojavi novi model A-500 koji podržava sve formate, a cena je i dalje pristupačna:

https://www.cloudmedia.com/?product=a-500

Link to comment
Share on other sites

Mogu da preporucim media player firme Mede8er,  vec 7-8 godina koristim model MED500X, radi besprekorno, prima HDD do 2TB. Kostalo 165usd, cita sve zivo.  U to doba ih je na trzistu bilo malo, Popcorn, Cocktail, Xtreamer, Logitech, WD, ciji su odgovarajuci modeli bili skoro duplo skuplji.

Iako mu je prvenstveno namena za video, nekako sam imao osecaj da bi to moglo dobro da radi i kao audio izvor i nisam pogresio. Za mjuzu koristim SPDIF.

IME, best buy ever. Noviji modeli su verovatno bolji i primaju HDD do 4TB.

wp0ed7fcd3_05.jpg

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, den!s said:

Ovo stvarno deluje jako interesantno... jedino da se vidi kakva je ergonomija softvera...

 

Koja je prednost računara u odnosu na ovo, recimo?

Pa i ovo je računar, ima CPU, memoriju, grafiku, operativni sistem i aplikacije, jedino je eko sistem zatvorenog tipa.;)

Link to comment
Share on other sites

Pokretač teme se nije ponovo javio, ali dojmi se da bi njemu njaviše pasovao neki all-in-one network receiver ili network player. Njime bi zamenuo još poneki uređaj iz svoje kolekcije.

Ti univerzalni network/DAC/receiver-i sada rade veoma lepo, a nisu ni skupi.

Imaš ih od skoro svih proizvođača Marantz, Onkyo, HK, Yamaha, ima ih i od ovih iz gornje klase, za mnogo veće pare...  ...izbor je dobar. Ima i ovaj Pioneer što ga neko preporučio gore, ali cena je malo jača.

Muzika, naravno na NAS, ili bar na externi HDD (bar su oni sada jeftini).

E sada, dalje, vidim da pokretač teme ima i WD Live i Chromecast u kolekciji. Funkcije nekih se preklapaju. Recimo, uz NAS, i chromecast radi to što je opisao da mu treba.

Insistiranje na ugrađenom HDD-u jako ograničava potragu, a uz USB priključak ili network+NAS,  funkcionalno mu dođe na isto, a ponuda 30x veća. Ugrađeni HDD će se dalje moći koristiti samo u tom uređaju, a NAS mogu da koriste svi uređaji iz mreže (chromecast, WDTV, pa i ovaj neki budući muzički plejer...)

Bla.bla.bla...

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na predlozima, pokušaću da objasnim svoj rezon možda grešim ukoliko je tako tudja mišljenja/predlozi su dobrodošli:

1. bitno je da uredjaj može da se kontroliše preko androida, inače bi Aurelic odavno bio kupljen što ne znači da ga neću razmatrati kada urade nešto po pitanju prebacivanja svoje aplikacije na android

2. mesto slušanja je dnenva soba u kojoj postoji komoda za hi fi na kojoj se nalaze prethodno pomenuti uredjaji i na kojoj bi teško bilo mesto za NAS ali na kojoj umesto tunera može da se stavi uredjaj klasičen hi fi veličine

3. varijante sa externim HDD-om bih izbegavao i zbog estetskog razloga i zbog sina

4. wd me već godinama dobro služi sa gledanje filmova ali lakoća korišćenja je niska, a korišćenje TV-a je problem zbog deteta koji odmah očekuje da gleda nešto na istom samim tim koriščenje aplikacije je neophodno.

Drugim rečima ako NAS može da se kontroliše putem android aplikacije i da ne izgleda kao desktop kompjuter odnosno da gabaritom i izgledom liči barem na hi fi kompontente nemam ništa protiv, melco sam i ja video u sobi sa Kii zvučnicima i to mi se činila koa sjajna stvar ali koštala je oko EUR 3k ako se ne varam a to je previše novca.

Pogledaću sve predloge čim budem imao vremena

Hvala svima na vremenu i idejama ako još neko ima neki predlog tema nije zatvorena. 

 

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, zek said:

Ovo je dobra opcija jer se ne placa DAC, ko ima naravno...

Da li si uzivo vidjao ovo?

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, sky-nm said:

Hvala svima na predlozima, pokušaću da objasnim svoj rezon možda grešim ukoliko je tako tudja mišljenja/predlozi su dobrodošli:

1. bitno je da uredjaj može da se kontroliše preko androida, inače bi Aurelic odavno bio kupljen što ne znači da ga neću razmatrati kada urade nešto po pitanju prebacivanja svoje aplikacije na android

2. mesto slušanja je dnenva soba u kojoj postoji komoda za hi fi na kojoj se nalaze prethodno pomenuti uredjaji i na kojoj bi teško bilo mesto za NAS ali na kojoj umesto tunera može da se stavi uredjaj klasičen hi fi veličine

3. varijante sa externim HDD-om bih izbegavao i zbog estetskog razloga i zbog sina

4. wd me već godinama dobro služi sa gledanje filmova ali lakoća korišćenja je niska, a korišćenje TV-a je problem zbog deteta koji odmah očekuje da gleda nešto na istom samim tim koriščenje aplikacije je neophodno.

Drugim rečima ako NAS može da se kontroliše putem android aplikacije i da ne izgleda kao desktop kompjuter odnosno da gabaritom i izgledom liči barem na hi fi kompontente nemam ništa protiv, melco sam i ja video u sobi sa Kii zvučnicima i to mi se činila koa sjajna stvar ali koštala je oko EUR 3k ako se ne varam a to je previše novca.

Pogledaću sve predloge čim budem imao vremena

Hvala svima na vremenu i idejama ako još neko ima neki predlog tema nije zatvorena. 

 

Melco nije uređaj koji tražiš, treba mu eksterni DAC sa kojim se povezuje preko USB porta ili strimer koji ima u sebi DAC. S obzirom na budžet, ja bih razmotrio i Bluesound Vault 2, @Филипga je nedavno slušao u krajnje ozbiljnom sistemu, i kaže da se nije uopšte obrukao:

http://www.bluesound.com/products/vault-2/

 

Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, sky-nm said:

2. mesto slušanja je dnenva soba u kojoj postoji komoda za hi fi na kojoj se nalaze prethodno pomenuti uredjaji i na kojoj bi teško bilo mesto za NAS ali na kojoj umesto tunera može da se stavi uredjaj klasičen hi fi veličine

...

Drugim rečima ako NAS može da se kontroliše putem android aplikacije i da ne izgleda kao desktop kompjuter odnosno da gabaritom i izgledom liči barem na hi fi kompontente nemam ništa protiv,...

 

Ček bre!

NAS je Network Attaches Storage. To ti je zapravo mrežni HDD koji je negde sakriven, a pristupa mu se kroz mrežu. Kada ga jednom podesiš kroz računar, njime više ne "upravljaš", već samo trpaš podatke na njega. On uopšte ne mora da bude tu kod uređaja, i uopšte ne mora da se vidi.  Može da mu se pristupa i preko WiFi.

Svi mrežni plejeri imaju mogućnost pristupa ovakvom mrežnom disku. Moći će da mu pristupaju i tvoji sadašnji WD TV i Chromecast. Chromecast onda radi baš to što ti treba. A radiće i bilo koji mrežni player. Narvno, bez da neki računar tu treba nešto da posreduje i bude uključen.

NAS plus neki mrežni player ili receiver je najbolje što možeš iskombinovati. Većina ima mogućnost komandovanja Android ili iOS aplikacijom.

Pogledaj nekoliko uređaja što sam preporučio: Marantz, Onkyo, HK, Yamaha,

Link to comment
Share on other sites

Da, ja sam to i mislio, NAS + već postojeći chromecast + optika na DAC. A i sam chromecast uopšte ne zvuči loše bez ikakvog dac-a. 

Kao što NS kolega reče, poenta NAS-a je da se baci negde gde s ne vidi, plus mu je primena mnogo zanimljivija nego neko all in one rešenje koje vreme pregazi brzo. 

Milsim, kontam da ako neko ne prati tu vrstu tehnike misli ma ok to je neka budževina, a gde će to biti bolje nego neki 'audiofilski' hdd player, koji je to isto, upakovano u jedno kućište plus eto čitam sada ima samo iOS aplikacija a i to je pitanje koliko će da održavaju. Dok za google chromecast ima gomila aplikacija, možeš da streamuješ servise tipa deezer, tidal, da puštaš fajlove sa NAS-a tj lokalne mreže, sve to sa telefona, tableta, laptopa (koji u toj varijanti služe samo kao daljinski upravljač, fileovi idu direktno na chromecast).  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...