Jump to content


Izvor plus Fm tjuner


Reborn

Recommended Posts

Ljudi imam jednu dilemu. Pre par dana mi otkaze sa radom FM tjuner i umesto da kupim prvi povoljni na kupujem prodajem nesto me baci na razmisljanje. Trenutno imam Nad cd player 545 i finu kolekciju diskova, ali u poslednje vreme mi blizu 90% slusanja muzike ode na Fm radio, tacnije na ovih par stanica sto vrede kod nas Radio Beograd i 202. 

Prva dilema mi je da li da kupim neki fin tuner, posto i najvise vremena mi odlazi na slusanje istog? Znam da ce da se dovodi u pitanje kvalitet programa nasih stanica itd, ali jednostavno cinjenica je takva.

Sa druge strane razmisljao sam o nekom ovakvom uredjaju plus DAC gde bi mi sadasnji Cd player bio suvisan. https://www.avmarket.rs/yamaha-cd-nt670-mrezni-cd-plejer-crni.html

E sad tu je kvaka sto ne zelim PC u sistemu, sa ovom Yamahom dobijam transport, internet radio plus FM radio koji mi je bitan.

Ili je mozda neko trece resenje najbolje?

Link to comment
Share on other sites

Rasprodaj sve što imaš, kupi neki network receiver u rangu cene te Yamahe koju si gledao (Yamaha R-N303D, recimo), i dodaj neki NAS na koji ćeš da izripuješ tvoju kolekciju diskova. Dobijaš pojačalo, FM i internet radio, DAC sa optičkim i coax ulazom, mogućnost strimovanja audio fajlova, uključujući i DSD, i izbegavaš korišćenje računara.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zexx said:

Rasprodaj sve što imaš, kupi neki network receiver u rangu cene te Yamahe koju si gledao (Yamaha R-N303D, recimo), i dodaj neki NAS na koji ćeš da izripuješ tvoju kolekciju diskova. Dobijaš pojačalo, FM i internet radio, DAC sa optičkim i coax ulazom, mogućnost strimovanja audio fajlova, uključujući i DSD, i izbegavaš korišćenje računara.

+1

Ti univerzalni network/DAC/receiver-i sada rade veoma lepo, a nisu ni skupi.

Pored Yamahe, imaš slično od Marantz-a, Onkya, HK-a, ima ih i od ovih iz gornje klase, za mnogo veće pare...  ...izbor je dobar, a svi brandovi sada imaju nešto slično u ponudi.

Od kada sam kupio network receiver, 90% muzke u kući je stream-ovano sa nekoliko on-line servisa koji em imaju dobru muziku, em stream-uju veoma dobar kvalitet zvuka.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Willi Studer said:

Mogao bi i da se strpiš dok se ne pojavi neki solidan Kenwood ili Luxman.

Ovaj Kenwood je dosta cenjen, a cena je vrlo OK:

https://www.kupujemprodajem.com/Kenwood-KT-7020-53460322-oglas.htm

Nije analogni vintage silver lepotan tipa KT-917 ili KT-600 (koji koštaju mnogo više od zacrtanog maksimuma), ali zvučno ne bi trebao da bude toliko daleko.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Willi Studer said:

Imaš na KP lep izbor vintage tjunera za pedesetak evra. Ako toliko slušaš radio, ipak treba uzeti FM tjuner, nezavisno od mrežnih plejera i strimera.

Svi spomenuti all-in-one imaju i FM prijemnik. Nema ga samo Maratnz, (mada i on postoji u verziji sa FM). Plus, on-line ponuda radio stanica je beskonačno bogatija od ove u našem etru.

Al' ajd' sada, ako se pokretač rešio da ipak ide na tjuner, ok. Može i tako. Bar je mnogo jednostavnije uzeti samo tjuner nego rasprodavati sve što se ima i kupovati novo. Jel?

Imaj samo u vidu da su svi polovnjaci sa KP mačka u džaku, nekim uređajima će uskoro trebati (ili već treba) servis i bla.bla.bla. Standardna priča kupovine na KP. Možda je bolje sačekati neku ponudu ovde na forumu.

Čak štaviše, ja bih probao tako, daj oglas ovde na forumu da kupuješ tjuner. Velika je verovatnoća da ima forumaša koji slabo koriste tjuner koji imaju, ali im se ne žuri sa prodajom, sem ako ne natrči... :P 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Reborn said:

Reseno, kada se sve uzme u obzir ipak se kao logicno resenje namece kupovina solidnog FM tjunera. Nisam limitiran budzetom ali ajde reda radi neka bude oko 200e. Neki predlog?

Možda ovaj?...malo mu je niska cena, pa bi možda bilo dobro, da ga testiraš u živo, ako si u mogučnosti. Evo uputstva za upotrebu: ftp://ftp.studer.ch/Public/Products/Revox/Revox_B261/Revox_B261_Op.pdf

Link to comment
Share on other sites

Bacio i ja malo detaljniji pogled. Od trenutne ponude na KP Pioneer definitivno otpada jer mi sa visinom od 15tak cm jedva staje knap u policu. Od ostalih ova dva mi se cine nekao best buy. 

https://m.kupujemprodajem.com/Tjuner-sansui-tu-s9-53327648-oglas.htm#mhs0-1511893147480 Malo stariji model ali po recenzijama jedan od boljih tjunera ikada, ima cest problem sa FM/AM prekidacem. 

https://m.kupujemprodajem.com/DENON-TU-1500RD-53519684-oglas.htm#mhs0-1511892994624  Od nesto novijih modela ovaj mi se cini solidan, fine recenzije a i cena koja je i dalje visa nego kod njegovih direktnih naslednika. 

Vidim da ima i par skupljih modela 300-400e ali to je vec diskutabilno da li se isplatiti uloziti toliko novca sad u tjuner, bez obzira koliko se slusa. S obzirom da ostajem pri kupovini tjunera moguce da okacim i oglas ovde da vidim mozda naleti nesto bolje i proverenije ili da kupim neki od ova dva modela. 

EDIT: Ne moze ni Revox iz istog razloga kao i Pioneer, sa 15cm nemam ni mm prostora na polici. Kada sam pravio policu, ni na kraj pameti mi nije bilo da predvidim vise mesta za neki vintage tuner :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, Reborn said:

Bas tako, ispade ima solidnog izbora i sreca pa mi visina precrtala jos 2-3 modela da se lakse odlucim :). Uzecu ili Kenwood 5020 ili Denona 1500rd, javljam danas sta sam uradio. 

Taj Denon je dobar izbor , plus ima daljinac , plus staje u policu .

Link to comment
Share on other sites

Kenwood KT-7020 je iz iste serije, a jači je model od 5020.

KT-5020 je "na glasu" zbog FM Tuner info sajta, 7020 nije testiran, ali nemam razloga da pomislim da bi bio lošiji od niže rangiranog modela iz iste serije.

5020 na KP košta 80 evra, dok se za jači model 7020 traži 50 evra...

I KT-6040 bi trebao da bude odličan, samo što je konkretan primerak koji je u ponudi na KP izgleda elektronski otpad varijanta, sa odsečenim strujnim kablom.

Ja sam jedno vreme paraleno imao "legendarni" Kenwood KT-917 i digitalni KT-990D.

917 je odličan, ali čini mi se u današnjim uslovima neisplativ, prodao sam ga u kompletu sa KA-907 pojačalom. 990D i dalje slušam. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...