Jump to content


Test ploča


HMrules

Recommended Posts

:lol:  Iskreno ne verujem ! Vec toliko godina kupujem kod njih i nikad nisu napravili gresku u racunanju necega.  Ako su odlucili da nalate skoro 10 Funti postarinu to onda nije greska, ovo nije ploca nego alat a to sto je taj alat slucajno u obliku vinilne ploce... pa to stvarno nije razlog da oni spustaju cenu ( izvini ako sam na kraju cinican ).

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Krca44 said:

:lol:  Iskreno ne verujem ! Vec toliko godina kupujem kod njih i nikad nisu napravili gresku u racunanju necega.  Ako su odlucili da nalate skoro 10 Funti postarinu to onda nije greska, ovo nije ploca nego alat a to sto je taj alat slucajno u obliku vinilne ploce... pa to stvarno nije razlog da oni spustaju cenu ( izvini ako sam na kraju cinican ).

Oni računaju po težini, alat ili ne - ploča je ploča, a ova teži 350 grama, piše u opisu. Pretpostavljam da svaki produkt mere i ubacuju težinu u sistem kada otvaraju stock i sasvim moguće da su pri tome učinli grešku koja se provlači pri svakom restock-u. To ti btw uvećava total kod carine:heat, tako da ne bi bio ovako ravnodušan :-D.   

Link to comment
Share on other sites

A kad mere 2x180gr i naplate 5 Funti ?   Znam da mere i da nekad menjaju cene iako je 3/3,5 standardna cifra.   Prosao je taj voz da se zalim, ploca je krenula, uopste ne sumnjam da su naplatili bas kako treba, a carina... ne bih da komentarisem.   Vec je na putu i ja ne mogu nista da uradim, mogu da se zalim ali ne dobijam time nista ako oni kazu "ta je cena zbog  bla bla bla".   Carina ce da naplati ili nece, tako je kod njih i tu apsolutno nemam nikakav uticaj.

Nisam ja ravnodusan samo necu da gubim zivce za svaku sitnicu.  Ako carina hoce da me zvekne po usima uradice to bez obzira da li je postarina 5 ili 10 funti.   Ta nasa bajna carina ume da naplati i cifre koje nemaju nikave veze sa Total cifrom ( cena & ptt )...  nisu meni ali jesu mom burazeru i provaliti kako to oni rade je potpuno nemoguce kad krenu tim putem.

Link to comment
Share on other sites

Koliko poznajem Juno u zadnih 6 , 7 godina,  gramaza ploce je samo jedan mali faktor kod njih.  Sta su drugi ne znam,  sem da umeju da naplate znatno vece postarine za jeftine sitnice jer ih pakuju u drugacije kutije u odnosu na ploce... to je nesto sto sam video kod njih,  koji su im drugi faktori nemam pojma,  pritom znam da radnje koje naplacuju paket do 2 Kg u UK imaju znatno vecu postarinu.  Juno je najveca web radnja u Evropi i verovatno imaju deal sa UK postom... cena postarine za Srbiju i za London je ista na primer.

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje vezano za RTB test plocu,deo za frekventni opseg. Prvo ide test ton,pa frekventni opseg,i zavrsava se test tonom. Da li cujete ceo frekventni opseg,ili postoji neka pauza dok pocinju niske frekvencije,i kad se zavrse visoke. Ja imam sesdeset godina i verovatno ne cujem 20-20.000hz,otprilike ta pauza i na pocetku i na kraju traje oko 4sec. Doduse glava je potpuno nova,pa cu probati lad se malo usvira. Kolika je pauza kod vasih slusnih aparata?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Aoxomoxoa said:

Znaci,dobro cujem,ima onda smisla ulagati u hi-fi.Hvala puno.

Imam 44 godine , nisam merio koliko tacno cujem na gore visoke frekvencije iako je to lako, postoje ton generatori na internetu, ukucate isto u Google i odmah dobijete rezultat,  ono sto zelim da kazem jeste da verovatno ne cujem preko 16Khz i ako je tako uopste nisam zabrinut.  Isao sam na pregled kod domaceg lekara preko doma zdravlja iz radoznalosti i mislio da je specijalisticki pregled ozbiljan... a ono sala prava.

Merenje sa slusalicama na -30dB rade od 40Hz do 12KHz i to je to : normalan sluh !   Kad sam pitao nesto vise receno mi je da je sve ok i da verovatno cujem do 15/16 KHz i da je to najnormalnije.

Dakle ako Vas bas interesuje u ton generator ukucate frekvenciju koju zelite i poslusate preko zvucnika, postoji deo gde mozete da skinete test tonove u razlicitoj duzini,  WAV kvalitet.

MIslim da je to ovaj link :

http://onlinetonegenerator.com/

Koliko je ovo uopste merodavno ne znam, mislim da je bitnija kolicina muzike / informacija koju cujemo u opsegu koji imamo a ne koliko visoko mozemo da dohvatimo.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

To štelovanje gramofona na uvo je toliko nebulozno da ne bih ni komentarisao.

Doslovno na ploči svakoj piše test ploča i služi za testiranje, tj. proveru da li je gramofon korektno podešen drugim alatima i pomagalima koji nisu test ploča. Ima ploča sa slikom protraktora na sebi, pa bi recimo one mogle da posluže.

Nabavi uputstvo za tvoj gramofon, saznaj koja je geometrija ručke po pitanju efektivne dužine, overhanga, nabavi za tu geometriju ili sopstveni gramofon projektovan protraktor i tek onda našteluj najbitniju stvar, onda prouči sve ostalo što prati dodatna podešavnja da reprodukciju dovedeš na maksimalni nivo mogući za predmetni gramofon. Što bi se reklo, daj mu najbolju šansu da da sve što može.

Zaboravi na test ploče i univerzalne protraktore!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...