Jump to content


Test ploča


HMrules

Recommended Posts

1 sat ranije, Krca44 said:

Hi Fi News...  kazu da je najbolja ali nije jeftina, na linku dole videces cenu ali postarina nije 3/3,5 Funte kao za druge ploce nego 10 Funti !   Bezobrazni Britanci.  Znam jer sam kupio.

https://www.juno.co.uk/products/len-gregory-hi-fi-news-analogue-test/554220-01/

Opaa! Ovo nisi prijavio. Interesantno. 

Link to comment
Share on other sites

Veceras otisao po ovoj kisi do banke... gledao sam tri dana od kad su je opet dobili i razmisljao.. da li sada ili da cekam 3 ili 6 meseci kad dodje opet ?  Pa posto sam imao taman toliko , rekoh ajde da presecem trebace mi ubuduce, bolje da je imam nego da mi Igla traje pola predvidjenog vremena.  Kad sam je kupio racunao sam trajace godinu dana ali sam se nadao da ce mozda potrajati duze.  Kad sam cuo kako se pohabao vrh... stvarno za 30 godina nisam nikad cuo tako nesto...  Kad stigne javicu, verovatno ces je i videti   :)

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam šta sve ima od sadržaja, zaista je zanimljiva za podešavanje i proveru mašinerije... Čim postaviš novu ručku treba je angažovati za proveru svega!

Ne bih je ja stavljao pod ovu staru, mnogo mi deluje sumnjiva, da ne oštetiš takvu ploču.

Link to comment
Share on other sites

Mozda samo probam ali ni ja ne bih da je zeznem, skupa je, kad sam video postarinu.. 10 Funti ! a noramlno je 3/3,5 ... pa rekoh ovi su stvarno bezobrazni, imaju te fore kad se kod njih kupuje bilo sta drugo sem ploca...

Uglavnom , da kad namestim rucku i kad kupim posle novaka jos neku glavu, mada mozda se to i malo produzi... troskovi ...  da ne gusim temu ovde... vidimo se , videces kad stigne

Pozdrav, Krca   :)

Link to comment
Share on other sites

Mozda samo probam ali ni ja ne bih da je zeznem, skupa je, kad sam video postarinu.. 10 Funti ! a noramlno je 3/3,5 ... pa rekoh ovi su stvarno bezobrazni, imaju te fore kad se kod njih kupuje bilo sta drugo sem ploca...
Uglavnom , da kad namestim rucku i kad kupim posle novaka jos neku glavu, mada mozda se to i malo produzi... troskovi ...  da ne gusim temu ovde... vidimo se , videces kad stigne
Pozdrav, Krca  
gde to iz UK ima poštarina za 3,5 za ploču? za CD je jeftinije, ali za ploče sam plaćao desetak.. ali, verujem da poštarina neće biti veća za 3 ploče.. ali jbg hoće carina :)
Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, Woland said:

gde to iz UK ima poštarina za 3,5 za ploču? za CD je jeftinije, ali za ploče sam plaćao desetak.. ali, verujem da poštarina neće biti veća za 3 ploče.. ali jbg hoće carina :)

ja plaćam 2 funte,10 je jako puno.Ima engleza koji redovno naplate vise nego sto realno plate.Čuvaj se takvih secikesa.

Već sam ih pominjao Rarewaves na ebay,verovatno imaju neku caku.Vidim i da osiguravaju manji iznos.Polovnjake od privatnih lica kad ljudi provere s postom naplate 5-7.

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, VU metar said:

Na istom sajtu, juno. Čak i ispod 3. Nejasno zašto je 10 za ovu ploču, možda je bug, treba im pisati.

Biće da je masa u pitanju, kao što je kod pošte uobičajeno...kod test ploče je navedena sa 0,5 kg. Probajte sa različitim pločama - uhvatio sam i jednu sa 0,4 kg = €3,13

5a1c87e075b34_Zajetaslika.thumb.PNG.8259c93a1ae67d0f9c09a95d3d789f9f.PNG

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, VU metar said:

Naravno, time što poštarina za dve ploče ukupne težine 0.6kg je 4.4gbp.

Pfu...stvarno ne valja poštarina za ovu testnu ploču - ubacih jedan dupli album...0,75kg isto 4,4!?...pa zajedno jedan tripli LP + jedan dupli LP sa DVD-jem i tvrdo vezanom knjižicom - zajedno 2,4 kg, cena 163,32 a poštarina 9,20 funti.

Dobro, ja da kupujem testnu, ne bi smeo, da se žalim - bez poštarine (ali samo za ovu ploču) + osiguranje od 0,6 funte (sa VAT-om), kojeg kod drugih nemam...hmm, misteriozno.

5a1c9ebcb96ef_Zajetaslika.PNG.5a2c0c61feb956f9f3e67d91f5f9ca69.PNG

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Woland said:

gde to iz UK ima poštarina za 3,5 za ploču?

Juno i jos neki imaju jeftinije postarine, ne ide onaj klasican sistem : paket do 2 kg, nego po ploci mada i oni imaju tu kao neku racunicu u gramazi pa zato cena varira 3 do 3,5 Funte za plocu.  Nekad za neke naslove hit tipa, daju i manju ako je dupla ploca, bude 5 Funti, ali samo nekad.   S druge strane ako kupujes makar mali teg od 10gr za Technics onda je druga prica, paket drugaciji i cena postarine mnogo veca.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, borchee said:

Dobro, ja da kupujem testnu, ne bi smeo, da se žalim - bez poštarine (ali samo za ovu ploču) + osiguranje od 0,6 funte (sa VAT-om), kojeg kod drugih nemam...hmm, misteriozno.

Cene Postarine  za Ploce i za Ostalo nisu iste u Juno  web radnji.  Test Plocu Hi Fi News ocigledno ne racunaju u sekciju za Ploce nego u sekciju za Hardware, tu oni vole da lupe po usima za sitne stvari. Zato sam napisao da su Bezobrazni.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, sondek said:

Čuvaj se takvih secikesa.

Već sam ih pominjao Rarewaves na ebay,verovatno imaju neku caku.Vidim i da osiguravaju manji iznos.Polovnjake od privatnih lica kad ljudi provere s postom naplate 5-7.

Rarewaves ceka na redu, ovo sam morao da uradim, Hi Fi News ploca stize jednom u 3 meseca, nekad i veca pauza,  nisam uopste ocekivao da ce da zveknu skoro 10 ( mislim da je 9,37 tacna cifra ), video sam tek kad sam vec krenuo u shop.  

Treba mi bas ta test ploca zbog Anti Skate provere na kraju A strane i pocetku B,  ako cu da kuim glavu koja kosta 200Eu i vise, tj. ima malo finiji elipsasti vrh isplati mi se precizno podesavanje da bi vrh trajao sto duze.  Onaj na 2M Blue PnP je trajao 440 sati i Ciaos Bata Krco.   A pritom ne mislim da je AS kod mene za promenu niti da sam ja uradio skroz lose podesavanje,  vise je zbir svih faktora,  masa ogromna, inercija jos veca.   Sledeci put hocu da izguram bar 500H sa glavom te klase mada ima onih koji tvrde da je to maximum za Elipse i malo bolje Elipse ( Jico ).

Link to comment
Share on other sites

obzirom da je test ploca za majstorisanje možda zapakuju par gedora da se vodi pod alat,pa je teze za shippovanje :D

Mslm. Volim ja kad je sve podeseno super,još vise prema sebi, ali i rtb ploca ima antiskejting deo...a ko kupi Donald Fagenov Sunken Condos album sa tri strane ima četvrtu kao tociljaljku.Ja prob'o ,fercera i jos cela strana pista.Za one sa jeftinijim kartama.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sondek said:

obzirom da je test ploca za majstorisanje možda zapakuju par gedora da se vodi pod alat,pa je teze za shippovanje :D

Mslm. Volim ja kad je sve podeseno super,još vise prema sebi, ali i rtb ploca ima antiskejting deo..

Ima.... ali se misljenja o njoj razlikuju kod nekih koji znaju... e sad imam i ja tu plocu, koristio sam je, ne kazem da nije korisna ali treba mi i ova. 

Sto se tice tog dela za Antiskating.... imam takozvane Single Sided ploce gde ti je cela druga strana bez brazde......  koliko sam cuo razlika u misljenju se svodi na to da igla razlicitio reaguje kad je na delu bez brazde a opet razlicito kad je u pravoj brazdi sa modulacijom signala...

Najvaznije : sta god pricali strucnjaci ne kupujem je zato vec zato sto smatram da mi zaista treba,  radije bih kupio muziku na plocama za te novce....

Ja sam takodje podesavao i prema sebi i kako proizvodjaci preporucuju i sa test plocom,  dakle nema sta nisam probao sam 2M Blue PnP pa sam na kraju video da je jedna strana dijamanta ok a druga otisla ( ravna ),  pa sad za dalje imam dodatno i ovu a kazu da je Antiskate podesavanje na njoj jako dobro uradjeno ali i tu treba prakse i iskusno uvce.

Dosad namestano na to "kako Proizvodjaci kazu" ( Technics i Ortofon ) sa DJ Pro i Nightclub mkII Elipsa vrhom... nisam snimao usb mikroskopom vrh ali na uvo cuje se jasno razlika izmedju nove igle i one koja je kod mene prosla 9 meseci, u satima uzmi bilo koju cifru izmedju 250 i 500.   Sfera vrh 250h plafon ili da kazem 6 meseci, pri tom ono sto se desava kad se ofuca nema veze sa visokim tonovima. 

P.S.

To sto rucka na 1210ki nije u najboljem izdanju i sto cu je promeniti uopste ne znaci da je krsh sada kakva je a sto neke stvari dosad nisam radio ne znaci sam amater, posle 30 godina koriscenja vise gramofona nauci se svasta,  ali dalje tvrdim da nisam strucnjak.

Covek se uci dok je ziv   :)

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, Krca44 said:

Cene Postarine  za Ploce i za Ostalo nisu iste u Juno  web radnji.  Test Plocu Hi Fi News ocigledno ne racunaju u sekciju za Ploce nego u sekciju za Hardware, tu oni vole da lupe po usima za sitne stvari. Zato sam napisao da su Bezobrazni.

Zašto ih ne pitaš, možda ti refundiraju. Velka verovatnoća da je pogrešan unos u sistemu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...