Jump to content


Problem s auto pojacalom


Veljko997

Recommended Posts

Pozdrav svima, nov sam na forumu, ne znam gde drugde da trazim pomoc. Kupio sam polovan woofer s pojacalom, kad je stiglo proverio sam i pojacalo je imalo kvar koji je majstor resio. Povezao sam na napajanje od kompjutera i muzika je bila odlicna. Danas sam razvukao kompletnu instalaciju kroz auto i povezao u gepek, sve pazljivo provereno. Kad sam pustio muziku s radia radilo je lepo, ali, da mi se ne bi istrosio alumulator, resio sam da upalim auto. Pri paljenju auta izgoreo je osigurac koji je na + kablu od akumulatora. Nije mi to bilo jasno jer je sve lepo radilo pre paljenja. Osigurac na pojacalu je ostao citav ali je nakon par pokusaja pojacalo zasmrdelo. Odnecu opet kod majstora, nadam se da ce ga srediti ponovo ali me zanima sta da uradim kad stigne pojacalo? Da li je neko imao slicnih problema? Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Ако је осигурач од акумулатора до снагаша изгорео то значи да са снагашем нешто није било у реду јер тек са правим напајањем је показао мане.

ПЦ напајање је само за "неку" пробу.

Link to comment
Share on other sites

Cuo sam se sa majstorom, rekao je da je kompletno napajanje u pojacalu izgorelo, kao da je bomba pala unutra. Zamenio je sve to i povezao ali nema zvuka na izlazima. Prednapajanje je unisteno i on to ne moze da popravi, tako sam ga razumeo. Da li se isplati da ga odnesem u servis ili da razmisljam o nekom drugo pojacalu?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

A jel ne bi to pojacalo trebalo da bude ugaseno ako su kola ugasena ,  i da se upali na kontakt ili skroz kola da se upale pa onda , 
meni to zvuci ka da je spojeno nesto kako ne treba .
Imao sam jedno na popravci ono nije htelo da se ugasi , radilo stalno ,  nesto slicno kao ovo , radi al kad se upali audo ono previse radi i spali se . 
Jel moze  kakva slika ? Snimak

Link to comment
Share on other sites

On 29.10.2018. at 11:15, Audio Doktor said:

A jel ne bi to pojacalo trebalo da bude ugaseno ako su kola ugasena ,  i da se upali na kontakt ili skroz kola da se upale pa onda...
... al kad se upali audo ono previse radi i spali se . ..

Jel se razumete Vi uopste u pojacala i elektroniku? Auto pojacalo se ukljucuje na remote signal sa radia u autu, obicno plava zica ili plavo bela, ne pamtim tacno koja je za antenu a koja za pojacalo, i nema veze da li je auto upaljen ili ne.

I kako to moze pojacalo da previse radi pa da se spali?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...