Jump to content


potreban DAC


milan-hk

Recommended Posts

12 minuta ranije, milan-hk said:

Svira, svira kao lud :D:D:D  utisci su odlicni, da ne preteram ali bukvalno kao da drugi sistem svira a ne moj.  Velika je razlika sa SMSL i bez njega.  Jesam probao sam na kompu od burazera kod njega radi na win7. E sad da li ima veze sto su instalirani razlicite instalacije win7 ko ce ga znati. Ipak su to piratske verzije vindovsa. A razlika je jos u tome sto na win7 maksimum koji moze da se podesi je 24 bit, 48000 hz.  A na win10 radi na 32 bit, 192000 hz. 

Kakve to veze ima kad ASIO ili WASAPI svakako zaobilazi Windows mixer?!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...
57 minuta ranije, siroma said:

Pa svaki kineski je best baj. Za te pare nema šanse da se bilo šta drugo kupi ( a ni napravi)

Nema sa njima borbe, unapred izgubljena bitka. Kupio sam sinu SMSL B1, ko paklica cigara, a svira sa mobilnog samo tako. Kad ga preko SPDIF povežem na DAC, to je tek pesmica. Impresivno.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, montenegrino said:

mislio sam koji je najbolja kupovina, koji pruza najvise za ulozeno. Posmatrajuci samo te kineske, to sam mislio

Izabereš onaj koji ti odgovara po ulazima koje ima i koje formate podržava i malo proguglaš za najnižu cenu i eto ti najoptimalnijeg.

Ja sam sebi uzeo Topping D10 i zadovoljan, trebao mi samo USB ulaz i da podržava i DSD fajlove, i još ima lep displej - uključiš i uživaš.

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj i  JLSounds.  
Ja ga imam u minimalnoj konfiguraciji (xmox + Dac AK4396) bez displeja i tastera i vrlo sam zadovoljan.
Može i bez DACa ako šalješ samo DSD.  Jedan LPF i lampica eventualno. I to sam probao i opisao ovde na forumu.
 
DAC bi koristio da unaprijedim izvor, a to je pioneer bdp-100 blueray plejer. Koristim ga za CD diskove i njegov prednji USB koji podrzava wav i flac do 24/192. Jos jedan izvor mi je chromecast audio. Znaci da bi mi bilo neophodno makar jedan opticki ulaz na DAC-u, jer i CA i pioneer imaju opt.izlaz. s tim u vezi, da pitam kako bi se ponasao usb ulaz na pioneeru ako bi islo preko eksternog DAC-a. Da li bi eksterni dac vrsio obradu ili dac od pioneera?


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, montenegrino said:

da pitam kako bi se ponasao usb ulaz na pioneeru ako bi islo preko eksternog DAC-a

Sam si odgovorio - taj usb je ulaz a ne izlaz, sa tog konektora ne možeš da preuzmeš digitalni signal, već da ubodeš flešku i pustiš sadržaj preko Pioneer-a.

Link to comment
Share on other sites

Sam si odgovorio - taj usb je ulaz a ne izlaz, sa tog konektora ne možeš da preuzmeš digitalni signal, već da ubodeš flešku i pustiš sadržaj preko Pioneer-a.
Naravno da je ulaz, nego mi nije jasno kako funkcionise, da li plejer propusta do ext.dac-a a onda ovaj obradjuje, ili plejer obradi i propusti samo kroz dac. Jer ako je tako onda mi i nema nekog smisla kupovati dac jer bi on imao efekta samo na cd-ove, a njih procentualno manje koristim, vise flac i wav sa fleske. Naravno imao bi efekta i za drugi izvor, CA.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovde je kolega@dude lepo objasnio

Išao bi ako imaš opciju spdif pass through na Pijoniru, mada sumljam da su usb IN tako implementirali, već po difoltu ide na interni DAC. 
Možda i grešim, proprčkaj malo po podešavanjima.


Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pronadjoh na sajtu jedne nase trgovine pioneer pd-50 cd plejer. Cijena sa popustom 318 eura, poslednji komad. On ima opt i coax ulaz, plus front usb. Sta mislite o ovoj varijanti pa da ni ne uzimam DAC? Pretpostavljam da je DAC u ovom plejeru mnogo bolji od onog u mom blueray pioneer-u, koji bi prodao u tom slucaju. Uz to je ovo pravi audio cd plejer, a ja imam pojacalo pioneer A-30... Samo razmisljam naglas...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...