Jump to content


potreban DAC


milan-hk

Recommended Posts

potreban dac da ima opciju da se povezu 2-3 uredjaja, prvenstveno za racunar. ali i tv bi mozda spojio. da dobro radi :D i da je cena neka korektna oko 100e do 150e. 

   gledao sam mozda ovaj https://www.kupujemprodajem.com/DAC-FX-Audio-SQ5-50625041-oglas.htm

a onda opet kad razmislim sta ce mi tv pa bi mozda uzeo o https://www.kupujemprodajem.com/HRT-Music-Streamer-II-53233690-oglas.htm

ne znam ni sam :huh:

imate li vi neku dobru preporuku :D

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako ti ne treba headamp onda pretpostavljam da oni modeli koji ga nemaju možda ipak nude malo više zvuka za sličan novac. Možda, ne znači da je tako u praksi.

Tako da se opet vraćamo na dilemu iz prvog posta. Reći će valjda neko nešto ako ima iskustva sa pomenutim uređajima. Ja ne znam za koji bih se odlučio da moram da biram, ali nema greške ni sa jednim. 

Link to comment
Share on other sites

Nemam iskustva, ali bih se opredelio za onaj prvi sa više ulaza. Pored toga što je upotrebljiviji i ima nižu cenu, lepše i izgleda. Iznuitra deluje vrlo solidno izveden... Čip u jeftinijem DAC "FX-Audio" SQ5 je Burr Brow PCM1794A, a u skupljem dac-u HRT Music Streamer II je Burr Brown PCM 1793. Sad bem li ga koji je bolji, prodavac kaže da je PCM1794A "TOP ČIP"?

Znam da nisam ništa pomogao, ali ja bih kupio onaj DAC "FX-Audio" SQ5. :ph34r: Da se ja pitam :ph34r: :D

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam kad je bila rasprodaja Fx-audio X3 za 25 eura na aliju. Šta da kažem kad mi je to bilo disruptive innovation :-)

Čuje se tako dobro da je to neverovatno. Ima mi lepši zvuk od recimo denon da300 i cambridge audia dac 100. Ako imaš prilike treba da čuješ. Mislim da ti za taj setup ne treba ništa bolje/skuplje. Jedini sam mu stavio mnogo ozbiljniji adapter za struju...

Link to comment
Share on other sites

hehe :P nemojte da ste na kraj srca. ja sam kupio dac :D sinoc sam ga pokupio ali nisam stigao da ga probam do sada. verovatno je  digao cenu da ga ne bi zvali. sad sam se cuo sa covekom da je sve ok i da radi odlicno.  i oglas je obrisan.  

zvuk je jaci, cistiji, ima i basa, visoki su dobri lepo se cuje. sve u svemu sam zadovoljan spravicom :)

jedini problem koji sam imao je da na win7 prodju drajveri sve se instalira ali ne moze da ga pokrene. 

stavio win10 sve radi full!!! 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, milan-hk said:

Ma nije ni bitno. Meni sve jedno da li je win7 ili win10 :D:D:D

Da, da, muziku koju skidam za sebe i diskografije uvek gledam da je flac ili u najboljem kvalitetu koji mogu da skinem.  

Sledeća faza deformacije (u kojoj sam i ja) je da skidaš nekoliko lossless ripova istog albuma pa zadržiš jedan koji se najbolje čuje a ostale obrišeš :lol:

Link to comment
Share on other sites

Svira, svira kao lud :D:D:D  utisci su odlicni, da ne preteram ali bukvalno kao da drugi sistem svira a ne moj.  Velika je razlika sa SMSL i bez njega.  Jesam probao sam na kompu od burazera kod njega radi na win7. E sad da li ima veze sto su instalirani razlicite instalacije win7 ko ce ga znati. Ipak su to piratske verzije vindovsa. A razlika je jos u tome sto na win7 maksimum koji moze da se podesi je 24 bit, 48000 hz.  A na win10 radi na 32 bit, 192000 hz. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...