Jump to content


Cartridge loading pitanje


joyba

Recommended Posts

54 minuta ranije, zflazar said:

Može neki link prema oglasu?

Izvini na radoznalosti i mojoj površnosti u čitanju: da li si PS Audio fono sekciju spalio pri lemljenju žica?

https://www.kupujemprodajem.com/audio-vinili-cd-i-kasete/vinili-strani-originali/john-coltrane-impressions/oglas/101733928?filter_id=
 

nije mi baš najjasnije šta se tu desilo, sve sam lepo zalemio(toliko umem) možda sam zalemio predugačak kabal(2,5m) ako je to uopšte bitno. Iza trafoa ima neke struje (kaže probna lampa) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

32 minuta ranije, Zexx said:

Da li to znači da treba preskočiti i čitav jedan period u istoriji muzike od nekih 15-ak godina kada su ADAT uređaji bili defakto standard, a masteri snimani u rezoluciji od "samo" 16/48 i ne postoje ni u jednom drugom formatu?:rolleyes:

Naravno da ne, verujem da se 90% nove produkcije snima digitalno pa tek onda štampaju ploče.

Imao alesis adat xt 3 komada :)

Link to comment
Share on other sites

Jasno mi je da to ne meri kako treba.Skinuo sam samo prvi ponudjen program jer je kod mene bilo bas tiho,sa gramofona koji ima bas tih izlaz,amp je 70w,zvucnici relativno neefikasni...skinucu neki od navedenih jer ovaj ni na max ni na prosecnom ne lici  onom sto cujem. Tamo u bgd jeste bilo vrlo glasno i jeste pocela da se trese stolarija,i gipsani zidovi od baseva...

Evo saljem skrinshot sa programa koji sam ja sinoc skinuo,da se zaobidje.

 

20200920_094249.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Majda said:

Imam i jednu Benz micro gold i po mom misljenju ona je za nijansu bolja glava. Medjutim nisam je slusao sa istim gramofonom i phono sekcijom kao ove Denonove. Slusano sa EMT riaa-om (OPamp verzija) i EMT rucicom.

Mislim da ovi modeli daju mnogo vise od ulozenog novca.

Hvala

Benz Gold imam, probao sam na Lenco L75 sa originalnom ruckom i to nije radilo kako treba, videle su se vibracije tela zvucnice i shell-a.  Postoji mogucnost da nisam nesto uradio kako treba, probacu opet da vidim sta se desava.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Krca44 said:

Hvala

Benz Gold imam, probao sam na Lenco L75 sa originalnom ruckom i to nije radilo kako treba, videle su se vibracije tela zvucnice i shell-a.  Postoji mogucnost da nisam nesto uradio kako treba, probacu opet da vidim sta se desava.

Da li vibracije postoje i sa nekom drugom glavom? Najverovatnije su pukli ili su se poremetili takozvani "V" blokovi koji drzetelo rucke? I ako su celi potrebno ih je ocistiti. Mada moze da bude i neki drugi razlog u pitanju... To se lako da proveriti ovde su fotografije tih malih plasticnih nosaca

https://www.google.com/search?source=univ&tbm=isch&q=Lenco+V+blocks&client=firefox-b-d&sa=X&ved=2ahUKEwi2_-uf1fnrAhVEpYsKHTBvC-YQjJkEegQICRAB&biw=1282&bih=967

oko 15usd je par v blokova ovde su fotgrafije stari vs novi

https://www.ebay.com/itm/Lenco-L75-L76-L78-B55-Tonarmlager-V-Block-Tonearm-Bearing-Upgrade-Replacemet-TOP-/262902717494

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Majda said:

Da li vibracije postoje i sa nekom drugom glavom? Najverovatnije su pukli ili su se poremetili takozvani "V" blokovi koji drzetelo rucke?

Nema sa drugim glavama, MM.  V blokovi su bronzani, ne sumnjam u to, mislim da je Benz mozda slao previse vibracija u rucku i da shell to nije mogao da podnese, bez obzira na ukupnu masu rucke koja bi odgovarala za MC zvucnice - ipak moram jos jednom da proverim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...