Jump to content


Cartridge loading pitanje


joyba

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, joyba said:

omnitronic gramofon

To je neka kopija Technics 1210 gramofona na kais ili DD, pravili su obe varijante, kais malo jeftiniji.  Osnovna svrha takvog gramofona je da svira u klubovima i radio stanicama.  Posto je Technics prekinuo proizvodnju 2006.te drugi su pokusali da uskove u njegove cipele.  Samo po sebi to ne znaci da je gramofon los.  Stanton glava je poznata i cesto koriscena na radiju i klubovima.  Mnogi ljudi koriste Technics i te kopije za kucno slusanje.

Da li ces menjati gramofon zavisi od vise faktora.  Prvo dobri gramofoni i ploce nisu malo ulaganje, cak i ako kupujes polovan komad, treba naci dobar u solidnom stanju.  Dalje zavisi koliko hoces da ulazis u tu pricu,  ozbiljno ili usput,  da li hoces da ti analogni i digitalni izvori budu jednako dobri , svaki na svoj nacin.

Prvo uzmi u obzir da li si ti sada zadovoljan sa tim gramofonom i time kako on svira ( sve zajedno gram & glava ).  Ako si zadovoljan, zasto bi ga menjao ?   Glavu uvek mozes da probas neku drugu, ima ih za 90 do 200 Eu pristojan izbor.

Pozdrav, Krca

Link to comment
Share on other sites

@joyba

Ne shvati pogrešno, nema ono veze sa tobom, već sa ličnim utiscima. Poenta je da nisu relevantni kad govorimo o nekim stvarima. Lični utisci mogu biti i potpuno identični stvarnom stanju, a i potpuno pogrešni. Lični utisci su često ograničeni zbog mnogo stvari. Ako uvažavamo nečije kao relevantne, onda ga treba dobro poznavati. Znati kako razmišlja, kako prosuđuje, da li olako donosi zaključke, itd.

Možda simbolično, a svakako slučajno, upravo završih gledanje filma 12 Angry men (po ko zna koji put). Donekle, može se napraviti veza sa ovom temom. :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Krca44 said:

To je neka kopija Technics 1210 gramofona na kais ili DD, pravili su obe varijante, kais malo jeftiniji.  Osnovna svrha takvog gramofona je da svira u klubovima i radio stanicama.  Posto je Technics prekinuo proizvodnju 2006.te drugi su pokusali da uskove u njegove cipele.  Samo po sebi to ne znaci da je gramofon los.  Stanton glava je poznata i cesto koriscena na radiju i klubovima.  Mnogi ljudi koriste Technics i te kopije za kucno slusanje.

Da li ces menjati gramofon zavisi od vise faktora.  Prvo dobri gramofoni i ploce nisu malo ulaganje, cak i ako kupujes polovan komad, treba naci dobar u solidnom stanju.  Dalje zavisi koliko hoces da ulazis u tu pricu,  ozbiljno ili usput,  da li hoces da ti analogni i digitalni izvori budu jednako dobri , svaki na svoj nacin.

Prvo uzmi u obzir da li si ti sada zadovoljan sa tim gramofonom i time kako on svira ( sve zajedno gram & glava ).  Ako si zadovoljan, zasto bi ga menjao ?   Glavu uvek mozes da probas neku drugu, ima ih za 90 do 200 Eu pristojan izbor.

Pozdrav, Krca

Pa lepo svira šta znam tu je negde sa dakom, inače to je dd nego ima integrisan interkonekt kabal pa me to malo smara što ne mogu da se igram sa tim.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Kuršum said:

@joyba

Ne shvati pogrešno, nema ono veze sa tobom, već sa ličnim utiscima. Poenta je da nisu relevantni kad govorimo o nekim stvarima. Lični utisci mogu biti i potpuno identični stvarnom stanju, a i potpuno pogrešni. Lični utisci su često ograničeni zbog mnogo stvari. Ako uvažavamo nečije kao relevantne, onda ga treba dobro poznavati. Znati kako razmišlja, kako prosuđuje, da li olako donosi zaključke, itd.

Možda simbolično, a svakako slučajno, upravo završih gledanje filma 12 Angry men (po ko zna koji put). Donekle, može se napraviti veza sa ovom temom. :)

Ne svatam pogrešno :) tu sam da naučim od starijih članova i da pružim neku informaciju ako mogu

Link to comment
Share on other sites

Joyba imam i ja integrisan kabl na Technicsu 1210 pa ne da me ne smara... ne bih da dobijem ban ako kazem koliko me briga za to.  Ne moraju svi kablovi da budu ekstra kvaliteta da bi obavljali posao.

Ako si zadovoljan nemoj da te smara kabl ( to je moje licno misljenje ),  mnogo bi vecu razliku napravila drugacija glava za cca 90 do 130 Eu,  na primer.

Slusaj ti muziku i ploce, pa polako stekni neku sliku o tome ( kvalitetu gramofonu ) da li treba da ga menjas ili mozda uopste ne treba.

Meni je licno u ovom hobiju, bilo najvaznije da shvatim gde sam i da jasno izaberem gde hocu da budem, u kojem pravcu da se krecem.  Takvo je bilo moje iskustvo kad je ozbiljno pocelo, bez obzira sto sam uvek voleo da slusam muziku na sto je moguce meni boljoj tehnici.

Pozdrav od Krce :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Posle neuspelog pokušaja da promenim dak rekoh hajde još jednom da upalim gramofon koji je stajao na tavanu skoro 3 godine, i zamisli zvuk je isti kao i pre :) odlučim da promenim gramofon i kupim rega planar 2 sa fabričkom glavom at95e. U medjuvremenu dok sam čekao da mi stigne gramofon rešim ja da oplemenim fono sekciju tako što ću ja kao veliki majstor da prelemim strujni kabal sa suprom koju sam imao. To je radilo 2 dana i crče fono sekcija. Šta sad raditi da li bataliti priču ili zagaziti dublje, naravno djavo ne da mira i počnem ja da tragam za novom(polovnom) fono sekcijom. Ideja je bila da kupim project phono box s2 ali djavo ne da mira gde ću sad da to kupujem pa posle ponovo da menjam uzmem ja korato phono university se, e sad gramofon nije dorastao fono sekciji tako da sam promenio ožičenje u ručci(rb250) sa vdh kablovima i interkonekt. Na red je došla glava. Uzmem grado prestige silver3 i zažalim najstrašnije, nije ta glava loša nego se nije uklopila u moj malo tamniji sistem, pošto zamena nije bila opcija uzmem denon dl-110 i situacija je bila bolja ali opet je pretamno, nemoguće denon ide malo na svetliju stranu. Shvatim ja da nisam menjao lampe na pojačalu skoro 2 godine. Stigle nove lampe op op pa možda bih mogao sad i grado da vratim ali nisam vičan sam da to radim tako da za sad uživam u trenutnom sistemu i nerado se vraćam na dak kada moram nešto da preslušam. Udavi ja :)

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Krca44 said:

Molim te par utisaka kako ta glava svira u tvom sistemu, pitam posto me zanima i vec tri meseca nesto razmisljam oko nabavke i moguceg uklapanja...

Имао поменуту главу неко време и оставила ме је потпуно равнодушним. Оно што је добро што купи јако мало површинског шума и пуцкетања. Све је коректно, али некако досадно. Прелазак на Benz ACE L је било право откровење.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Filipescu said:

Све је коректно, али некако досадно

Hvala, znaci svaki info.

Na razmatranju je zbog toga sto za Benz Gold npr. moram kupiti trafoe ili fabrikovati dodatni MC head amp + rucka na koju bi isla ovakva zvucnica  ( ili neka druga MC )... mozda bude privremeno resenje a mozda i ne, jos nisam nista odlucio.

Link to comment
Share on other sites

Мислим, била је доста боља од ових јефтиних мм глава, а ако се набави коректна половна повољније, што да не. Мени је радила без проблема директно на мм претпојачалу.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Filipescu said:

Мислим, била је доста боља од ових јефтиних мм глава

Treba da zameni Shure V15/3 - nisam nezadovoljan sa ovom glavom ali vreme je da idem dalje.

Shure V15/3 po mom ( bar ) misljenju radi bolje od osnovne klase MM glava.... dakle kvalitativno gledano treba da se prebaci cifra od 300 Eu - medju MM zvucnicama koje znam ovo nije neki znacajan dobitak pa zato razmisljam o MC high output ili eventualno nesto tipa Benz Gold ( Denon 103 bez probe na 1210 ili Lenco L75 rucki ne kupujem ).

 

Link to comment
Share on other sites

@Krca44 pa zar je moguće da ste odustali od Shure V15/3?

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ne uzimajte high output MC. Nit' su vino nit' su voda. Dopadaće Vam se veoma kratko vreme, tačno dotle dok ne otkrijete na njima sve mane MM i MC zvučnica. I to u isto vreme: zvuk sa elementima prefinjenosti inferioran MC-u sa nižim izlaznim naponom, nedostatak groove-a koji bi krasio MM, skupo u odnosu na MM plus nemogućnosti menjanja igle.

Ovo nije apel za povratak Nj.V. Shure-a XV (iks-vea, što bi rekla junica obdarena imitacijom ljudskog glasa i izgleda na B92). Naprotiv. Idemo dalje. Bez zaustavljanja na high output MC stanici. Nezavisno od cene.

Link to comment
Share on other sites

Имао поменуту главу неко време и оставила ме је потпуно равнодушним. Оно што је добро што купи јако мало површинског шума и пуцкетања. Све је коректно, али некако досадно. Прелазак на Benz ACE L је било право откровење.

Ne cudi me. Dobar savet. Mislim da je @woland prodavao svoju. Od njega bih kupio polovnu.

 

Link to comment
Share on other sites

On 19.9.2020. at 8:22, joyba said:

Moje prvo razočaranje su ploče, shvatio sam da poslednjih par ploča koje sam kupio su digitalci t.j. Reissue koji je kao master tape imao neki cd da ne kažem mp3

Da li to znači da treba preskočiti i čitav jedan period u istoriji muzike od nekih 15-ak godina kada su ADAT uređaji bili defakto standard, a masteri snimani u rezoluciji od "samo" 16/48 i ne postoje ni u jednom drugom formatu?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

On 9/17/2020 at 10:05 PM, Krca44 said:

Molim te par utisaka kako ta glava svira u tvom sistemu, pitam posto me zanima i vec tri meseca nesto razmisljam oko nabavke i moguceg uklapanja...

Imao sam odavno 2 komada DL-110. Originalnu i verziju za preradjenim kanteliverom vesanjaem i iglom. Obe glave su vise nego nego korektne. Sa tim sto je ova preredjena bila nekako bolja. Slusano uglavnom sa cevnom riaa-om i SME rucicom 

Imam i jednu Benz micro gold i po mom misljenju ona je za nijansu bolja glava. Medjutim nisam je slusao sa istim gramofonom i phono sekcijom kao ove Denonove. Slusano sa EMT riaa-om (OPamp verzija) i EMT rucicom.

Mislim da ovi modeli daju mnogo vise od ulozenog novca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...