Jump to content


Koji dac kupiti


Vlajo

Recommended Posts

11 sati ranije, Thecoki said:

Dobar je po recenzijama ali ima manu, ne podržava DSD

 Meni bi veca mana bila sto ne moze da se cuje, to za DSD.... koliko ih imas? Ako ti je znacajan deo kolekcije DSD onda OK. Ako nije, meni bi zvuk bio prioritet.

 Da se razumemo, Chord pravi vrhunske uredjaje, pogresiti neces... Ja samo glasno razmisljam.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nkrgovic said:

 Meni bi veca mana bila sto ne moze da se cuje, to za DSD.... koliko ih imas? Ako ti je znacajan deo kolekcije DSD onda OK. Ako nije, meni bi zvuk bio prioritet.

 Da se razumemo, Chord pravi vrhunske uredjaje, pogresiti neces... Ja samo glasno razmisljam.

Da naravno,i ja isto tako iznosim svoje za to smo tu:thumbsup2

Kolekcija DSD za sada mi nije velika oko 80gb,polako je uvećavam.Vidim da mnogi tome ne pridaju značaj,mada je mene je DSD zvučno oduševio.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nkrgovic said:

 Meni bi veca mana bila sto ne moze da se cuje, to za DSD.... koliko ih imas? Ako ti je znacajan deo kolekcije DSD onda OK. Ako nije, meni bi zvuk bio prioritet.

 Da se razumemo, Chord pravi vrhunske uredjaje, pogresiti neces... Ja samo glasno razmisljam.

Ima mnogo zanimljivih DAC-ova na tržištu na žalost samo mali broj je dostupan za probu...Mnogo sam ih uzeo po recenzijama sa neta nema druge o mnogo slučajeva,sa nekima naravno oduševio sa nekima razočarao...

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Vlajo said:

Sa kojima si se oduševio, sa kojima razočarao, ako nije tajna

Navno da nije tajna.Razočarenje nije bilo da je uređaj katastrofa nego da nije opravdao čekivanja za uloženi novac.Broj 1 Qutest definitvno DAC vrhunski u svakom pogledu.Uporedio sam ga direkto sa RME ADI-2 DAC i Rega DAC R za moj ukus odlično izbalsirano sve kako treba.Uporedio sam ga saDAC-ovima  na Hegelu H120-H390 i sa Moon Supernova.Imao sam i par jeftinijih uređaja ali to nije ta klasa pa ne bih to pomenuo.Defitinvo da je Moon bolji ali ovo ostalo je po meni iza Qutesta daleko.Zbog tog iskustva mi je Hugo TT2 zanimljiv i čekam neku priliku da ga probam...

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Thecoki said:

Navno da nije tajna.Razočarenje nije bilo da je uređaj katastrofa nego da nije opravdao čekivanja za uloženi novac.Broj 1 Qutest definitvno DAC vrhunski u svakom pogledu.Uporedio sam ga direkto sa RME ADI-2 DAC i Rega DAC R za moj ukus odlično izbalsirano sve kako treba.Uporedio sam ga saDAC-ovima  na Hegelu H120-H390 i sa Moon Supernova.Imao sam i par jeftinijih uređaja ali to nije ta klasa pa ne bih to pomenuo.Defitinvo da je Moon bolji ali ovo ostalo je po meni iza Qutesta daleko.Zbog tog iskustva mi je Hugo TT2 zanimljiv i čekam neku priliku da ga probam...

Да ли си поређења Qutest-а са RME ADI-2 правио тако да су оба дака повезана преко чинчева или је ADI-2 био повезан балансираном везом? Да ли ти уопште треба балансирана веза? Мени је Qutest био мало бољи од RME ADI-2 преко чинчева, а мало лошији кад је ADI спојен преко xlr-а. Уколико ти не треба балансирана веза, размисли и о обичном HUGO2 даку.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Filipescu said:

Да ли си поређења Qutest-а са RME ADI-2 правио тако да су оба дака повезана преко чинчева или је ADI-2 био повезан балансираном везом? Да ли ти уопште треба балансирана веза? Мени је Qutest био мало бољи од RME ADI-2 преко чинчева, а мало лошији кад је ADI спојен преко xlr-а. Уколико ти не треба балансирана веза, размисли и о обичном HUGO2 даку.

Tako je testorao sam samo RCA jel Qutest nema izbalansiran izlaz. Defitivno želim da izmem DAC da ima mogućnost balansirane veze koju hoću da koristim... 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, SUROKVL said:

To svakako. A taj novi, otom, potom kada bude operativan. Ja lično ne pridajem značaj DSD-u

Kao i većina DSD nevstavlja upošte kao prednost ako je uredjaj reprodukuje.Chordovi svi modeli generalno podržavaju DSD ali nemaju zavničnu podršku za MQA i ipak je reprodukuju.
Bitno mi je i da je DAC compatibilan sa Roon softverom jel njega koristim kao osnovnu aplikaciju.

Sve su to sada neka naglas razmišljanja i żelje,nadam se i osvarenju istih samo da ovo stanje se vrati u normalu...

Link to comment
Share on other sites

Šta bi bila preporuka za one sa jeftinijim ulaznicama? :rolleyes:

Ja trenutno imam Topping D30 i prilično sam zadovoljan njime, koliko se to može biti sa Microlab Solo 7c zvučnicima, koji koštaju kao i taj dac.

Međutim zbog renoviranja stana trenutno živimo kod mojih i bićemo tu neko vreme (izgleda duže vreme zbog ove cele situacije). Preneo sam ovo što imam i planiram da to ostavim kod njih kad se vratim u stan. Šta bih mogao kupiti za sebe (ajde pretpostavka da ostavim ove zvučnike sebi)?

Pročitao sam više foruma, ono što se meni izdvaja:

-Topping D30 koji već imam

- FX Audio X6 - jeftinija varijanta, ima i pojačalo za slušalice

- Loxjie D10 - nepoznanica za mene, Aibo ga je nahvalio rekavši da je bolji i od Toppinga D30, Khadas-a...

- Topping E30 - još veća nepoznanica, nahvaljen na audiosciencereview ali to mi je više sa nekog "inženjerskog" aspekta, niko ne priča kako se to čuje, skoro se pojavio...

Nešto peto..? 

Nije meni hitno ali sad će godišnjica Ali-ja, biće lepih popusta, valjalo bi iskoristiti...Sad kad će to stići otom potom, bitno je naručiti ;)

 

P.S. Posedujem i slušalice AKG Y500 i Philips SHP 9500 (od danas) pa mi i stavka AMP-a znači. Ali ako je neki DAC značajno bolji od drugih a nema amp šta je tu je, uzeo bih njega, a za slušalice možda neku zvučnu kartu, ASUS D1, DSX...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...