Jump to content


Koji dac kupiti


Vlajo

Recommended Posts

Hvala aibo,

Trenutni Grundig sistem je cenovno 3 puta jeftiniji od toppinga ali itekako se primete razlike u DA konvertorima pa čak i u USB kablovima

Bitno mi je da razlika između toppinga i loxjie nije samo u dodatnim pogodnostima već da se jasno čuje napredak u zvuku. Verovatno ću uskoro poručiti toppinga.

Inače, od svega što sam probao do sada uz Grundig mi je najbolje legao hrt Music streamer II+. To je stvaralo magiju. Nažalost falio mi je koaksijslni ulaz pa sam ga prodao.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, TekManijak said:

Verovatno ću uskoro poručiti toppinga.

Ako ti se ne žuri, ima još dosta novih kandidata koji će se pojaviti za mesec - dva, kao npr. SMSL M300 MkII (već je u prodaji), SMSL Sanskrit sa AK4493, Monoprice Liquid Dac sa AK4493, Soncoz LA-QXD1(poboljšana varijanta Khadas TB), SMSL M200 i M400 itd...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao neko vreme nešto noviji HRT microstreamer. Odlična spravica je bio ali ovi moderni DAC-ovi te pa i niže cene nego što je on bio su solidno bolji. D50s je po mom mišljenju dugoročna kupovina, nema nikakve dečije bolesti u zvuku (oštrina, zrnastost i sl.) i ima rezerve da isprati potencijalni budući apgrejd ako ga bude bilo.

Ja sam svoj D50s prodao i pre nego što sam ga oglasio jer je čovek samo čuo kako zvuči kod mene na Cyrus 8vs2 i KEF LS50 i to je bilo to. Samo obavezno S verziju gledaj, onaj bez S je druga, lošija priča.

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, zek said:

Možda je samo jedan komad bio faličan ali se kod D50S javio problem sa displejem, naime zadržavaju se "duhovi" pa je prikaz zamućen jer ispod ostaje prethodni prikaz i to posle par meseci upotrebe. To Toppingu ne bi smelo da se dogodi.:huh:

OLED je u pitanju. Kada se cepa jako osvetljenje i statičan prikaz i najbolji OLED-i na telefonima dobiju duhove. Nažalost nema auto-iskuljučivanje ekrana (a bila bi zgodna opcija) ali ima tri nivoa osvetljenja ili Auto. Ja bih ga držao na najmanjem uvek i gasio preko noći. Mislim da bi šanse da tako dođe do burn-ina bile mnogo manje. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Koji DAC uzeti sada, u cenovnom rangu do 300 - 350 € ? Trenutno posedujem Topping P50 Linear Power Supply (preporuka za kombinaciju sa D50 i D50s), a čekam već dva meseca da stigne Topping PA3 pojačalo (na carini nešto drndaju pa nikako da stigne). Poručio sam pre dve nedelje preko AliExpress-a Topping D50S međutim zbog korona virusa su odavno obustavili isporuke, pa ne želim da čekam više i upravo sam ga cancel-ovao. Sve ovo sam planirao da slušam na Canton Plus XL. 

Nikada nijednu od ovih stvari koje sam pazario nisam imao prilike da čujem do sada (a neću imati još dok ne stigne sve), tek sam na početku ove priče sa DAC uređajima i HiFi uopšte, ali sam sve kupovao na osnovu informacija sa ovog foruma (tu je i narandžasti kabal spreman kao zapeta puška :D)

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam vec pominjao,ali nije zgore da se u ovoj sumi ponovi.Polovan Rega dac je u toj sumi polovan.Jako lepo zvuci,slusao sam ga u svom sistemu 10-15 dana,opusteno analogno bez ostrine,meni je bas legao.Ima i neki izbor filtera pa se zvuk moze malo tjunirat prema (sl)uhu.Kum ga pronasao na ebay oko 250,plus shiping i carina odprilike toliko koliki je budzet.Ako nisi gadljiv na polovno.Ako ti se ne svidi mislim da moze da se proda bez gubitaka.

Link to comment
Share on other sites

Имао сам Рега дак, тада ми је пријао али није опстао. Након дужег времена сам га чуо на прошлом сајму у комбинацији са Harbeth-ima који су свирали и са Рега грамофоном...невероватно колико је цео систем пао када је дак био у употреби. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
19 sati ranije, Thecoki said:

Da li je neko upoređivao DAC-ove od 2000e do 4000e?

Имао сам Benchmark DAC3 HGC који је неких 2700 еура и рекао бих да је то доста добар дак и да до 4000 тешко има нешто боље. Био ми је мало бољи од CHORD HUGO2, али су стварно нијансе и укус у питању. При томе, мени је балансирани излаз био приоритет. По искуствима неких људи, PS Audio directstream junior не ради апсолутно боље од поменута два дака и сваки нови апдејт доноси промену у звуку, пошто се ради о FPGA. Рекао бих да CHORD Hugo TT2 вероватно може више, мада би мој пик био Denafrips Terminator.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Filipescu said:

Имао сам Benchmark DAC3 HGC који је неких 2700 еура и рекао бих да је то доста добар дак и да до 4000 тешко има нешто боље. Био ми је мало бољи од CHORD HUGO2, али су стварно нијансе и укус у питању. При томе, мени је балансирани излаз био приоритет. По искуствима неких људи, PS Audio directstream junior не ради апсолутно боље од поменута два дака и сваки нови апдејт доноси промену у звуку, пошто се ради о FPGA. Рекао бих да CHORD Hugo TT2 вероватно може више, мада би мој пик био Denafrips Terminator.

Baš ta dva dole pomenuta su mi u mislima:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Filipescu said:

Имао сам Benchmark DAC3 HGC који је неких 2700 еура и рекао бих да је то доста добар дак и да до 4000 тешко има нешто боље...

A sa kojim si ga uporedio u rangu do 4.000€?

Link to comment
Share on other sites

Извињавам се, непрецизно сам се изразио :oops:. Поредих само HUGO2, DAK3 i Mytek brooklyn dac+, дакле 2-3000 јура. Такође у неком моменту лудила и гледања пре годину ипо дана, од 3-4000 и није било неког избора. ТТ2 је 5000, PS Audio directstream junior 4500, Denafrips Terminator 4500, дакле тада није било скоро ништа познатије и доступније од 3-4000...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...