Jump to content


Koji dac kupiti


Vlajo

Recommended Posts

10 sati ranije, Branislav81 said:

Znaci li to da je DAC taj koji utice na kvalitet zvuka? Odnosno kupiti DAC koji je High end i bilo kakav strimer koji ce samo sprovesti digitalan signal do DAC-a i dobijamo kvalitetan reprodukovan zvuk na koji u tom slucaju strimer ne utice? 

Naravno da ne. Garbage in, garbage out.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Branislav81 said:

Znaci li to da je DAC taj koji utice na kvalitet zvuka? Odnosno kupiti DAC koji je High end i bilo kakav strimer koji ce samo sprovesti digitalan signal do DAC-a i dobijamo kvalitetan reprodukovan zvuk na koji u tom slucaju strimer ne utice? 

Uputno je kupiti dobar dac prvo. (Kao komponenta koja konveruje D u A sigurno je kljucna tacka u digitalnom sistemu.) A kasnije dodati iterfejs za streaming. Problem je u tome sto su celine skoro uvek hardverski povezane u konsumer uredjaje ALL in one pa je na taj nacin sistem zakljucan i ne moze se reci ako nesto ne stima koja je to celina? Na taj nacin su korisnici prinudjeni da do u beskraj menjaju komponente i da se oslanjaju na "recenzije" koje pronalaze na internetu...

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, prophet said:

Utiče sve, počev od  softvera, interfejsa, napajanja pa sve do izlaznog stepena. Uticaj izlaznog stepena je najlakše detektovati. Na sofisticiranijim sistemima se jasno sagledava uicaj svega spomenutog.

Pa da

Jeste da je uticaj analognog stepena posle DA konverzije najlakse detektovati kada se u 99.99% slucajeva radi sa OP ampovima pa ako se predje na recimo neki drugi diskretni JFET ili tube to je toliko ocigledno.

Isto se desava i sa promenom master clocka ili vise clockova ako ih ima kvelitetnijim.

Onda napajanja.

Sto se tice soft plyera - veliko sarenilo i to je ono sto najvise zbunjuje...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja imam malu dilemu. Dvoumim se između SMSL m6 i Topping D30. M6 sam slušao jako davno i to je bila moja prva ljubav što se tiče DAC a. Sada je unapređen i ima daljinski. Posedujem njegovog starijeg brata SMSL 8a. D30 sam slušao pre par meseci. Više ne mogu da uporedim koji mi je bolje legao. Zato ću izaći sa pitanjem koji je bolji ?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ivanp said:

Šta te konkretno žulja kod njega?

Ništa, samo ne mogu da se odluičim. M6 je bio skuplji model i sada su mu dodali daljinski. D30 ima nekako starinski izgled i manje funkcija. Jednostavniji je. Zanima me koji je kvalitetniji ? Koji se muzikalnije čuje ?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vladat1 said:

M6 je bio skuplji model i sada su mu dodali daljinski.

I čip (konverter) je noviji - AK4452 :order

Sada je M6 jeftiniji od D30.

https://hifi-express.com/collections/s-m-s-l-vmv/products/new-smsl-m6-hi-fi-dac-ak4452-decoder-native-dsd512-amp-asynchronous-multifunction-with-32bit-768khz-usb-optical-coaxial-input?variant=18595729178724

Link to comment
Share on other sites

To možeš da čuješ samo od nekog ko je imao oba. Ja imam D30. Radi prinudno preko koaksijalnog ulaza jer mi je grom letos spalio USB ulaz i još svašta po kući.:huh:
Pošto već pet godina skoro isključivo slušam fajlove morao sam da dodam i kineski USB to SPDIF converter PHIREE U2S da premostim havariju.
phiree.JPG.5782207c9cb2e961dc90310397956281.JPG

Šta ja znam, moje je iskustvo ograničeno. Radi to dobro. Sa Pioneer A-50-K i slušalicama Audio-Tecnica ATH-M40x radi baš, baš, onako kako se meni sviđa. E sad imam baš veliko pojačalo za slušalice.:D Preko zvučnika imam druge probleme koji nisu vezani za DAC.
Pre Toppinga sam imao NAD DAC2.

 

A

Link to comment
Share on other sites

On 8.1.2020. at 16:56, zek said:

Ima ako klikneš na USA prodavnicu, samo je cena malo veća €109.38 i ima samo u crnoj boji.

Nije problem ni cena ni boja. Plašim se samo da će da me icepaju sa carinom, jer roba dolazi iz USA. Možda će da mi traže i da platim + 4.000,00 za špediciju, a onda dolazim do cifre od skoro 200€ za koje može da se kupi bolj uređaj (topping d50)

Link to comment
Share on other sites

Nije problem ni cena ni boja. Plašim se samo da će da me icepaju sa carinom, jer roba dolazi iz USA. Možda će da mi traže i da platim + 4.000,00 za špediciju, a onda dolazim do cifre od skoro 200€ za koje može da se kupi bolj uređaj (topping d50)

Kod nas topping d50S moze da se pazari za nekih 265€

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 8.1.2020. at 14:19, ivanp said:

To možeš da čuješ samo od nekog ko je imao oba. Ja imam D30. Radi prinudno preko koaksijalnog ulaza jer mi je grom letos spalio USB ulaz i još svašta po kući.:huh:
Pošto već pet godina skoro isključivo slušam fajlove morao sam da dodam i kineski USB to SPDIF converter PHIREE U2S da premostim havariju.
phiree.JPG.5782207c9cb2e961dc90310397956281.JPG

Šta ja znam, moje je iskustvo ograničeno. Radi to dobro. Sa Pioneer A-50-K i slušalicama Audio-Tecnica ATH-M40x radi baš, baš, onako kako se meni sviđa. E sad imam baš veliko pojačalo za slušalice.:D Preko zvučnika imam druge probleme koji nisu vezani za DAC.
Pre Toppinga sam imao NAD DAC2.

 

 

pozdrav poznanik se interesuje gde ima i po kojoj ceni

Link to comment
Share on other sites

Znam, ali mi ne treba bluetooth za povezivanje. Išao bih na običan D50, ili ako nađem SMSL m6 model sa daljincem.

Po pisanju jednog clana D50S je prilicno unapredjeniji uredjaj od D50, ne mislim samo na benefite daljinskog i BT

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Znam, ali mi ne treba bluetooth za povezivanje. Išao bih na običan D50, ili ako nađem SMSL m6 model sa daljincem.

D50s zvuči osetno bolje od D50. Šta god da su menjali znatno su unapredili zvuk. 

 

D50 sam imao u isto vreme kad i SMSL M100 (3x jeftiniji) i jedva sam ih razlikovao, isti detaljan ali digitalis zvuk, oštar i zrnast. Po meni je to promašen uređaj za svoju cenu.

 

D50s je sasvim druga priča, mnogo zreliji i tečniji zvuk, bolji od bilo čega drugog što sam čuo do te cifre.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja kada sam ga slušao sam mislio o tome da je razlika dovoljna da su realno mogli (i trebali) da ga nazovu D60 ili tako nešto.

A zaboravih da pomenem da su sem BT dodali i daljinac. I njega su malo apdejtovali da radi na AAA baterije (starije verzije su bile sa dugme baterijom i ponekad prosto nisu registrovali komande, ovaj novi nema tih problema). 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...