Jump to content


Koji dac kupiti


Vlajo

Recommended Posts

39 minuta ranije, zflazar said:

živ nisam dok ovo ne čujem!!!

Čuo si jednu verziju, sad ćeš i drugu. Mene najviše zanima kako stoji ovaj DAC u poređenju sa onim najjeftinijim Lampizatorovim DAC-om.

A zanima me i dal je toliko bolje sa Cinemag trafoima na izlazu spram kondenzatora kao što se priča na big diy. Baš bi mi odgovaralo to podizanje izlaznog napona 2x jer koristim sad buffer sa jediničnim pojačanjem umesto pretpojačala.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Nixie said:

Čuo si jednu verziju, sad ćeš i drugu. Mene najviše zanima kako stoji ovaj DAC u poređenju sa onim najjeftinijim Lampizatorovim DAC-om.

A zanima me i dal je toliko bolje sa Cinemag trafoima na izlazu spram kondenzatora kao što se priča na big diy. Baš bi mi odgovaralo to podizanje izlaznog napona 2x jer koristim sad buffer sa jediničnim pojačanjem umesto pretpojačala.

O kom DAC pricate?

Tajna Fikusovog uspeha je dobar tjuning i tviking opstih mesta digitalnih plocica, posedovanje sistema u kome se to sto radi cuje onako kako treba da se cuje i konacno sadrzaj prostora izmedju usiju. Sve vazno a ovo trece i najvaznije.

Ja sam ceo zivot usmeren na alternativna resenja u digitaliji (Altmann, TwinDAC by Mirko Weizig, AudioLab, Audio Note) i jbga ovaj im se svima posrao u zivot ako gledamo opstu sliku. A to koliko je bruka lose usrafljen i zasvajsovan, nemam reci da to opisem. Evo ovaj moj opet ne radi i trenutno me smara da se uopste bavim time tj da trazim gde je ovaj put hladan lem. Prosli put je barem bila riknula ispravljacica (sto je isto prica za sebe na tako maloj kilometrazi....). 

 

:bounce

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Woland said:

evo ga jedan novi DAC u nastajanju (može i sklopljen da se pazari), verujem da će biti interesantan, naravno ne koliko tegovi, utičnice, kablovi itd koji preplavili i ovu temu

Lepo bi bilo da se uporede tvoja i Nixijeva varijanta pa kako bude.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, anubisgrau said:

O kom DAC pricate?

DDDAC1794, ja imam jedan, Wolandu se sprema drugi u malo drugačijoj varijanti, moja je 2 god. starija i nisu korišćene original PCB i napajanja nego smo radili sami, i nemam na izlazu line trafoe nego kondenzatore.

Isti DAC, a sve različito.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zflazar said:

bilo bi sjajno, koliko sam shvatio razlika među njima je samo u sprezi na izlazu, kond. v.s. trafo?

Moj DAC je kod tebe bio još praktično neusviran, tek sklopljen, sa lošim napojnim i USB kablom. Nije mi takođe jasno kako uređaj sa dvostrukom stabilizacijom napona (predregulatori  pa zatim brojni regulatori na pločicama za sve i svašta) može da bude tako osetljiv na promenu napojnog kabla, više nego pojačalo recimo koje nema nikakvu stabilizaciju? Imam posebne predregulatore za digitalni deo, za analogni deo (svaki kanal posebno), za USB karticu i  dva predimenzionisana torusna trafoa (jedan za analogni deo, drugi za digitalni, USB i NIXIE displej), pa opet se čuje razlika u napojnom kablu? A čuje se i otkad sam izbacio RFI filter i umesto njega stavio običan IEC (pozlaćen). Moraću izgleda i nogice nove da mećem sa kugllagerom umesto ovih od trvrde gume.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
2 hours ago, Vlajo said:

Vizuelno ne, kvalitativno (u smislu zvuka) nema bolje.

Imao sam prilike više puta da poslušam, nema dalje za te pare, a ni za veće novce do nekih 2k e.

Jedino što je ružan, ali niko nikog ne tera da ga gleda :P

Sto je ružan ne igra ulogu....ima trenutno preko na pooustima da se nadje za oko 1000e ali napamet dati toliko novca nije bas....Zato pitam za iskustva.Merkam ga vec  neko vreme.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Branislav81 said:

Zanimljivo vrlo! Imate neko iskustvo? 

Ne, i mene bi zanimalo isto. Ima fantastične dsp mogućnosti koje su još i kontrolabilne daljinskim. Može da radi i kao preamp uz 5 band ekvilajzer. Za čisto digitalni sistem više nego dovoljno. DSP nije aplikabilan na DSD pa mora da radi konverziju u PCM, što možda nekome ne odgovara. Hteo bih da vidim daljinski na njegovom pro dvojniku koji sadrži i ADC.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...