Jump to content


Koji dac kupiti


Vlajo

Recommended Posts

@golum Zvuk u sobi mi se kontinuirano nije svideo, nisam ulazio u detaljniju analizu koja pojedinačna komponenta je uzrok nesvidjanja. Jednostavno,  izostao je "prvi utisak" koji bi me inspirisao da čujem dac u nekim drugim okolnostima. Možda je to bila greška.

@SUROKVL Podlegao sam hajpu Chord mafije ;) DAC nisam slušao pre kupovine, prihvatio sam faktor rizika i isplatilo se. 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, RingeRaja said:

Koliko ja vidim, ovde se sve dešava sa debelim razlogom, bilo pljuvanje ili tapšanje.

 

4 sati ranije, RingeRaja said:

Interesnim ;)

 

4 sati ranije, RingeRaja said:

Razjasnićemo na nekom drugom mestu, a inače ne znam zašto se ti osećaš prozvanim, ima ovde učesnika ohoho.

 

4 sati ranije, RingeRaja said:

Samo još jednom, niti je u pitanju kvalitet, review i opis DAC-ova, niti tvoje pisanje.

Ako se neko prepozna u onome što sam napisao super, ako ne, opet super, svi srećni, u neznanju ili znanju, svejedno.

Možda i grešim, sve je moguće, ali ne bih rekao.

Kada u komunikaciji gde učestvuje više ljudi nekome zalepiš neku kvalifikaciju a ne napišeš na koga konkretno misliš i eventualno obrazložiš zašto to misliš, onda je to najblaže rečeno nekorektno.

Daću jedan konkretan primer da objasnim zašto smatram da je tako:

Zamisli da dođe neko u neku grupu ljudi i javno kaže: ''Jedan od vas je težak ološ!''

Neko iz grupe ga pita: ''Zašto to kažeš i na koga misliš?''

Ovaj mu odgovara: ''Ne mislim na tebe, ako se neko prepozna kao ološ super, ako ne, opet super, svi srećni, u neznanju ili znanju, svejedno.''

 

Uostalom šta je poenta tvog komentara ako ne želiš da kažeš na koga misliš i iz kog razloga? Sve me mnogo podseća na RTS iz '90: ...neki tamo da im ne spominjemo imena, prepoznaćete ih sami...

Link to comment
Share on other sites

Ajde da ne dolivam ulje na vatru, ekipu koja je dobila od Sime dakove na slušanje (sa njegovim prisustvom naravno) ne poznajem (osim sa foruma), ali mislim da je u redu sa njihove strane što su napisali utiske. Meni stvarno ne smeta ako bilo ko, pa i Sima da nekom uredjaje na slušanje u nadi da će prodati iste, pa i zaraditi. Ako bih se i odlučio da bilo šta kupim, u nemogućnosti slušanja istih (pa i da ih čujem nisu u mom poznatom okruženju), verovatno bih se odlučio za onaj koji mi se najviše svidja vizuelno - naravno, sa utiscima pozitivnim kao i negativnim. Jbg. isto mi je kad kupim auto, a pola njih kaže uuuu, mogao si da kupiš bolji i a manje para (jeste prešao 200.000 i stariji je 7-8 godina od tvog), a druga polovina da je kupovina odlična. Meni prethodni vlasnik nije dao 15 dana da se vozam sa autom, pa da kažem - ne svidja mi se. Probna vožnja od 15 min, pregled kod servisera i hoćeš - nećeš. Dac je malo jeftiniji. Tako da, svaki predlog, sugestija, pa makar to bili i dileri :P, prodavci, proizvodjači kao i svi ostali koji su nekad nešto čuli o daku u navedenom cenovnom rangu su dobro došli. ;)

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Vlajo said:

verovatno bih se odlučio za onaj koji mi se najviše svidja vizuelno - naravno, sa utiscima pozitivnim kao i negativnim. Jbg. isto mi je kad kupim auto, a pola njih kaže uuuu, mogao si da kupiš bolji i a manje para...

Tebi je u suštini za svo ovo vreme prepucavanja trebao jedan dobar stilista. :)

Sad će stilisti da se isprse.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Sonichammer said:

Imas neki konstruktivan predllg ili si samo maliciozan iz dosade?

Nespretno nabacah reci, bila namera da se pohvali slusanje novih uredjaja u dobro poznatom i odlicnom sistemu... posle toga ide :thumbsup2

Kompliment, naklon bato.

Link to comment
Share on other sites

On 11/26/2017 at 10:19, observer said:

Super je što si sebe ubedio da je tako. Ovi što daju "nekoliko hiljada eur" za dac su verovatno nemači pojma :)

Nisam sebe nista ubedjivao, nego sam poredio, slusao i potrosio dane na to. Ako hoces, prihvati savet, ako ne, trosi vreme i novac, tvoja stvar :-)

Link to comment
Share on other sites

On 11/26/2017 at 14:53, observer said:

@golum Zvuk u sobi mi se kontinuirano nije svideo, nisam ulazio u detaljniju analizu koja pojedinačna komponenta je uzrok nesvidjanja. Jednostavno,  izostao je "prvi utisak" koji bi me inspirisao da čujem dac u nekim drugim okolnostima. Možda je to bila greška.

@SUROKVL Podlegao sam hajpu Chord mafije ;) DAC nisam slušao pre kupovine, prihvatio sam faktor rizika i isplatilo se. 

Dac nisam slusao pre kupovine, prihvatio sam faktor rizika...... enough said....ne mozemo da diskutujemo, btw: savet nije ni isao tebi, vec coveku koji je pitao koji ce DAC da kupi.

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Sonichammer said:

Sa kojim si dac-ovima od par hiljada eura uporedjivso svoj AI i i kom sistemu?

Simo, Vlada je sve u prethodnom postu objasnio ( ako se dobro secam slusao sam M51, copland 215, Naim neki njihov top model, hugo tt, Vega, Luxman ne secam se modela, znam da je jako skup, Ayre itd. U proteklih godinu dana sam poslusao enromno mnogo sistema, mnogih se vise i ne secam. Nije me mrzelo da nosim DAC i plejer i da ih uporedno slusam.  Na  primer ovaj uredjaj nas je sve odusevio kako svira, ali je visestruko skuplji od AI. 

http://www.weiss.ch/products/man301

Link to comment
Share on other sites

On 11/26/2017 at 12:04, Sonichammer said:

I M2Tech Uoung i AI su finalizovani proizvodi. Kao takve ih treba posmatrati. 

Uz to, Uoung je kao proizvod nadogradiv, AI nije.

Treba zarad realne procene uporediti finalne proizvode bez  (moguce) “nadogradnje”.

Simo da li imaš ti younga 3 kod sebe sa napajanjem? Stavljam ulog na AI :-)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, petarst said:

Simo da li imaš ti younga 3 kod sebe sa napajanjem? Stavljam ulog na AI :-)

Bespotrebno ''hrabra'' izjava koja nema posebnu svrhu osim puke patkometrije, koja je inače sama po sebu u HiFiju besmislena.

Slušao sam AI (od radne do finalne verzije) kao i sve iteracije Young-a (uključujući i 3) u više sistema i radi se o poređenju dva vrhunska DAC-a  čiji rezultat može da bude samo to da je nekome više po ukusu jedan ili drugi...

Sama činjenica da se AI uopšte ''poredi'' sa Young-om je velika pohvala za Giđgu kao konstruktora.

Te pohvale tipa ''ubija sve redom višestruko skuplje...i sl.'' samo Giđgi prave medveđu uslugu, podižeš ljudima (potencijalnim kupcima) očekivanja do nebuloznih razmera pa očekuju nekakav ''vatromet'' umesto ''samo'' vrhunski DAC jedan od najboljih i klasi...

Malo pre si @observer -u zbog činjenice da je kupio DAC bez slušanja napisao: ''..enough said...ne mozemo da diskutujemo'' a sad bi da ''takmičiš'' AI sa Young-om 3 a nisi nikada čuo Young-a.

PS sa ili bez napajanja ne bih preporičio nikome da se olako k_rči sa Y3 ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...