Jump to content


Koji dac kupiti


Vlajo

Recommended Posts

20 minuta ranije, garson said:

Problem sa I2S ulazima/izlazima, bilo RJ45 bilo HDMI, je sto ne postoji standard pa svako fura svoj raspored pinova. 

Tacno

Nije dovoljno da izgleda kao lan ako se nezna koji pinovi su iskorisceni

Zajednicko za lan i HDMI je da oba furaju 4 data parice

Link to comment
Share on other sites

@garson

Pravio sam lan kablic za M2Tech i nisam imao problem sa rasporedom pinova za RJ45 konektor istovremeno sam probao i jos neke kablice, pa smatram da nema razlike sto se njih tice - mozda North Star odstupa, ne znam, mada i za M2Tech neznamo pouzdano koje pinove je upotrebio sa strane stampe ali menjanjem vise kablica zakljucujem da nije "nestandardno".

Imam jedno pitanje za tebe, znas li mozda kod Cat7 i 8 standarda koji koriste kablovske GG45 konektore za protok do 1 i 1.6/2GHz kada se upotrebe na uredjajima sa RJ45 snapin konektorima da li je ogranicen protok do 100-500Hz kao sa Cat5 i 6 kablovima? Ovo je verovatno manje bitno za audio zbog protoka, vec drugih primena ali vise zbog zastite od RF i preslusavanja parica koji novi stanardi omogucavaju. Jos bolja zastita i od GG45 je koliko vidim kod Tera modul konektora.

Link to comment
Share on other sites

@ab

Kao sto SUROKVL rece, nije problem kabl, koji logicno treba da ima isti raspored na oba kraja (sem ako nije ukrsteni LAN kabl), vec koji pinovi se koriste na izlazu USB to SPDIF, a koji na ulazu u DAC.

Ako se koristi LAN to mozda i nije toliko strasno, jer ako se zna raspored pinova na obe strane, moze se lako napraviti LAN kabl sa potrebnim rasporedom. Za HDMI to verovatno ide teze.

Link to comment
Share on other sites

@garsonTacno, zato sam napomenuo da sam pravio za M2Tech, a za North Star ne znam (ocigledno nije jer na M2Tech staroj USB/SPDIF pise da nije kompatibilno sa North Star kao sto je Vlada pokazao)....ne znam ni da li je poznat raspored pinova na obe verzije kockica (standardan ili "ukrsten"), pa od toga zavisi da li bi poslo za rukom da prorade medjusobno.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, ab said:

@garsonTacno, zato sam napomenuo da sam pravio za M2Tech, a za North Star ne znam (ocigledno nije jer na M2Tech staroj USB/SPDIF pise da nije kompatibilno sa North Star kao sto je Vlada pokazao)....ne znam ni da li je poznat raspored pinova na obe verzije kockica (standardan ili "ukrsten"), pa od toga zavisi da li bi poslo za rukom da prorade medjusobno.

Evo vam, pa se igrajte do mile volje:;)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1h5PMUBkldkpt1rCnAR4ZHYGZNeCe-vwIFyKWYMZWsX0/edit?pli=1&pli=1#gid=0

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, 13071977 said:

Kako znaš ? Jesi kupovao od njega ?
Cene su izgleda povoljne . naročito za supremo dac . niže su cene nego u hrvatskoj .

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Znam iz prve ruke ;) Znam skoro sve naše a upoznao sam i nekoliko hr distributera.

Od njega nisam kupovao (niti bih ikada), ali sam kupovao u Hrvatskoj od njegovog ''dobavljača''.

Situacija je prilično tužna i mučna po našu zemlju i naše građane. Radi se o tome da hrvatske firme mogu da organizovano švercuju u Srbiju, a obratno hrvati nikada ne bi dozvolili.

Kad već spominješ cene, lako se uoči da je razlika skoro u dinar jednaka visini hrvatskog pdv-a, uz to ovde se ti proizvodi prodaju na kp, a hr distributer osim što plaća pdv, plaća i zaposlene, poslovni prostor, salon...

Uostalom, probaj da kupiš od tog lika na kp npr. preko svoje firme, traži mu fakturu sa iskazanim pdv-om pa da vidimo kolika je cena, pitaj da li može da izda fiskalni račun, pitaj ga da ti organizuje slušanje, pitaj ga u slučaju kvara ko je ovlašćeni serviser na teritoriji Srbije i sl.

Ako ti je taj sa KP drugar izvini, ali sam si pitao...i bolje ne zapitkuj dalje imam još što šta da napišem ali me mrzi a i nije ovde tema ;)

Link to comment
Share on other sites

On 11/22/2017 at 15:49, ab said:

Ok, jel slusao neko na kraju ovaj dac u svom sistemu kriticki?

Evo ja!:)  Ko voli Marantz izvore, to je to. Zasicheni srednji, blago topao balans. Naspram starijih modela, ekstremi dosta detaljniji poput ostalih modernih DACova ali ala Marantz fazon. Pozornica dovoljno siroka sto od njih nisam ocekivao pa ga evo imam vec godinu dana i nemam nameru da se cimam oko toga u skorije vreme.

Headphone out mu je bzvz. Tunjav, spor, dosadan...

hd1dac.jpg

Link to comment
Share on other sites

@RingeRaja

Sve je to u redu, verovatno svako od nas tako gleda.

Ali kao sto Aleksandar75 rece, situacija kod nas je tuzna i mucna, izbor na hifi trzistu je jako slab, tako da cesto je izbor ili nista ili od preprodavca sa KP.

Generalno nemam negativan stav prema tim ("normalnim") preprodavcima, ne krivim njih nego stanje u drzavi.

Link to comment
Share on other sites

Cega to nema a da ima ti bi sad seo u kola, otisao i kipio?

Srpski distributeri, legalni i nelegalni, zastupaju preko 200  najpoznatijih svetskih brendova uz mogucnost da za piznatog kupca isporuce uredjaj od bar jos toliko onih sa kojima nemaju cvrstu saradnju.

Jako Lose si informisan.

Link to comment
Share on other sites

On 11/25/2017 at 17:18, Sonichammer said:
Cega to nema a da ima ti bi sad seo u kola, otisao i kipio?
Srpski distributeri, legalni i nelegalni, zastupaju preko 200  najpoznatijih svetskih brendova uz mogucnost da za piznatog kupca isporuce uredjaj od bar jos toliko onih sa kojima nemaju cvrstu saradnju.
Jako Lose si informisan.

 

Upravo sam na to i mislio ....
Nisam ja u potrazi za nečim određenim pa tugujem što nemam gde da kupim .
Jedina prilika da se nešto posluša je nedavno održan sajam . U salonima često nije moguće poslušati neki uređaj ili treba zakazati prezentaciju .

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Link to comment
Share on other sites

On 11/25/2017 at 17:31, patason said:
prosecan srpski kupac hi fija bi rado poslusao kod distributera 5-6 sistema u rangu 20.000-200.000 evra...
da lakse odluci koji uredjaj od 200evra sa KP pruza najvise !!!

 

I poželjno je da bude neka zamena bar do pola cene

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...