Jump to content


Koji dac kupiti


Vlajo

Recommended Posts

2 sati ranije, Aleksandar75 said:

Poredili smo kod kolege@Surokvl ali on ima 3 kockice: Evo 2 plus DAC (skuplji model), napajanje i usb/spdif konverter.
Obe varijante su odlice, mozda su sve 3 kockice malo bolje, pitanje je i ukusa...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Hvala na odgovoru. Naravno, pitanje je ukusa, ostatka sistema... Da, taj skuplji "plus" model ima mogućnost daljeg "kockanja"...

Generalno, ja sam prezadovoljan i sa ovom varijantom osnovnog modela uz kvalitetno napajanje, samo me kopka da probam taj Hegel HD12... A čitajući komentare za HD12 na net-u(u kojima je poprilično nahvaljen) nisam naišao na direktno poređenje ...

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, Kejsovic_33 said:

Hvala na odgovoru. Naravno, pitanje je ukusa, ostatka sistema... Da, taj skuplji "plus" model ima mogućnost daljeg "kockanja"...

Generalno, ja sam prezadovoljan i sa ovom varijantom osnovnog modela uz kvalitetno napajanje, samo me kopka da probam taj Hegel HD12... A čitajući komentare za HD12 na net-u(u kojima je poprilično nahvaljen) nisam naišao na direktno poređenje ...

Imai taj tvoj osnovni tu mogućnost :)

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kejsovic_33 said:

Hvala na odgovoru. Naravno, pitanje je ukusa, ostatka sistema... Da, taj skuplji "plus" model ima mogućnost daljeg "kockanja"...

Generalno, ja sam prezadovoljan i sa ovom varijantom osnovnog modela uz kvalitetno napajanje, samo me kopka da probam taj Hegel HD12... A čitajući komentare za HD12 na net-u(u kojima je poprilično nahvaljen) nisam naišao na direktno poređenje ...

Teško ćeš naći direktno poređenje, uglavnom ljudi porede sa uređajima istog cenovnog razreda, tipa HD12 vs Young i sl.

Na osnovnu kockicu se mogu dodati napajanje i HiFace, mislim da samo ne može ext clock.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, SUROKVL said:

Imai taj tvoj osnovni tu mogućnost :)

 

5 sati ranije, SUROKVL said:

Može i klok, priključi se na HI face EVO2 isto kao na seriji  1. Razlika je još što EVO Dac 2 za razliku od EVO Dac 2 Plus ne omogućava I2S vezu

Uhhh, ja sam posvađan sa tim usb/spdif konekcijama... Dobrodošla je pomoć svakako, ako dodam hiFace između PC-a i DAC-a, kako ih povezujem? Mislim na hiFace Evo Two i Evo Dac Two. Ako iz kompa idem sa usb-om do fiFace-a, ostaje mi samo mogućnost coax-a(s/pdif out) do DAC-a? Ili grešim? Dobijam na broju ulaza, eksternom kloku i upsempling-u... a zatim ograničavam bitrate coax vezom do DAC-a? Ovaj moj pulen nema I2S...

Ili sam sve pogrešno shvatio? Udrite, samo ne jako po glavi... :huh:

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Zvukoljub said:

Teško ćeš naći direktno poređenje, uglavnom ljudi porede sa uređajima istog cenovnog razreda, tipa HD12 vs Young i sl.

Na osnovnu kockicu se mogu dodati napajanje i HiFace, mislim da samo ne može ext clock.

Znam, to mi je jasno, takvu recenziju sam i pregledao, hvala, ali baš zato sam i pitao da neko nije slučajno poredio pometu kombinaciju. Mada, dodavanjem kockica dolazi se u isti/slični cenovni razred...to nikako ne treba zanemariti.  Hvala i @Aleksandar75 na smernici.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Kejsovic_33 said:

 

Uhhh, ja sam posvađan sa tim usb/spdif konekcijama... Dobrodošla je pomoć svakako, ako dodam hiFace između PC-a i DAC-a, kako ih povezujem? Mislim na hiFace Evo Two i Evo Dac Two. Ako iz kompa idem sa usb-om do fiFace-a, ostaje mi samo mogućnost coax-a(s/pdif out) do DAC-a? Ili grešim? Dobijam na broju ulaza, eksternom kloku i upsempling-u... a zatim ograničavam bitrate coax vezom do DAC-a? Ovaj moj pulen nema I2S...

Ili sam sve pogrešno shvatio? Udrite, samo ne jako po glavi... :huh:

Od računara do Hi-Face Evo, USB kabl. Od Hi Face Evo do  EVO DACa optička ili koaks veza, savetujem koax, zvuči odlično, potreban je solidan digitalni kabl, što bolji to bolje radi, ali ne preterivati. Nema nikakvog ograničavanja bitrejta preko koaksa pušta sve do 24/192, ne pušta DSD, za to ti treba USB ulaz na DACu, direktno kabl iz kompa. 

Probali smo na DAC Plusu i koax i I2S. Definitivno I2S je bolji, ali nije situacija da jedan ne valja a drugi valja, oba su dobra, nije razlika nebo i zemlja. Čak je u jednom trenutku koaks sa odličnim digitalnim kabl zazvučao bolje od I2S sa lošim kablom.

Hi Face EVO bilo da je serija 1 ili 2 diže  zvuk na novi nivo i to se desilo i sa drugim DACovima a ne samo sa EVO. Hegel HD11 mi je, na primer, prosvirao kako treba tek sa "kockicom"!. Pretpostavljam da HD12 ima bojli USB risiver, ali nismo poredili ne bih pričao napamet

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, SUROKVL said:

Od računara do Hi-Face Evo, USB kabl. Od Hi Face Evo do  EVO DACa optička ili koaks veza, savetujem koax, zvuči odlično, potreban je solidan digitalni kabl, što bolji to bolje radi, ali ne preterivati. Nema nikakvog ograničavanja bitrejta preko koaksa pušta sve do 24/192, ne pušta DSD, za to ti treba USB ulaz na DACu, direktno kabl iz kompa. 

Probali smo na DAC Plusu i koax i I2S. Definitivno I2S je bolji, ali nije situacija da jedan ne valja a drugi valja, oba su dobra, nije razlika nebo i zemlja. Čak je u jednom trenutku koaks sa odličnim digitalnim kabl zazvučao bolje od I2S sa lošim kablom.

Hi Face EVO bilo da je serija 1 ili 2 diže  zvuk na novi nivo i to se desilo i sa drugim DACovima a ne samo sa EVO. Hegel HD11 mi je, na primer, prosvirao kako treba tek sa "kockicom"!. Pretpostavljam da HD12 ima bojli USB risiver, ali nismo poredili ne bih pričao napamet

Jasno, na to što ne pušta DSD sam i mislio kada sam spomenuo ograničenje coax vezom... možda se nisam pravilno izrazio sa bitrejtom...

Ok, onda dva usb kabla od kompa, direktno do kockica? 

Link to comment
Share on other sites

Recimo, ako ti je DSD bitan, proceni sam . Mada mislim da će to da sludi računar, pošto svidi dva "ista" uređaja sa istim drajverom. Možda, ako ti je DSD bitan, samo USB veza i dodatno napajanje.

Sve zavisi od sistema, kod jednog mog poznanika, koji ima DAC Plus, Hi Face EVO2 nije doneo ništa spektakularno, sistem je zatvoreniji, na toplijoj strani, pa se razlike nisu prikazale,  ali je originalno napajanje donelo osetan napredak, a u većini sistema je suprotno.

I sa napajnjima nije tako jednostavno. Nije svako "eksterno"  tj. "linearno" dobro i superiorno. Imao sam prilike da čujem i probam napajanja koja su gora od onog što se dobije uz uređaj. Niti su linearna apriori bolja od čoperskih

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, SUROKVL said:

Recimo, ako ti je DSD bitan, proceni sam . Mada mislim da će to da sludi računar, pošto svidi dva "ista" uređaja sa istim drajverom. Možda, ako ti je DSD bitan, samo USB veza i dodatno napajanje.

Sve zavisi od sistema, kod jednog mog poznanika, koji ima DAC Plus, Hi Face EVO2 nije doneo ništa spektakularno, sistem je zatvoreniji, na toplijoj strani, pa se razlike nisu prikazale,  ali je originalno napajanje donelo osetan napredak, a u većini sistema je suprotno.

I sa napajnjima nije tako jednostavno. Nije svako "eksterno"  tj. "linearno" dobro i superiorno. Imao sam prilike da čujem i probam napajanja koja su gora od onog što se dobije uz uređaj. Niti su linearna apriori bolja od čoperskih

Tako sam i mislio. Verovatno bi pobrljavio računar.  Ostajem, za sada, pri usb vezi i linearnom napajanju(koje je inače odlično odrađeno). Videću za dalje... Probaću više varijanti čim se ukaže prilika.

Hvala na savetima.

Link to comment
Share on other sites

Da li neko imao prilike da cuje PS audio perfect wave dac? Sve sto sam procitao o njemu ukazuje da je to sprava sa pedigreom, pogotovo ako se koristi bridge (ako sam dobro skapirao, tada se ponasa kao CD player i preko sociva se konvertuje signal, mada ne razumem proces u potpunosti).

 

A da dam i svoj blagi doprinos temi: trenutno koristim PS audio Digital link III i u direktnom poredjenju je bio bolji od Hegelove 10tke i 11ke, kao i od m2tech klot kockice (prva varijanta, bez napajanja i bez kloka), kao i odlicni yba 202. Kad su budzet DACovi u pitanju svakako ga treba uzeti u razmatranje, uz digresiju da je bolji preko spdifa nego preko USBa. Ako vam je presudna USB veza, mozda neki od gore navedenih ipak bude bolji.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Malo manje citati recenzije, a vise skupljati iskustva iz prve ruke.

Mnogi ne vole A-B testove - oni surovo pokazuju bitne pokazatelje na prvu loptu pa su za to odlicni, ali obavezno nakon tog testa ako ima prilike uzeti tu istu spravu na 7 dana pre kupovine da se poslusa bez uporedjivanja nego cisto kriticki iz ugla korisnika.

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno se slažem sa ab oko čitanja recenzija.

Dodao bi da dosta ljudi preporučuje svoje dac-ove iako nisu poslušali u životu svom više od jedan do dva pored njega. Doduše teško je i naći neku dobru preporuku jer ko on nas ima para da menja dacove često, pogotovo nema smisla menjati te niže klase.

Link to comment
Share on other sites

Promenio sam za Pro-Ject, pa M2Tech, pa 2Qute, pa... :blink: 

irDAC s fabričkim napajanjem (zidni adapter) bolje zvuči od kockice s fabričkim napajanjem (kojeg nema). Kockica podržava više rezolucije, ima veće mogućnosti za unapređenje i bogatije opcije. Sa linearnim napajanjem i zapisom istog kvaliteta i jedan i drugi jako lepo sviraju, stvar je ličnih afiniteta i uklapanja sa ostatkom sistema.

Link to comment
Share on other sites

:)

na zalost ili na srecu, cak i stara kockica zvuci bolje od irDac-a uz cinjenucu da su oba probana  preko istog, vrlo pristupacnog, po ceni, USB/spdf konvertera a sve zbog istivetnih uslova testiranja.

Nova kockica svira jos bolje od stare a znaci i dodatno bolje od irDac-a . 

Ponavljam,

Sve probano  u praksi, onako iz znatizelje i zbog audiofilskog poriva.

Tacno je da se nova kockica isporucuje, po zamisli proizvodjaca bez adaptera (moze da radi preko USB) ali taj adapter moze da se za sicu kupi u prodavnici tipa Mikroprinc, dakle nije neki narocit problem. ;)

U tom slucaju, ocekivano, kvalitet reprodukcije raste.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...