Jump to content


Koji dac kupiti


Vlajo

Recommended Posts

@garson Što šire to bolje, samo je bitan cenovni rang, jer je apsurdno da pričamo o dakovima koji koštaju više od 1500e, za koje ne sumnjam da jedan deo forumaša može da priušti, ali se postavlja pitanje - zašto bi dao novac na veoma skup dac, ako mu to nije od životnog značaja ili eventualno da ne zna šta će sa parama pa kupuje šta god mu/joj se svidi

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Vlajo said:

...ali se postavlja pitanje - zašto bi dao novac na veoma skup dac, ako mu to nije od životnog značaja ili eventualno da ne zna šta će sa parama pa kupuje šta god mu/joj se svidi

To pitanje tek može biti tema… Možda zato što to za njega nije veoma skup dac? ;)

Link to comment
Share on other sites

Oppo Sonica DAC 799 $

Nisam ga slusao, ali sam od coveka u ciji sluh imam dosta poverenja cuo hvalospeve. Navodno zvuk daleko prevazilazi cenovni rang uredjaja.

Sa funkcionalne strane, primedba je da se sâm DAC prilicno greje.

Imajuci u vidu pozitivno iskustvo sa Oppo 105, a koji je svojevremeno bio kod mene na gostovanju (courtesy by @Father), doduse samo u ulozi sjajnog CD transporta, nemam sumnje da je Sonica DAC vredan razmatranja.

Losa strana je sto kod nas ne postoji zvanicni distributer koji bi ovaj konverter ustupio na probu.

B778FCB5-B258-4EF4-BEA1-E5D33922B0BF.thumb.jpeg.0ca1190a8a397aad01b35e68df8091ab.jpegAB405C72-D36B-4990-9EEA-072B406CDFE9.png.8c8118d6b104cd54f336c810df4bba52.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da zarade kao na drugim hiend kutijicama. Oppo se prodaje kao sony i pioneer bez pretencioznih snake oil prica. Na sajtu proizvodjaca stoji preporucena cena i nema tu vise prostora za klepanje ovcica, pa ga zato jedino kupujes u obicnim hifi radnjama kao sto je mediamarkt ili njemu slicni pored stampaca, miseva, tv-a,  cd-a i usisivaca. Ovo naravno ne unizava njegov kvalitet,  vec prkosi hiend meinstrimu kao buntovnik nove generacije. 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Vlajo said:

Oppo je kineski brend? 

Da koliko sam ja čito. Nemam nikakvih predrasuda. Čitao sam na netu svojevremeno i da imaju fabriku u Ameriki. Ono, ne bi li postali amerikanski brend.

Jedna od stvari koje bih kupio, bez slušanja. Ne dobacujem, još uvek. Al nada uvek umire poslednja.:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Imao sam SMSL SD-1955+.Radio je sasvim lepo.Daleko od poražavajućeg.

Ima mogućnost menjanja opampova, pa sam probao više njih (ne pitajte za detalje, davno je bilo, ne sećam se).Sledeći korak je bio Arcam rDac, kojim sam bio izuzetno zadovoljan.Za razliku od SMSL doneo je iste detalje u sveukupno mekšoj varijanti zvuka (da se tako izrazim)...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ALES said:

Imao sam SMSL SD-1955+.Radio je sasvim lepo.Daleko od poražavajućeg.

Ima mogućnost menjanja opampova, pa sam probao više njih (ne pitajte za detalje, davno je bilo, ne sećam se).Sledeći korak je bio Arcam rDac, kojim sam bio izuzetno zadovoljan.Za razliku od SMSL doneo je iste detalje u sveukupno mekšoj varijanti zvuka (da se tako izrazim)...

Eto korisnog iskustva.

Link to comment
Share on other sites

Hvala[mention=15694]surokvl[/mention], valjda ce se javiti[mention=15867]kilder[/mention]

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk


Nisam ni sam sljušao mnogo dac-ova, ali sam ga pre neko veče poredio sa prijateljevim dpac-om skoro 3x veće cene i nije se obrukao, čak je u nižem delu spektra bio i konkretniji...najočiglednije mi bilo na trzaju žice kontrabasa. Naravno da je sa detaljnošću bio slabiji, ali ne 3x koliko je ovaj drugi skuplji, tako da za taj novac mislim da je odličan... Ima balansirane izlaze i nema varijabilni, već sam izlaz za sluške koristio, pošto mi je ta kombinacija zvučno izbacila bila tadašnji preamp iz upotrebe... Koga zanima Nad, može ga čuti i kod mene, a i u svom sistemu. Čak i samo radi slušanja, svako je dobrodošao...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Imao sam HD10 i HD11, HD12 slušao u pa rnavrata uključujući i kod sebe par puta. HD10 i HD11 imaju dosta različit zvuk, dok je HD12 po karakteru vrlo sličan sa HD11 stim što se otišlo još korak dalje po pitanju "audiofilizacije" zvuka nešto je mirniji po tonskom balansu, što bi rekli "analogniji". Otvoren brz i dinamičan, plus ima dodat displej, DSD i mislim da ima i regulaciju jačine, i izlay za slušalicene sećam se baš.

Sve u svemu odličan DAC konkurentan i dalje uprkos pojavi novijih zvezda na "Dacovskom nebu"  ^_^

Link to comment
Share on other sites

To pitanje tek može biti tema… Možda zato što to za njega nije veoma skup dac?
Na temu vrednosti dac-a (a po meni važi i za bilo koji drugi uređaj) ako mu veoma skup dac i kinta nije problem, verovatnije je da mu je i ostatak sistema primeren. Eto, mom prijatelju je dac skuplji od čitavog sistema i ta razlika koliko bolje radi, ne opravdava toliku cifru. Dobro mu je radio i Cambridge... Kod mene je CA zvučao skroz tanko, Nad dosta bolji... Međutim sam dac mi je sad najslabija karika i treba mi neki iz klase 3x skupljih, jer sistem to može da oseti i iznese. Dac-ovi nešto skuplji do recimo raspona cene 2x iako, su neki radili nešto bolje, nisu ni približno bili bolji da vredi doplatiti duplo, tako da sam sa te strane zadovoljan Nad-om i štekam za nešto što bi stvarno vredelo doplatiti. Te samogradnje što se pominju, na žalost nisam imao prilike da čujem, a voleo bih, jer nemam nikakvu averziju ni prema poreklu, ni prema brendu, jedino mi zvuk merilo... E sad, svako ima neko svoje mišljenje i to je u redu... Moje je da uređaji trebaju biti okvirno, koliko toliko izbalansirani, jer sviraju onoliko dobro koliko najslabija karika u lancu...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...