Jump to content


Milošev dvodelni muzički sistem


džonibigud

Recommended Posts

26 minuta ranije, džonibigud said:

Nema ovo veze sa DVD transportom. Poređenje i kod mene i kod prijatelja sa optimizovanim PC platformama. Kod prijatelja i kombinacija master/slave PC sa Jplay 7.0 i Femto. 

Nisam ni mislio da je DVD,u drugom kontestu je pomenut dvd.Meni je logicno da Cd transport koji je apgrejdovan poredis sa drugim CD transportom kome nije rađen apgrejd...moze naravno i ovako kako ste vi radili ali se tako ne vidi sta je taj rad na transportu doneo.Lako se dođe do nekog neapgrejdovanog takvog marantza ili nekog sa istim transportom.Mslm bilo bi interrsantnije za forum,ali doduse za "gluva soba" podforum.Btw CD transporti cesto daju bolji zvuk od PC-a ,sa PC-a zvuk mnogo od cega zavisi

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, sondek said:

moze naravno i ovako kako ste vi radili ali se tako ne vidi sta je taj rad na transportu doneo.

Slažem se sa dobrim delom svega što si napisao. Objasniću ti ovako. Koji god standardan cd da sam stavio u ovaj transport iz sistema je izašla neverovatna količina muzike, čisto uživanje. To su oni momenti kada shvatiš da je sve u potpunoj ravnoteži:)

Kao kada u Dva Jarana odeš na kare u skrami, probaš i uživaš u potpunosti, jednostavno te ne zanima drugo sem da se opet vratiš na divnu porciju roštilja... 

Link to comment
Share on other sites

Kontam,meni nikad sa pc-a muzika nije tako dobro zvucala kao sa cd-a.Karik/numerik kad su zajedno u akciji to zaista ume da oduzme dah...ove pc/tidal varijante nikad.Ovo dvoje kad povezem dodatno i sinc link kablom nekad zaista umeju da dovedu coveka u raspolozenje kao da negde uzivo slusam muziku.Pre neko veče pustim kvalitetan snimak ECM-ov Manu Katche Playground...ma neveverovatno.Nisam slusao 2-3 godine cd skoro nikako,bili mi diskovi zapakovani po kutijama...zaista se uzeleh.Doduse i znacajno sam izmenjao sistem pa je sad veoma CD friendly, predhoni zvucnici su bezobrazno terali vodu na vodenicu lp12 i sva digitalija je imala malu slusljivost na duze.Sad mi se desi da cd od 70min kad se zavrsi pustim ispocetka.Kanda je vreme da se imenjak malo apgrejduje...

indžoj

Link to comment
Share on other sites

Kada si već spomenuo Manu Katche-a, upoređivao sam ova dva albuma. Jedno TBM/Cisco izdanje na zlatnom cd-u a drugo standardna ECM-ova produkcija. 

Prvi zvuči manje zašećereno nego ostatak TBM produkcije, dosta je tiši i može se reći pristojan snimak. ECM-ov album savršen u svakom pogledu, nadmašio ovo posebno izdanje TBM-a produkcijski a posebno po sadržaju i kvalitetu muzičkog materijala. Na TBM kao da sviraju muzičari iz neke od malobrojnih bašti iz Niške Banje negde '81. A Manu u punoj snazi, savršen osećaj,  kao da sam prisutan tamo gde god to bilo dok sviraju. :)

IMG_20190629_200821-987x1810.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sondek said:

Doduse i znacajno sam izmenjao sistem pa je sad veoma CD friendly, predhoni zvucnici su bezobrazno terali vodu na vodenicu lp12 i sva digitalija je imala malu slusljivost na duze.Sad mi se desi da cd od 70min kad se zavrsi pustim ispocetka.

Čime sada čitaš CD-ove?

Link to comment
Share on other sites

Transport reprodukuje i HDCD. Nebrojeno puta sam čuo ovaj album, znam ga napamet. Nisam ga čuo nikada ovako. Slušajući pre nekog vremena Chord Qutest počeo sam da razmišljam o nadogradnji analognog izvora, slušajući ovaj transport mislim da to treba učiniti na veoma ozbiljan (i skup) način. 

IMG_20190702_184515-1297x1146.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, džonibigud said:

Niiisu ovo graničnici, ovo su najsofisticiraniji dodaci. Sam vrh u umetnosti finog popravljanja zvuka jednog audio sistema:)

Da nisam licno cuo kod komsije,ne bi mi nikada palo na pamet...

Preporuka

Obavezno probati na strujnoj letvi,fino radi posao ;)

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Filipescu said:

Moram priznati da su meni vec pali na pamet kad sam ih video negde dok sam cekao u redu na kasi, ali nisam probao...

Za početak... Inače čuo kod prijatelja,  stavio ih na Proac Studio 3 gromade od 40kg. I to se čuje, voljti bas,  voljti srednji i visoki, mic tamo mic vamo.. 

IMG_20190704_190848-1458x1944.jpg

Link to comment
Share on other sites

Хе хе, то је било у Београду пре добра 2-3 месеца, како тек сада у Нишу.

Гледао их и замишљао сличну намену...иначе конструкција и материјал одлични. Чак сам и предлагао да их погледа једном колеги.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ab said:

Хе хе, то је било у Београду пре добра 2-3 месеца, како тек сада у Нишу.

Гледао их и замишљао сличну намену...иначе конструкција и материјал одлични. Чак сам и предлагао да их погледа једном колеги.

Pa bilo i u Nišu tada, nego rasproda se brzo... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...