Jump to content


Milošev dvodelni muzički sistem


džonibigud

Recommended Posts

54 minutes ago, Chakija said:

Odličan sistem - verujem da sjajno zvuči!

Ko jednom proba Chord-a...Qutest/Hugo2 imaju stvarno izuzetan zvuk. Ja sam se zalepio kad sam ih čuo na sajmu u kombinaciji sa exposure/spendor classic.

Tesko je naći preamp/amp da isprati taj nivo kvaliteta.

Tek kad se proba Hugo2 / TT2 / Dave direktno spojen na kutijama od 95+ db koje nisu teške za teranje (nešto tipa DeVore Orangutan O/96) - nema povratka nazad!

Hvala! :)

Link to comment
Share on other sites

Već sam u ovoj temi komentarisao da me su me veoma kvalitetni izvori zasnovani na digitalnoj tehnologiji naterali na razmišljanje o što kvalitetnijem analognom izvoru. Planiram nabavku što kvalitetnijeg fono predpojačala. Molim vas da mi predložite neki model koji spada u ovu kategoriju, cena do 2000 evra +/-15%.:)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, InSides said:

Нешто више од тога?

Наравно да су захтеви прецизнији. ММ/МЦ , подешавања импедансе и капацитивности . Да се сва подешавања обављају  лако, без отварања уређаја и ако може без микро прекидача. 

Не желим да буде базирано на лампама. Потребно је да има одвојено напајање намењено том преампу.

То су основни захтеви.:)

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, džonibigud said:

Наравно да су захтеви прецизнији. ММ/МЦ , подешавања импедансе и капацитивности . Да се сва подешавања обављају  лако, без отварања уређаја и ако може без микро прекидача. 

Не желим да буде базирано на лампама. Потребно је да има одвојено напајање намењено том преампу.

То су основни захтеви.:)

Чини ми се да би се сви ови захтеви могли задовољити custom решењем, ако ниси гадљив на не-брендиране уређаје.

Ако јеси, нешто што је, за мене, било апсолутни best-buy када је коштало 1,000E:

http://aqvox.de/phono_de.html

Видим да су сада цену кориговали за +100%, тако да не бих могао да тврдим да не постоје боље звућечи уређаји за те паре.

Колико могу да видим у теми, био си прилично задовољан phono-ом који је урадио Шолаја. Зашто не би разговарао са њим да видиш шта може да се уради?

Такође, Acoustic Invader има интересантан phono на сајту (нисам послушао, али чуо добре коментаре).

Link to comment
Share on other sites

И даље сам задовољан Шолајиним предпојачалом. Бар до набавке новог. Хвала на предлозима. Ово немачко интересанто изгледа. Морам пажљиво да прочитам опис и карактеристике.

Разговараћу са господином Шолајом, можда пронађемо заједнички интерес у изради једног фоно појачала које би задовољило тражене карактеристике.

Link to comment
Share on other sites

Prvi utisci o novopristiglom kablu, gospodina Ferenc Lazara. Nisam sticajem okolnosti stigao da kabl povežem sve do danas. Kabl je stigao u prelepom pakovanju i izrađen je vrhunski. Stiče se utisak da je mnogo znanja, truda i ljubavi  uloženo u ovaj interkonekcijski kabl. 

Na samom sam početku,  da kažem,  probnog perioda ali se odmah dođe do sledećeg zaključka, kabl regeneriše neverovatnu stereo sliku. Moram iskazati svoje oduševljenje ovim što čujem i skoro i da vidim. Prostor između muzičara, širina,  dubina i visina stereo slike su neverovatni. Sve je neverovatno precizno iscrtano u 3D prostoru. Eto toliko za početak:)

IMG-70968c749ea0a779c102438848b9d203-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Poštovane kolege želim da vam iznesem utiske o cd transportu čija je osnova cd plejer Marantz 4000. Transport je rad gospodina Zorana iz Aleksinca i u mom sistemu je nekih desetak dana. 

Za testiranje su korišćeni razni žanrovi muzike veoma različitih produkcija, ne audiofilskih. Transport je BNC kablom bio priključen na Naim dac. Ostatak digitalnog sistema je opisan na početku ove teme.

Napomenuću da sam transport prvi put slušao i kod mog dragog prijatelja Dr. Zorana iz Niša. Chord2Qute, Octave 40, Spendor 2/3.

U oba sistema CD Transport je pokazao da je izuzetna komponenta. Daje sve što je potrebno za ozbiljno uživanje u slušanju muzike. Dostojan partner ostatku oba sistema u koje je bio implementiran. Ne želim dati čak ni orjentaciono u kom cenovnom rangu neke poznate firme bi ovaj transport bio, ovakva komponenta jednostavno nema cenu. 

Hvala Zoranu iz Aleksinca i Zoranu iz Niša na datoj mogućnosti da čujem kako radi ovaj vanserijski transport. :listen

Link to comment
Share on other sites

Sa kojim transportom je direktno poređen? NHF ali meni je svaki test bez toga suvišan.Ja sam jedno vreme koristio dvd za cdr i diskove koji ne rade u transportu koji je iskljucivo silver disc.Razlika je bas osetan downgrade kad se ''pravi'' cd stavi u dvd.Sa nekim starim philipsom u ulozi transporta bi se već dalo filozofirati sta je gde bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...