Jump to content


Milošev dvodelni muzički sistem


džonibigud

Recommended Posts

10 minutes ago, Paulo said:

Više od podataka me zanima, da li jih je moguće kontolisati sa pojačalima male snage 10- 20w.

I u kratko ako možeš napraviti razliku u par reči između Proaca i Spendora 2/3,

hvala.

 

Ne znam za 10-20 W nisam probao da ih pogonim sa pojačalom tih karakteristika. 

Proac, odlična precizna kutija, uglađena, možda bi nekom nedostajala bolja reprodukcija nižih frekvenci. Zavisi i od prostora u kome su smešteni. Dobre kutije za ljubitelje Jazz-a. 

Spendor, odličan u svakom pogledu, veoma dobra reprodukcija nižih frekvenci. Idealani za reprodukciju sa analognog izvora.  Spendor je veća kutija od ProAc-a. Savršeni za ljubitelje Rock-muzike i pripadajućih derivata iste. :)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gvlada said:

Поређење два дак-а?

Još uvek je rano. Qutest odlično reprodukuje DSD audio fajlove pa je svestraniji u tom pogledu od Naim DAC-a. Naim DAC je stari zmaj, Qutest izuzetno talentovan umetnik. Ako bi me neko pitao koji DAC da preporučim, izbor bi bio Qutest, po ceni za koju se prodaje nema konkurenciju. Mišljenja sam da nema konkurenciju ni za dvostruku cenu od tražene. Kome ne treba odlična funkcionalnost Huga 2, novi Chord TT treba da bude cilj kome se teži... 

Link to comment
Share on other sites

Izneću jedan zaključak posle par dana slušanja Chord Qutest DAC-a. CD plejeri/ transporti postaju deo istorije HiFi-a, biće mnogima od nas lepa uspomena i ništa više:)

Moderni DAC uređaji kao što je predmetni Chord DAC uz servis kao što je TIDAL i mogućnost reprodukcije audio fajlova koje kupimo/ dobijemo na poklon i sl. u visokoj rezoluciji, otvorili su novo poglavlje u HiFi svetu. :listen

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, gvlada said:

Онда можеш и плоче да спакујеш, да не ватају прашину. :)

Očekivao sam ovakav ili sličan komentar. To se što se mene tiče neće desiti. Vinyl je priča za sebe. Intresantno je da me je slušanje Qutesta navelo da razmišljam o veoma ozbiljnom fono preampu i kvalitetnijoj MC glavi , bar neki maksimum za postojeći gramofon:)

Link to comment
Share on other sites

Odličan sistem - verujem da sjajno zvuči!

Ko jednom proba Chord-a...Qutest/Hugo2 imaju stvarno izuzetan zvuk. Ja sam se zalepio kad sam ih čuo na sajmu u kombinaciji sa exposure/spendor classic.

Tesko je naći preamp/amp da isprati taj nivo kvaliteta.

Tek kad se proba Hugo2 / TT2 / Dave direktno spojen na kutijama od 95+ db koje nisu teške za teranje (nešto tipa DeVore Orangutan O/96) - nema povratka nazad!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...