Jump to content


Milošev dvodelni muzički sistem


džonibigud

Recommended Posts

Utisci:

1. Online radio se i pre implementiranja reklokera u sistemu dobro čuo. Sa 3R se čuje odlično posebno JB Radio 2 koji je baš kvalitetan 

2. Fajlovi od cd ripa do onih sa visokom rezolucijom, sve bolja reprodukcija kako se ide prema fajlovima kojimsu sa višom rezolucijom.

3. TIDAL streaming servis, apsolutno unapređenje zvuka. Da li su inžinjeri u Ideonu ovaj rekloker projektovali prvenstveno za striming servise ne znam ali razlika je neverovatna. Slušanje muzike sa Tidala-je uz primenu ovog reklokera u mom sistemu izuzetno prijatno i potpuno zadovoljavajuće iskustvo.:listen

 

Link to comment
Share on other sites

Na molbu mog dragog prijatelja test je ponovljen bez aktiviranja Fidelizera i JPlay 7.0 . Bez ova dva podprograma sam Roon plejer je uvek na mene ostavljao veoma bled utisak, nisam mogao da slušam muziku tako. Sa 3R nema razlike kada je aktiviran ovaj set programčića i kada nije. Čist Roon i Tidal zvuče više nego odlično. :listen

Link to comment
Share on other sites

Obično na stranicama ovog foruma diskutujemo o reprodukciji muzičkog materijala. Mislim ta treba reći inešto o govoru, glas spikera , radio drami i naravno aplauzu publike. 

a) Glas spikera na BBC 3 savršen, pored intonacije i boje glasa i ženskih i muških spikera prava je i mera osećaj veličine izvora , usta nisu kao prednja strana šlepera već normalna ljudska.

b) Radio drama na BBC 3 :The Invisible, sound by Steve Brooke with Sharon Hughes, producer Nadia Molinari, BBC Radio Drama North. Potpuno dočarana atmosfera.

c) Često slušam live prenose koncerata na BBC 3 , aplauz zvuči potpuno realno, pun volumen a ne kao zvuk mladih krompirića koji se prže.

:)

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, džonibigud said:

Obično na stranicama ovog foruma diskutujemo o reprodukciji muzičkog materijala. Mislim ta treba reći inešto o govoru, glas spikera , radio drami i naravno aplauzu publike. 

a) Glas spikera na BBC 3 savršen, pored intonacije i boje glasa i ženskih i muških spikera prava je i mera osećaj veličine izvora , usta nisu kao prednja strana šlepera već normalna ljudska.

b) Radio drama na BBC 3 :The Invisible, sound by Steve Brooke with Sharon Hughes, producer Nadia Molinari, BBC Radio Drama North. Potpuno dočarana atmosfera.

c) Često slušam live prenose koncerata na BBC 3 , aplauz zvuči potpuno realno, pun volumen a ne kao zvuk mladih krompirića koji se prže.

:)

Preporucuje War Horse radio dramu na BBC.Slusao sam zivo izvodjenje snimano u crkvi.Neverovatan snimak.Usnimljen kompletan ambijent,jako dobro.

Radio drame jesu referentni materijal za audiofilsko slusanje.Prosle nedelje sam bio na 7 dana vratio harbeth bbc monitor na slusanje.Kakvo uzivanje je bilo slusati radio program i spikere,ono za sta su bili originalno i namenjeni.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, sondek said:

Prosle nedelje sam bio na 7 dana vratio harbeth bbc monitor na slusanje.Kakvo uzivanje je bilo slusati radio program i spikere,ono za sta su bili originalno i namenjeni.

Hvala na preporuci za radio dramu. Za Harbeth zvučnike sam se bio već odlučio. Onda su cene opet podigli, za mene i previše. Vrhunski zvučnici , svaki model, ali cena ovog puta otišla u nerealno. Kupovaće se oni i po toj ceni ali ...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, džonibigud said:

Hvala na preporuci za radio dramu. Za Harbeth zvučnike sam se bio već odlučio. Onda su cene opet podigli, za mene i previše. Vrhunski zvučnici , svaki model, ali cena ovog puta otišla u nerealno. Kupovaće se oni i po toj ceni ali ...

I po meni su to vrlo precenjeni zvucnici

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 4 months later...

@džonibigud nije u mogucnosti da postuje na forumu pa me je zamolio da prenesem njegove reci. Uradio sam copy/paste iz maila koji mi je poslao.

”Elac je pre par godina pokrenuo proizvodnju uređaja kupovinom kompanije Audio Alchemy. Elac u svom proizvodnom programu ima preamplifier DDP-2, amplifier DPA-2 i phono preamp PPA-2 koji je inicirao vaj post.

 
Svi prethodno navedeni uređaji su svoreni zahvaljujući znanju, iskustvu i viziji konstruktora Peter Madnick senior design engineer, Elac America osnivaču nekadašnjeg Audio Alchemy.
 
Ideju za kupovinu phono preampa sam dobio od mog dobrog prijatelja Marjana - InSides ovde na forumu. On je isto čuo, preneo mi pozitivne utiske uz napomenu da su sva tri primerka koj su uvežena u bratsku nam republiku Makedoniju prodata veoma brzo.
 
Izrada i funkcionalnost uređaja su na visokom nivou. Rukovanje istim , pre svega mislim na podešavanja laki i logični.
 
O zvuku što je i najvažnije imam samo reči hvale. Ulazna impedansa podešena na 50 ohma za Ortofon Quintet Blue, Cardas kablovi do phono preampa a do Leben CS 600 odličan HiDiamon interconect 5.
 
Posle par prvih reprodukovanih numera shvatio sam da se radi o veoma talentovanom uređaju. Posle desetak dana i preslušavanja raznih žanrova phono me je oduševio daleko iznad svih očekivanja. Scena je na mom sistemu uvek bila bogata sa puno detalja i dobrim definisanim basom. PPA- 2 je sve navedeno podigao na sasvim novi nivo. Slojevitost stereo slike je impozantna. Kada se doda predivna muzikalnost koja čini iskustvo slušanja tako prijatnim dođe se do zaključka da ovaj preamp predstavlja nešto sasvim posebno.
 
Marjane najlepše hvala na savetima i preporuci. Gospodine Simo vama se posebno zahvaljujem na  visokoj profesionalsti i razumevanju kod poručivanja i isporuke predmetnog preampa.
 
U prilogu su fotografije ovog po meni odličnog phono preampa.🙂
 
 

D3A5B979-DBB5-43BC-AE2A-9C186AB4E0B3.jpeg

8C19A4B1-BC64-4E2C-B55D-01F4426B682B.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...