Jump to content


Milošev dvodelni muzički sistem


džonibigud

Recommended Posts

11 minutes ago, miletrosak1959 said:

Normalno,jer se neko potrudio da mu uradi dampiranje,viseslojnu sasiju itd.Kod onog od 20 i vise kila se potrudio jos vise,pa to moze svako da vidi kad otvori ozbiljniji uredjaj.

Dobro ima logike u tome što pričaš. Voleo bi da vidim neki uređaj od 10-12 kg koji ima izvedeno u svojoj konstrukciji sve što si naveo i uopšte ne vibrira. :) Mislim na duplu sendvič šasiju, dampiran, nogice kao kod Monike Beluči i sl. 

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, džonibigud said:

Dobro ima logike u tome što pričaš. Voleo bi da vidim neki uređaj od 10-12 kg koji ima izvedeno u svojoj konstrukciji sve što si naveo i uopšte ne vibrira. :) Mislim na duplu sendvič šasiju, dampiran, nogice kao kod Monike Beluči i sl. 

PMA2000AE_Components_TG.jpg.fa284923912d0e5b89e7bd41d70e18db.jpg

Denon pma 2000 AE.20 i neko kilo.

Edited by miletrosak1959
DUPLA SLIKA
Link to comment
Share on other sites

Jedne godine su neki stranci na sajmu demonstrirali kako im rade njihove antivibracione podloške ispod strujne letve. Mislim da su bili slovenci. Napretka je bilo.

Iz tih razloga sam  i ja stavio ispod mog strujnog filtera i lin. napajanja za laptopa. To se čuje.

Sve lebdi kod mene. Ove tegiće su probati jednom prilikom.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, miletrosak1959 said:

PMA2000AE_Components_TG.jpg.fa284923912d0e5b89e7bd41d70e18db.jpg

Denon pma 2000 AE.20 i neko kilo.

Da ovo je odlično, ima 24 kg težine i daleko je od predmetnih 10 do 12 kg. Ali to nije bitno,  veoma mi se sviđa ovo pojačalo, ali baš. Ne znam koja bi bila cena na tržištu polovnih uređaja ali je dobra osnova za C sistem u drugoj sobi sa odgovarajućim zvučnicima. Pretpostavljam da bi bio srećan da preko njega slušam radio ili neki dobar dek, gramofon sa dobrom MM glavom. Da,  bilo bi to pravo uživanje. Hvala ti  na ideji:)

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, džonibigud said:

Da ovo je odlično, ima 24 kg težine i daleko je od predmetnih 10 do 12 kg. Ali to nije bitno,  veoma mi se sviđa ovo pojačalo, ali baš. Ne znam koja bi bila cena na tržištu polovnih uređaja ali je dobra osnova za C sistem u drugoj sobi sa odgovarajućim zvučnicima. Pretpostavljam da bi bio srećan da preko njega slušam radio ili neki dobar dek, gramofon sa dobrom MM glavom. Da,  bilo bi to pravo uživanje. Hvala ti  na ideji:)

10 KILA JE CD.Meni taj dvojac svira u sistemu I TO svira sjajno.Nisam nikad razumeo da treba imati A,B,C,D sistem ,ili imas sistem ili ne.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, miletrosak1959 said:

10 KILA JE CD.Meni taj dvojac svira u sistemu I TO svira sjajno.Nisam nikad razumeo da treba imati A,B,C,D sistem ,ili imas sistem ili ne.

Teraš me da cepidlačim. 8.0 kg je cd, ali to nije bitno za celu priču. Verujem da svira sjajno, raduje me da to čujem. :listenMeni bi bio u drugoj sobi ako ćemo pošteno B sistem jer imam dva A sistema ali dobro, svako prema svojim željama. Eto usudiću se da dam savet za 1000 din, stavi dva do tri tega na svoj SACD, možda bude bolje a možda i ne. Uvek ima neka vrata od terase da se podupru. Uživaj, pozdrav iz Niša:)

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, džonibigud said:

Teraš me da cepidlačim. 8.0 kg je cd, ali to nije bitno za celu priču. Verujem da svira sjajno, raduje me da to čujem. :listenMeni bi bio u drugoj sobi ako ćemo pošteno B sistem jer imam dva A sistema ali dobro, svako prema svojim željama. Eto usudiću se da dam savet za 1000 din, stavi dva do tri tega na svoj SACD, možda bude bolje a možda i ne. Uvek ima neka vrata od terase da se podupru. Uživaj, pozdrav iz Niša:)

Pozdrav ,jeste fabricki 8 kila ali je dodatno dampiran alu bitumen folijom,svi aktivni delovi koji se negreju premazani ARM- om.stavljene podloske sa lagerima,3 komada.

Davno sam stavljao mermerne ploce na lagane plasticne cd plejere i bilo je nekog boljitka ali mislim iz izkustva da su podloske bitnije za zvuk.

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, džonibigud said:

Dobro ima logike u tome što pričaš. Voleo bi da vidim neki uređaj od 10-12 kg koji ima izvedeno u svojoj konstrukciji sve što si naveo i uopšte ne vibrira. :) Mislim na duplu sendvič šasiju, dampiran, nogice kao kod Monike Beluči i sl. 

Pogledaj negde opis tvog pojacala.Naci ces da su kucista antirezonantna.Vodjeno je racuna i o konektorima,ako si mislio da je to nesto razlabavljeno slucajno...nije.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...