Jump to content


Milošev dvodelni muzički sistem


džonibigud

Recommended Posts

1 sat ranije, Father said:

Ne da brigaš, kupujem ti sutra dva door stopera. :thumbsup2 Biću u prolazu pored Linde, javljam pa dolaziš po njih, lično preuzimanje neki dan, samo da upišem školarca u Šestu džimnaziju... :cheers

Ponosni Tata na istom smo poslu sutra,samo ja skolarku u gimnaziju. Skolarca u gimnaziji već imam.Posle toga dal' u Mungos ili Lidl pravo je pitanje.

Sorry na off-u

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, sondek said:

Ponosni Tata na istom smo poslu sutra,samo ja skolarku u gimnaziju. Skolarca u gimnaziji već imam.Posle toga dal' u Mungos ili Lidl pravo je pitanje.

Sorry na off-u

Neka im je sa srećom novi početak!

Link to comment
Share on other sites

Морам признати да се код мене дешава контра ситуација.

"Оптерећени" Мак Мини 2011 и М2Тецх дак са по једном Јантзен завојницом од 1.2кг.

Звук, дампиран и умртвљен. Трајање тонова и вибрато у гласу нпр.су изостали, тиме капирам и изостао 3д.

Можда подлога и "не ринг" концепт помаже, ко ће га знати.

Link to comment
Share on other sites

Postavih pitanje oko napajanja na koje sam već dobio odgovor,pa ozbrisah...izlapeo.Treba zaista da probas neki hicap,bilo koje generacije.Evo nudim se ako krenem put Nishville-a da donesem Hicap i Teddy Pardo.Taj preamp zaista propeva tako.Jako sirov,nerafiniran zvuk ima bez njega...jedan jako velik apgrejd bi uradio sa 400-500€ investicije.I sami su valjda to uvideli pa u novom nap200 DR ugradise bas to diskretno regulisano napajanje za preamp,prakticno hicap tipa teddy pardo.

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, sondek said:

Postavih pitanje oko napajanja na koje sam već dobio odgovor,pa ozbrisah...izlapeo.Treba zaista da probas neki hicap,bilo koje generacije.Evo nudim se ako krenem put Nishville-a da donesem Hicap i Teddy Pardo.Taj preamp zaista propeva tako.Jako sirov,nerafiniran zvuk ima bez njega...jedan jako velik apgrejd bi uradio sa 400-500€ investicije.I sami su valjda to uvideli pa u novom nap200 DR ugradise bas to diskretno regulisano napajanje za preamp,prakticno hicap tipa teddy pardo.

 

To je odlična ideja, hvala ti:)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

I sami su valjda to uvideli pa u novom nap200 DR ugradise bas to diskretno regulisano napajanje za preamp,prakticno hicap tipa teddy pardo.

Bravo, ni pola veka im nije trebalo da osvoje proizvodnju krštenog uređaja u jednoj kutiji...B)

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, ab said:

Морам признати да се код мене дешава контра ситуација.

"Оптерећени" Мак Мини 2011 и М2Тецх дак са по једном Јантзен завојницом од 1.2кг.

Звук, дампиран и умртвљен. Трајање тонова и вибрато у гласу нпр.су изостали, тиме капирам и изостао 3д.

Можда подлога и "не ринг" концепт помаже, ко ће га знати.

Зезао сам се за ово синоћ. Заправо не налазим бољитак на даку али постоји значајна разлика на напајању, код.мене је ситуација да су то две раздвојене компоненте.

Први закључци ми иду у смеру коришћења ових "тегова" на позицијама где су напајања.

Треба стрпљења и мало експериментисања дефинитивно.

Link to comment
Share on other sites

Samo da prijavim da sam probao tegiće na letvi i DAC-u.

Rezultati iznad očekivanja za nešto što me koštalo cirka 679,98 RSD.

Ostavio sam ih na letvi, iako, kad se sluša DAC bolja opcija je da pljosnati ostane na letvi, a ovaj drugi bude na DAC-u. Verovatno ću uzeti još koji, ako ih nađem, pošto je koliko vidim deficit u Lidlu.

Link to comment
Share on other sites

Управо отворих форум да пријавим куповину и пробу тегова :D, кад оно тема на првом месту... Купих 6 комада, великих, тежине 1,2кг и поставих 3 на летву, два на дац, и један на мини пц. Разлика у додатној сепарацији тонова дефинитивно није за занемарити. Нисам испробавао један по један, већ их ома све потурио где треба и ослушнуо. Овде су мало скупљи, 3,6 еура ком... 

Заиста није чудо што произвођачи врхунских струјних летви, филтера користе дебеле, масивне алу плоче и друга антирезонатна решења, која се на прву могу учинити претеранима. Топла препорука свима!

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, miletrosak1959 said:

Na uredjajima od 2 kile stoperi imaju smisla jer im dodaju tezinu da neulaze u rezonancu,bilo mikro bilo makro vibracije. Probajte sa necim od 10 kgr i vise,nece imati smisla.

Налазимо се дефинитивно у добу где су компоненте све мање и лакше, тако да ће мртав терет бити све популарнији. Очекујем у наредном периоду произвођаче разних других змијских уља, да уђу у бизнис са специјалним тесла/телуријум/препуцијум (реч изабрати по вољи) теговима и да продају за масне паре.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...