Jump to content


Milošev dvodelni muzički sistem


džonibigud

Recommended Posts

On 7/5/2019 at 9:14 PM, Father said:

^ Da, da ja sam samo nagađao, nemam direktnih iskustava. Znači još bolje crta izvođače i dodaje po koju separaciju više. Mogao bih da probam na Oppo-u.

Zanči u Lindi ima da se kupi. Kako se kupuje na komad ili set od ? komada. Da li su učinkovitiji ovi teži ili lakši?

Probaj na Oppou. Za ovih nekoliko dana slušanja sam zaključio, posle početnog oduševljenja, ima pozitivnog uticaja. Moram primetiti da si veoma precizno odredio koji su mogući benefiti ovih tegova. Javi kakvi su utisci:)

Link to comment
Share on other sites

Pokušaću večeras da se posvetim. Juče sam bio sa ukućanima u Petrolendu na toboganima pa su mi malo uši pune vode. Ako se popodne popravi situacija probaću sa jednim neuspešnim preteškim tegom za gramofon od ranije i težinom 1800g.

Takođe ima mekani tanki gumeni sloj sa donje strane radi boljeg dampiranja.

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Father said:

Pokušaću večeras da se posvetim. Juče sam bio sa ukućanima u Petrolendu na toboganima pa su mi malo uši pune vode. Ako se popodne popravi situacija probaću sa jednim neuspešnim preteškim tegom za gramofon od ranije i težinom 1800g.

Takođe ima mekani tanki gumeni sloj sa donje strane radi boljeg dampiranja.

Дај молим те слику тега за грамофон од скоро 2 киле. :)

Тек то нисам пробао. :D

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

:huh:

Човече.

Које су димензије овога? :D

EDIT #1: @džonibigud опрости на застрањивању теме - али ми контрола вибрација увек на памет, па понекад ме понесе занос од екстремнијих решења. :)

EDIT #2: @Father претпостављам да је ово "обични" челик? Ако јесте, и ако је магнетан (како што мислим да јесте) држао би то даље од грамофона (тачније, даље од звучнице).

Link to comment
Share on other sites

Ovaj primerak...

PhotoPictureResizer_190707_171312581_crop_2519x2340-629x584.jpg.04d4f8a3dd431805b9e8e6b3969ab7a4.jpg

... sada malo audiofilskije (ispoliran) nije vredan pomena. Pretežak je, širina mu je poveća pa čak i kada dođe do kraja ploče headshell udara u njega tako da mora da se hvata. Baja što mi ga je obrađivao nije hteo ponovo da se zeza da dodatno obara i glođe tako da je ostalo ovako. Dodatno je od čistog čelika pa oksidira kada se ne koristi. A ne korisi se jer nije srećno napravljen. :P

Dimenzija je ekstremnih:

donji prečnik 90mm, gornji 80mm, a visina 40mm i 1800g žive vage.

Cela stvar je izvedena nonšalantno i majstor je neki bezveznjaković jer nije hteo ni da ispolira i iznikluje, tako da će kao teg gornje ploče Oppo-u poslužiti dobro, ako se dobro pokaže.

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Father said:

Ovaj primerak...

PhotoPictureResizer_190707_171312581_crop_2519x2340-629x584.jpg.04d4f8a3dd431805b9e8e6b3969ab7a4.jpg

... sada malo audiofilskije (ispoliran) nije vredan pomena. Pretežak je, širina mu je poveća pa čak i kada dođe do kraja ploče headshell udara u njega tako da mora da se hvata. Baja što mi ga je obrađivao nije hteo ponovo da se zeza da dodatno obara i glođe tako da je ostalo ovako. Dodatno je od čistog čelika pa oksidira kada se ne koristi. A ne korisi se jer nije srećno napravljen. :P

Dimenzija je ekstremnih:

donji prečnik 90mm, gornji 80mm, a visina 40mm i 1800g žive vage.

Cela stvar je izvedena nonšalantno i majstor je neki bezveznjaković jer nije hteo ni da ispolira i iznikluje, tako da će kao teg gornje ploče Oppo-u poslužiti dobro, ako se dobro pokaže.

Trebao si da mu das da ti napravi ovako nesto,cisto kao test...

https://www.pinterest.com/pin/536350636852598185/

10185_photo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da izvestim!

Uši sam tretirao specijalnim rastvorom za plivačko uvo i rezultati nisu izostali. :)

Već na prvoj pesmi "Erst Rejseger - For Pieter's Birth" na početku izvanredan nežan solo početak violončela na 8-9m daleko u dubini scene sa tegom dobio dodatne teksture i opipljivije dodire gudala uz melodičniji i ambijentalniji prizvuk. Sve je živahnije i pedantnije nacrtano. Neka manja gitarica koja mi je smetala u prednjoj liniji, bez tega je imala malo tamburastiji i više zaglušujući prizvuk da bi se kasnije sa tegom poprilično raščistila i doživela kako treba. Najznačajnije što sam primetio je bio vrlo dalek u prostoru vibrafon koji se bez tega samo mogao naslutiti iz jako tihih na momente prisutnih pojedinih tonova, koji su sa tegom postali vrlo aktivni i tonalno i melodično vrlo lepo podržani prostornim reverbom koji ih je definisao duboko u sceni iza svega što se dešava u prednjem planu. Prednji plan je manje više identičan osim znatno slojevitije i pedantnije opipljivosti svih tonova.

Sad ovo je ovo moje "đule" od 1800g vidite koliko imaju ti Lindini po komadu pa kombinujte.

Nije placebo zaista pročišćava najtiše snimljene sadržaje na snimku, doprinosi boljoj ambientalnosti i čisti donji mid od gužve i mutnjavine.

Poslušao sam i nešto drugo sa klavirom u glavnoj ulozi. Tonovi traju u beskraj. Možda tripujem, ali kao da čujem u tonu klavira sve tri žice separisane kada ih opali batić.

steelstring.jpg?w=300

file.jpg

Ovo poslednje je bilo da malo podgrejem strasti i isprovociram nevernike, ali ni malo ne preterujem.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, zoranzu said:

Trebao si da mu das da ti napravi ovako nesto,cisto kao test...

https://www.pinterest.com/pin/536350636852598185/

10185_photo.jpg

Bilo je to davno, a taj tip je neki šloser najniže lige. Nije ni važno ja sam izvukao pouke o važnosti i poboljšanju prisustva tega pri reprodukciji, kao što sam shvatio i da je 1800g previše. :rolleyes:

Sada imam Suprime Analog i radi posao vrhunski, bez da se upoznajem sa novim šloserima. :listen

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Zexx said:

Regrutujem nove članove pokreta #usracuse, prijave na PM.:roll:

ha ha ha , nemoj ... Inace da ne opstruisem diskusiju o tegovima za gram. samo da kazem da se moze koristiti i obican pak za hokej ,  76 x 25 mm , tezak oko 170g , ako hoces tezi dodas gore nesto uz lepak ili ne . To mi funkcionise  jos od 80'- ih , nema razloga za menjanje . Cena simbolicna .

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, milovan1963 said:

ha ha ha , nemoj ... Inace da ne opstruisem diskusiju o tegovima za gram. samo da kazem da se moze koristiti i obican pak za hokej ,  76 x 25 mm , tezak oko 170g , ako hoces tezi dodas gore nesto uz lepak ili ne . To mi funkcionise  jos od 80'- ih , nema razloga za menjanje . Cena simbolicna .

Imam i ja nekih gedžeta iz prošlog veka, recimo Sicomin izolacionu platformu koju sam kupio od rahmetli Sreje u "Radixu" davnih dana. Držim je ispod ampa, ne može da škodi, a ako ne škodi...;)

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, milovan1963 said:

Inace da ne opstruisem diskusiju o tegovima za gram. 

Mi uopšte je diskutujemo o tegovima za gramofon, ni o štoperima za vrata, ni o Lidl ponudi akcijske robe, već o postavljanju nečeg teškog na gornju ploču izvora ili DAC-a i o zvučnom uticaju takve ideje.

Džoni je našao jeftino, estetski prihvatljivo i kvalitetno rešenje i predložio ga u obliku štopera za vrata, i sve to nakon pažljivog slušanja. Ja to cenim, poštujem i podržavam. Svojim pristupom sam sebi približio ideju i usvojio preporuku.

8 minuta ranije, jagermaister said:

Zar i ti sine Brute :order:lol:

Izgleda šašavo, ali mene leđa više ne bole. :) Realno udahnuo sam novi život odbačenom projektu, samo se nadam da mi se kao projektil od žene ne obije o glavu. :P

Mada mislim da ona ne može ni da podigne ovu grdosiju. :D

Link to comment
Share on other sites

:)

ДАкле,

Вратимо се ређању компонената једну на другу, као у добра стара времена. Миксујте редослед за персоналити!

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, ab said:

:)

ДАкле,

...

Ne da brigaš, kupujem ti sutra dva door stopera. :thumbsup2 Biću u prolazu pored Linde, javljam pa dolaziš po njih, lično preuzimanje neki dan, samo da upišem školarca u Šestu džimnaziju... :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...