Jump to content


Milošev dvodelni muzički sistem


džonibigud

Recommended Posts

Nekada davno dok sam slusao cd, sam drzao podlogu od miša pa na njoj teg na plejeru. Vrlo jasno se čulo. Ono što mi je isto bilo otkriće je SID (sound improvement disc) koji sam u domaćoj radinosti pravio od tankog sloja veštačke kože.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, džonibigud said:

Niiisu ovo graničnici, ovo su najsofisticiraniji dodaci. Sam vrh u umetnosti finog popravljanja zvuka jednog audio sistema:)

Hvala, Džoni. Podržavam svaku vrstu avanture. Lepo je još i čuti da stvara unapređenje.

Znači postavlja se kao damper gornje ploče da suzbije njeno rezoniranje i vibracije, što posledično, pretpostavljam umanjuje digitalis oštrinu? Može li neki kratak opis uticaja na zvuk bez i sa ovim pakovima. U kom domenu se zapaža poboljšanje.

Link to comment
Share on other sites

On 2.7.2019. at 16:32, džonibigud said:

Prvi zvuči manje zašećereno nego ostatak TBM produkcije, dosta je tiši i može se reći pristojan snimak. ECM-ov album savršen u svakom pogledu, nadmašio ovo posebno izdanje TBM-a produkcijski a posebno po sadržaju i kvalitetu muzičkog materijala. Na TBM kao da sviraju muzičari iz neke od malobrojnih bašti iz Niške Banje negde '81.

IMG_20190629_200821-987x1810.jpg

Greensleves je jedno od najboljih audiofilskih izdanja, i muzički i po kvalitetu analognog snimka. Neke pisme sa ovog CD-a su obavezno na većini TBM kompilacija. Shoji Yokouchi je dosta poznat Japanski jazz gitarista. Teško da je svirao u Niškoj banji.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Borko said:

Greensleves je jedno od najboljih audiofilskih izdanja, i muzički i po kvalitetu analognog snimka. Neke pisme sa ovog CD-a su obavezno na većini TBM kompilacija. Shoji Yokouchi je dosta poznat Japanski jazz gitarista. Teško da je svirao u Niškoj banji

Pa dobro, tebi se sviđa meni ne:)

Meni se ne sviđa jer sam čuo mnogo bolja. MA Recordings Sera Una Noche, istoimeni album bi izdvojio,  druge da ne nabrajam veliki je broj. 

To što su pesme sa ovog albuma na TBM-ovim kompilacijama nije garancija kvaliteta. Ja imam ovu kompilaciju, 1. numera na kompilaciji je zadnja na albumu. To je ujedno i jedina sa tog albuma koja može da se posluša. Na ovoj kompilaciji je najslabija u svakom pogledu. 

Najsramotnije izvođenje melodije Misty se nažalost nalazi na albumu koji je predmet naše diskusije, ostale numere sem prethodne koja je i na kompilaciji po meni nisu vredne pominjanja. 

IMG_20190705_045612-1214x1171.jpg

IMG_20190705_045642-1214x1169.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Misty sa Stephane Grapelli-evog albuma Flamingo :wub:   ...to mi je test numera za Hifi sistem.Ako zaustavlja dah- dobro je.

Izvanredan album.

Kupio ga u šetnji po Mentonu nakon nedelje provedene na Azurnoj obali, svaki dan u drugom mestu. Naleteo na divnu malu radnjicu kasnije popodne posle celodnevne šetnje po Montekarlu ... Ahhh kako mi se sve vrati nazad svaki put kada pustim taj album. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Kad sam to prvi put čuo na Quad Esl uz njihov novi lampaski ostatak sistema mal' se nisam šlogir'o.Bezbroj puta sam cuo taj album,al tad...a distributer valjda isto u šoku od zvuka uz dramsku pauzu "Ja moram da Vam se zahvalim sto ste doneli ovaj disk da ga pustimo na prezentaciji" :o

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sondek said:

Kad sam to prvi put čuo na Quad Esl uz njihov novi lampaski ostatak sistema mal' se nisam šlogir'o.Bezbroj puta sam cuo taj album,al tad...a distributer valjda isto u šoku od zvuka uz dramsku pauzu "Ja moram da Vam se zahvalim sto ste doneli ovaj disk da ga pustimo na prezentaciji" :o

 

Da ga tražim na Tidal servisu, mislim voleo bih na LP-u ali to je misaona imenica... 

Link to comment
Share on other sites

Trazi na CD.Greota to sa Tidala,a na ploci nije izaslo tad kad je trebalo.Sad bi verovatno bio neki cd copy vinil.Kad bi ga video na speakers corner izdanju ili sl sa master tape -ok. ovako bolje CD-a.Ja sam jedan pohabao i porucio skoro sa Amazona i OK je izdanje,nisam primetio razliku.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Father said:

Hvala, Džoni. Podržavam svaku vrstu avanture. Lepo je još i čuti da stvara unapređenje.

Znači postavlja se kao damper gornje ploče da suzbije njeno rezoniranje i vibracije, što posledično, pretpostavljam umanjuje digitalis oštrinu? Može li neki kratak opis uticaja na zvuk bez i sa ovim pakovima. U kom domenu se zapaža poboljšanje.

Kod mene nema na naim sistemu digitalis oštrine nema pa tu i nema pomaka. Ima u delu stereo slike. Audience 1+1 V2 daje odličnu stereo sliku po svim osama, definicija izvođača je stvarno nešto posebno, prostor između njih prirodan. 

Sa tegićima na DAC-u to je otišlo sve u hipersferu. Moram dodati da je velika zasluga naravno za to transporta koji me iz dana u dan oduševljava sa svakim reprodukvanim CD-om. :listen

Link to comment
Share on other sites

^ Da, da ja sam samo nagađao, nemam direktnih iskustava. Znači još bolje crta izvođače i dodaje po koju separaciju više. Mogao bih da probam na Oppo-u.

Zanči u Lindi ima da se kupi. Kako se kupuje na komad ili set od ? komada. Da li su učinkovitiji ovi teži ili lakši?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...