Jump to content


Milošev dvodelni muzički sistem


džonibigud

Recommended Posts

Držim se teme i pišem iskljičivo iz ličnog iskustva,većinu sam sto pročitam morao sam da proverim i izfinasiram,ovde dosta toga podelim,pokušavam da čoveku skratim put koji sam morao da prepesacim,kad već dilera koji daje pominjane uređaje na probu nema.Koliko vidim Milošu ni najmanje ne smeta...a ti brini tuđa posla kao i obično, pravi farmu od foruma dobro taj posao na raznim temama ide.Samo... nađi drugog parnera

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ab said:

^Isprobao jedan, pa ne preporucujes :lol:

Spopao si coveka k'o smrt babu.

Pozdrav, @džonibigud

Kako se uklopio T9i i  u koliko kvadrata si ga namenio?

REL se odlično uklopio u 30ak kvadrata. Namena mu je da pomogne ostalom delu spektra a manje da pojača bas. Podešen je tako. Volim da čujem duboke tonove ali samo onoliko koliko ih ima na snimku ni manje ni više.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sondek said:

Držim se teme i pišem iskljičivo iz ličnog iskustva,većinu sam sto pročitam morao sam da proverim i izfinasiram,ovde dosta toga podelim,pokušavam da čoveku skratim put koji sam morao da prepesacim,kad već dilera koji daje pominjane uređaje na probu nema.Koliko vidim Milošu ni najmanje ne smeta...a ti brini tuđa posla kao i obično, pravi farmu od foruma dobro taj posao na raznim temama ide.Samo... nađi drugog parnera

Sondek hvala ti, pažljivo čitam šta si napisao. Ovo za hidru ima logike. Filter ne bih koristio ni za ostale uređaje pa ni za Naim-ovu elektroniku.

Samo jedan komentar za Naim dilera, žao mi je što se ugasio OneHifi bili su ok. Darko i Nikola su veoma korektni i profesionalni u svom poslu.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, džonibigud said:

Kad već pominješ fotelju odlučio sam da je tu postavim posle merenja i detaljne analize dobijenih grafika 

Vidim da si radio merenja, bilo bi dobro ako bi postovao spl odzive, jedan za ceo opseg (varijabilni ili psy) i drugi bez smoothinga do 200Hz, obzirom da posedujes i sub. Vertikalna osa 45dB-105dB.

Link to comment
Share on other sites

Salim se malo sa @sondekom, a on se ljuti ko devojcica, valjda mu zato brum kvari ugodjaj kada god ukljuci fen ili mu zazvoni mobilni ili sta vec kako je i sam pisao...znam da voli Linn & Naim i da ovom drugom takoreci karakter zvuka odredjuje napajanje (a kojim to brandovima ne odredjuje), pa se za strujne filtere moze reci da nisu pozeljni za Naim, ali treba i reci da postoji vise vrsta str.filtera pa ne treba generalizovati pogotovu ako se probao "jedan". Moze da izadje upravo kako je Sondek rekao ali se ne bih zakleo bez probe, opet u zavisnosti od vrste str.filtera.

Ovo za cvoriste potencijala mase ima i te kako smisla ali to treba resavati na odgovarajucem mestu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damic said:

Vidim da si radio merenja, bilo bi dobro ako bi postovao spl odzive, jedan za ceo opseg (varijabilni ili psy) i drugi bez smoothinga do 200Hz, obzirom da posedujes i sub. Vertikalna osa 45dB-105dB.

Poštovani Damic-u, siguran sam da ste moju rečenicu shvatili na odgovarajući način. Pročitao sam neke Vaše postove. Došao sam do zaključka da se Vaše i moje shvatanje ovog divnog hobija veoma razlikuju. Ne osećam bilo kakvu potrebu ili obavezu da sa Vama razvijam dalju diskusiju na ovu temu.

Srdačno, Miloš

PS: Naravno, uvek ste dobrodošli da svratite, da se upoznamo i da razgovaramo o drugim temama, moj opseg interesovanja je širok.

Link to comment
Share on other sites

To da naim nije za upotrebu strujnih filtera potiče direktno od naima i postoji velik broj iskustava na netu koji su na tu temu i potvrđuju to.Imali smo to svojevremeno na dnevnom redu i prezentovao sam mail od naima,"We don't recomend use of...." je bio odgovor.Ja samo dosad nisam imao prilike da to isprobam.Očiglednom kvarenju zvuka prisustvovao je kolega,a isprobaću ovih dana još jedan Diy jer mi je ponuđen i verovatno još jedan kakav se koristi u jednoj nasoj medijskoj kući,iz radoznalosti.Problem "bruma" koji je btw.česta pojava sam resio vrlo jednostavno.Ti problemi i rfi su španska sela za one koji gramofon uopšte ne koriste,kao i mnogi drugi,ali to im uopste ne smeta.Smeta zato kad se neko specifičnije bavi temom i ne komentariše u stilu "sistem lepo izgleda,predpostavljam da tako i svira".Ovo je jedan očigledno sa znanjem i pažnjom sklapan pa ne privlači off,jer se očigledno radi o nekom ko zna šta hoće,kakvo osveženje.

Očekujem da i drugi daju doprinos,naročito oni sa ličnim iskustvima.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, džonibigud said:

Jeste preamp mc/mm. Nisam ga naveo, dopuniću spisak fotografijom. Iznad je Naim mm preamp

20171107_154101_crop_368x368.jpg

Malo sam istraživao i bilo je poprilično teško naći bilo šta o KELIS PPA Soulines Phono stage-u, osim da je nastao saradnjom Igora i Solaja Audio. Prvi put prezentovanog u novembru na Belgrade Hi-Files show 2013.

Nikakvih daljih podataka ni dalje proizvodnje niti predstavljanja na sajtu soulines...?

Pretpostavljam da su lampe u pitanju, može li par reči o uređaju i istorijatu posedovanja jer deluje kao svojevrsni unikat ili malobrojni primerak? :)

Link to comment
Share on other sites

Miloše, sistemi deluju zanimljivo! :thumbsup2

Delimo dve komponente - Naim Dac i HiFace Two.

Da li si poredio zvuk DAC-a koji dobijaš kada koristiš HiFace, i kada slušaš iste fajlove sa fleša u USB portu DAC-a (iz nekog razloga, zadnji USB port na nDAC-u svira bolje od prednjeg)?

Pitam pošto vidim da razmišljaš o nabavci napajanja za DAC. Razmišljao sam i ja, ali još uvek primećujem velike razlike u zvuku samo promenom varijabila kompjuter/operativni sistem/playback softver. Na HiFace-u uz pomoć adaptera koristim i eksterno linearno napajanje.

Postigao sam da mi eksterna varijanta sa HiFace-om zvuči (za moj ukus) nešto bolje od fleša u USB portu na samom DAC-u.

 

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Father said:

 . Prvi put prezentovanog u novembru na Belgrade Hi-Files show 2013.

Pretpostavljam da su lampe u pitanju, može li par reči o uređaju i istorijatu posedovanja jer deluje kao svojevrsni unikat ili malobrojni primerak? :)

Phono preamp je polu provodnicki

Izradjeno je svega par komada i brzo su bili prodati jer su stvarno dobro radili

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 空也 said:

Miloše, sistemi deluju zanimljivo! :thumbsup2

Delimo dve komponente - Naim Dac i HiFace Two.

Da li si poredio zvuk DAC-a koji dobijaš kada koristiš HiFace-a, i kada slušaš iste fajlove sa fleša u USB portu DAC-a?

Iz nekog razloga, zadnji USB port na nDAC-u svira bolje od prednjeg.

Hvala ti:)

Da, vršio sam poređenje zvuka. Sa fleša je zvuk direktniji, definisaniji u visokim tonovima i sa manje volumena u basu ali je bas utegnutiji i nešto bolje definicije. Ovo može biti i posledica visoke rezolucije fajla. Sa fleša reprodukujem WAV fajlove 24BIT/352.8 kHz. Nisam probao da utaknem fleš u drugi port , to ću uraditi popodne pa ću izneti svoje utiske.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, džonibigud said:

Hvala ti:)

Da, vršio sam poređenje zvuka. Sa fleša je zvuk direktniji, definisaniji u visokim tonovima i sa manje volumena u basu ali je bas utegnutiji i nešto bolje definicije. Ovo može biti i posledica visoke rezolucije fajla. Sa fleša reprodukujem WAV fajlove 24BIT/352.8 kHz. Nisam probao da utaknem fleš u drugi port , to ću uraditi popodne pa ću izneti svoje utiske.

Zaboravih, da li si apgrejdovao firmware u DAC-u?

Neki korisnici kažu da sa poslednjim firmware-om, koji donosi i DSD podršku, nDAC navodno svira kao što je sa starijim firmware-om svirao sa 555 napajanjem (?!?).

Ja sam ga probao i brzo sam se vratio na stariji, pošto se sa novim previše otišlo u audiofilske vode (3D, raspoznavanje redova violina u orkestru, itd) a izgubio se stari foot-tapping Naim karakter zvuka.

Muzika je sa novim firmware-om nekako izgubila emotivni naboj, dinamiku i dramu, koji su meni lično najbitniji i zbog kojih sam na prvom mestu i izabrao Naim DAC.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Father said:

Sad je jasno zašto ga je MIloš sakrio u prezentaciji sistema. ;)

To polu provodnički je u celosti tranzistorac, jel da, nema lampi?

Pošto je Zoran odgovorio na deo postavljenih pitanja, ja ću odgovoriti na ostala  koja se tiču istorijata.

Gospodin Igor Gligorov je jednom prilikom kod mene prezentovao svoj gramofon, satie DCX. Predivan i vrhunski izrađen gramofon bogatog zvuka. Predložio mi je da  sa mojim a onda i sa njegovim gramofonom isprobamo pomenuti fono preamp. Svi prisutni su se oduševili zvukom koji je reprodukovalo to malo pojačalo, ja posebno. Savršeno se uklopilo u kombinaciju između Ortofon mc glave i Lebena. Kasnije sam dodao Cardas-ov kabl od ručice gramofona do pretpojačala što je zvuk i atmosferu tokom prezentacije muzike podiglo na još viši nivo. Gospodin Solaja je pojačalo izradio majstorski, on uvek sve dovede do savršenstva.

Link to comment
Share on other sites

Hvala, želim ti još puno godina uživanja u muzici. Sistem je bombonica i vrlo ne uobičajne koncepcije ( usmislu 2 sistema u istoj sobi). Prava je sreća, na neki način, naleteti na izuzetan uređaj u sopstvenoj kući, onako ne očekivano. Obzirom da si kupio ono što možda nije ni bila tema tog druženja i prezentacije.

Link to comment
Share on other sites

Nisam radio apgrejd. Audiofilski karakter zvuka sam dobio usklađivanjem sistema, finim ( dugotrajnim) podešavanjem laptopa kao transporta izborom i rasporedom zvučnika u sobi. Uspeo sam da zadržim Naim-ov karakter zvuka koji veoma volim. Mislim da je uspešan , veran prenos emocija jednog muzičkog dela najbitniji.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Father said:

Hvala, želim ti još puno godina uživanja u muzici. Sistem je bombonica i vrlo ne uobičajne koncepcije ( usmislu 2 sistema u istoj sobi). Prava je sreća, na neki način, naleteti na izuzetan uređaj u sopstvenoj kući, onako ne očekivano. Obzirom da si kupio ono što možda nije ni bila tema tog druženja i prezentacije.

Hvala na lepim željama. Imaš otvoren poziv za druženje i slušanje kod mene.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Tokom vikenda su u gostima, na slušanju, bili Melco, 2Qute i Hugo 2. Neverovatno je kako se oba DAC-a dobro uklapaju sa Melco-m. Komfor korišćenja Melca preko android aplikacije je fenomenalan. Hugo 2 je izuzetna sprava, svi prisutni su bili više nego oduševljeni. Autonomnost baterije je neverovatna.  Svi uređaji kao da su izrađeni u vrhunskoj juvelirnici. Uživo su 10x lepši nego na fotografijama.:)

Link to comment
Share on other sites

Pomenuh u Laletovoj temi da mi se dopada ono što vidim. Prostor ima ogromne kapacitete.

Sugestija - eksperimentiši sa podlogom ispod uređaja. Stočići i slično nisu adekvatni, pogotovo kada je pristup generalno otišao dalje, u odnosu na standardne.

Bićeš zatečen koliko zvuka leži još u tvom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...