Jump to content


Hi-Files Show 2017


Infidel

Recommended Posts

25 minuta ranije, solaja said:

Sto se tice zestine ispravicemo gresku nekom drugom prilikom, obecavam,  mnogo ljudi a malo zestine.

Hvala!

Jedna dobronamerna sugestija. Sajt, naslovna strana, piše "We strive to bringing you closer..." umesto "bringing" treba "bring". 

Link to comment
Share on other sites

Moji utisci (bio sam drugog dana sajma):

sa prvog sprata jedino Roksan + MA. Sa estetske strane, po  meni najlepši dizajn i finiš, od svega viđenog, ima Roksan (fotografije to, na žalost, ne prenose).Ostaje mi nepoznanica zašto su kopčali samo Silver seriju MA kutija....

Drugi sprat je više po mom ukusu, ali izdvajam Šolaju i VTL + Dynaudio Special Forty.Istina i Luxman sa vinila je fantastičan...

Dynaudio mi nikad ranije nije privukao pažnju, ali ovaj put, bogami...Pretpostavljam da je VTL najviše zaslužan, mada je i Metronome značajno "umešao prste"...U ovoj sobi se moglo najduže ostati i zaista slušati muziku (glasnoće primerene prostoriji i slične mom uobičajenom slušanju kod kuće, a pohvaljujem i izbor pesama).

Kod Šolaje zvuk koji mi je najviše "legao".Lampe pojačane digitalijom, uz učešće ribona u celoj priči - jako dobro.Kao što je već rečeno, voleo bih da čujem samo "babuške" u kombinaciji sa klasičnim kutijama.Jedina zamerka ovoj sobi: ja bih za nijansu tiše...

Ako pokušam sagledati sa svih strana (preduslovi + prikazano), Šolaja je apsolutni pobednik ovog sajma.

Što bi rekli Ameri - just my 2 cents...:D

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ister said:

Ne da je objasnio nego je možda  dao zadatak  ostalima.

 

Slažem se u potpunosti, ovo je bilo jedno sasvim novo iskustvo, po meni ovako treba da zvuči pravi kućni hi-fi sistem. Drago mi je da se dosta ljudi složilo oko mog ustiska, ja sam se baš bio oduševio. Na kraju sam posle obilaska svih soba još jednom vratio i čestitao konstruktorima na uloženom trudu i radu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ALES said:

Drugi sprat je više po mom ukusu, ali izdvajam Šolaju i VTL + Dynaudio Special Forty.Istina i Luxman sa vinila je fantastičan...

Dynaudio mi nikad ranije nije privukao pažnju, ali ovaj put, bogami...Pretpostavljam da je VTL najviše zaslužan, mada je i Metronome značajno "umešao prste"...U ovoj sobi se moglo najduže ostati i zaista slušati muziku (glasnoće primerene prostoriji i slične mom uobičajenom slušanju kod kuće, a pohvaljujem i izbor pesama).

Apropo boldiranog, a imajuci u vidu iskustvo svih prethodnih godina u VOX sobi (gde je VTL preamp bio cest "gost"), ubedjen sam da je upravo Metronome elektronika (4 komponente: transport + napajanje, dac + napajanje), digla zvuk za minimum jednu klasu.

Tako veliku i stabilnu pozornicu odavno nisam cuo, mislim da Mladja nikada nije imao ovako dobar zvuk na sajmovima.

Esotar2 visokotonac je pevao kao sto nikada nije, tek sada je pokazao pravi potencijal!

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, beatgoeson said:

Ipak, zvučnici su me iznenadili - ispali su bolji nego što sam očekivao. Možda upravo zato što sam se bojao da neće biti dovoljno dobri, pa sam svaki detalj pokušavao da maksimalno dobro odradim. 

I koji je zaključak? Pa, fokusiraj se na "male", a od velikih napravi žardinjere.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Филип said:

Apropo boldiranog, a imajuci u vidu iskustvo svih prethodnih godina u VOX sobi (gde je VTL preamp bio cest "gost"), ubedjen sam da je upravo Metronome elektronika (4 komponente: transport + napajanje, dac + napajanje), digla zvuk za minimum jednu klasu.

Tako veliku i stabilnu pozornicu odavno nisam cuo, mislim da Mladja nikada nije imao ovako dobar zvuk na sajmovima.

Esotar2 visokotonac je pevao kao sto nikada nije, tek sada je pokazao pravi potencijal!

Bilo bi još bolje kad bi zakačili neke transparentne kablove umjesto "transparenta".

Imao sam sreću da budem sam u sobi i zaista mi se dopao zvuk, kao što i rekoh u mom prvom postu na ovu temu. Falilo je informacija na krajevima nota, zapravo one konačne informacije koje se dobiju kad sistem "prodiše" punim plućima. Sve ostalo je bilo itekako na mjestu. 

Relaksirano i ne zamarajuće.

Ovo je tek drugi put da sam čuo neki dinaudio i da sam skoro u potpunosti bio zadovoljan zvukom. :)

Link to comment
Share on other sites

Šolaja i Beatgoeson...

Sjajno obzirom na neusvirane drajvere.

Prvi put kad sam poslušao osjetila se sirovost, međutim, sledeći put, posle par sati, značajno se popravio zvuk ali i dalje se osjećala sirovost. 

Šteta što nisu usvirane. I ovako su pokazale zavidan potencijal.

Zato kii, sasvim bez greške. Čitam komentare da im fali "duše" :lol:

Neozbiljno, potpuno. Perfektan zvuk po svim parametrima. Možda na momente fali malo entuzijazma, ali bih to pripisao izvoru i izboru muzike, jer ga na pojedinim snimcima nije falilo.

Kef blejd...

Ne mogu da kažem razočarenje sa zvučnicima već razočarenje sa prezenterima. Kako je moguće da prezenter pred punom sobom pusti ženski vokal koji šišti kao zmija? Sibilantno do bola. Svašta. Ni prvi put kad sam ušao nije bilo mnogo bolje. Šteta što momci iz plejera nisu omogućili da se kef blejd čuje u punom potencijalu.

Chord i ATC, heheheheh. My cup of tea! Kao i prošle godine, rel sub mi je kvario utisak atcu. Daje svoju notu i širi je po čitavom spektru. Chord i atc bombonica, ali bez rela.

Ostalo sam protrčao, ali generalno, po meni, mnogo bolji zvuk na sajmu od prošlogodišnjeg.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, TurboMaximus said:

I koji je zaključak? Pa, fokusiraj se na "male", a od velikih napravi žardinjere.

Nemam nikakvih konačnih zaključaka, nisam imao prilike da pažljivo slušam iz "svit spota", ostavili smo to zadovoljstvo publici. 

Ali mogu da ti odgovorim. Soba nije bila prevelika, a zvučnik je svirao blizu granice koju ne bi trebalo da pređe. Ne samo zbog bas drajvera, desilo se da i klavir malo "probije"  na srednjetoncu u nekoj veoma glasnoj solo deonici. Pogotovo ako zaista malo utišam ribon (ili dam slušaocu mogućnost da to uradi), mogao bi neko da poželi da pusti malo više pare u mašinu...

Ne znam da li je negde napisano, na pločici sa terminalima piše "Speaker model B", pa sad ti vidi.;) 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, beatgoeson said:

Nemam nikakvih konačnih zaključaka, nisam imao prilike da pažljivo slušam iz "svit spota", ostavili smo to zadovoljstvo publici. 

Ali mogu da ti odgovorim. Soba nije bila prevelika, a zvučnik je svirao blizu granice koju ne bi trebalo da pređe. Ne samo zbog bas drajvera, desilo se da i klavir malo "probije"  na srednjetoncu u nekoj veoma glasnoj solo deonici. Pogotovo ako zaista malo utišam ribon (ili dam slušaocu mogućnost da to uradi), mogao bi neko da poželi da pusti malo više pare u mašinu...

Ne znam da li je negde napisano, na pločici sa terminalima piše "Speaker model B", pa sad ti vidi.;) 

Samo ga pusti da se usvira pa će da bude AA+

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, beatgoeson said:

Nemam nikakvih konačnih zaključaka, nisam imao prilike da pažljivo slušam iz "svit spota", ostavili smo to zadovoljstvo publici. 

Ali mogu da ti odgovorim. Soba nije bila prevelika, a zvučnik je svirao blizu granice koju ne bi trebalo da pređe. Ne samo zbog bas drajvera, desilo se da i klavir malo "probije"  na srednjetoncu u nekoj veoma glasnoj solo deonici. Pogotovo ako zaista malo utišam ribon (ili dam slušaocu mogućnost da to uradi), mogao bi neko da poželi da pusti malo više pare u mašinu...

Ne znam da li je negde napisano, na pločici sa terminalima piše "Speaker model B", pa sad ti vidi.;) 

Ko je držao potenciometar?

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, TurboMaximus said:

Ko je držao potenciometar?

Nas trojica, a svi sličnih afiniteta.B) 

Treba reći da postoje tri potenciometra - jedan na pretpojačalu, može se reći "master", i po jedan na basovima. Drugog dana su basovi bili malo, možda i previše, utišani. Nije bilo merenja ni  korišćenja DSP-a, što je šteta, jer bi se tek tada čulo šta je pravi bas. Ne bi se moglo ugoditi za celu sobu, možda samo nekom krugu gostiju koji sede na stolicama.

Nije bilo vremena ni uslova za tako nešto, pa je nivo basa podešen "na uvo". Prvog dana je bio nešto jači (house curve) a drugog možda i nešto ispod nivoa.

Link to comment
Share on other sites

Bio u nedelju na sajmu, meni je bilo zanimljivo. Dobar sajam, za naše uslove, rekao bih odličan.

U svakoj sobi je moglo da se vidi i čuje nešto interesantno. Pohvala za prezentere, i na trudu da prikažu sisteme. Meni se najviše svidela, soba sa Luxman elektronikom to jest gramofon:wub:

Upoznao par članova foruma, video se sa drugarima. Upoznao gospodina Boška Pješčića iz BFA.

Sve pohvale za sajam, proveo jedno lepo popodne.:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Toza said:

Bilo bi još bolje kad bi zakačili neke transparentne kablove umjesto "transparenta".

Imao sam sreću da budem sam u sobi i zaista mi se dopao zvuk, kao što i rekoh u mom prvom postu na ovu temu. Falilo je informacija na krajevima nota, zapravo one konačne informacije koje se dobiju kad sistem "prodiše" punim plućima. Sve ostalo je bilo itekako na mjestu. 

Relaksirano i ne zamarajuće.

Ovo je tek drugi put da sam čuo neki dinaudio i da sam skoro u potpunosti bio zadovoljan zvukom. :)

Transparent Ultra MM2 koji su bili prikaceni na sajmu (a i ranije) su jako ozbiljni kablovi. Probao sam svojevremeno i Reference MM2 i bio je jos bolji. Skupi jesu, ali se nikako ne moze reci da su losi.

Losi komentari uglavnom su rezultat nesrecnih iskustava sa njihovim entry-level modelima.

I sâm sam imao balansirane interkonekte iz Ultra serije i bio jako zadovoljan. Nikada mi nista nije nedostajalo u zvuku, makar u prethodnom sistemu Plinius/Avalon kome je prijao kvalitetan bakarni provodnik (srebro nikako, na Accutonima uvek presibilantno). 

Neki smatraju ovu seriju (cenovnu kategoriju) nivo gde Transparent zaista pruza kvalitet.

Inace ovi kablovi rade dobro samo u zvucno izbalansiranim sistemima kojima nije potrebno dodavati ono sto im inicijalno fali.

Da ne mracimo pricom o kablovima, nek ostane za neku drugu temu :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Филип said:

Transparent Ultra MM2 koji su bili prikaceni na sajmu (a i ranije) su jako ozbiljni kablovi. Probao sam svojevremeno i Reference MM2 i bio je jos bolji. Skupi jesu, ali se nikako ne moze reci da su losi.

Losi komentari uglavnom su rezultat nesrecnih iskustava sa njihovim entry-level modelima.

I sâm sam imao balansirane interkonekte iz Ultra serije i bio jako zadovoljan. Nikada mi nista nije nedostajalo u zvuku, makar u prethodnom sistemu Plinius/Avalon kome je prijao kvalitetan bakarni provodnik (srebro nikako, na Accutonima uvek presibilantno). 

Neki smatraju ovu seriju (cenovnu kategoriju) nivo gde Transparent zaista pruza kvalitet.

Inace ovi kablovi rade dobro samo u zvucno izbalansiranim sistemima kojima nije potrebno dodavati ono sto im inicijalno fali.

Da ne mracimo pricom o kablovima, nek ostane za neku drugu temu :)

Iskustva sa kablovima su različita. Ovo nije tema o tome i ne bih na dugačko, ali i dalje tvrdim da transparent ima transparentnost samo u imenu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...