Jump to content


Hi-Files Show 2017


Infidel

Recommended Posts

13 minuta ranije, ras said:

Nije mi namera da omalovažam trud, već sam aludirao na diskusiju na Kii temi u kojoj je  beatgoeson učestvovao, pa rešio da stvari uzme u svoje ruke :)

Moj je post ispao nepotreban, zato što je beat svoj pisao/poslao praktično u isto vreme i dao neka objašnjenja. Verujem da će nakon sajma imati više vremena da piše o karakteristikama zvučnika.

Daj link? da procitamo sta su pisali. 

Link to comment
Share on other sites

Jos jedan odlican HiFiles Show,dosta noviteta,video sam i upoznao dosta novih ljudi.Jako mi je drago sto sam video dosta clanova foruma i sto sam licno upoznao Krca44,Bogdan63,Dusanbe... :thumbsup2 :cheers Jako lepo druzenje sa svima,ukljucujuci i izlagace(osim jednog).Hvala puno organizatoru i izlagacima sto su se potrudili i omogucili nam da jos jednom prisustvujemo ovako lepom dogadjaju i cujemo/vidimo na istom mestu sve brendove koji su bili izlozeni :)

Link to comment
Share on other sites

Danas sam bio drugi dan na sajmu, kasno sam stigao i selektivno slusao samo ono sto me je zanimalo i ono cemu sam hteo da ponovo dam shansu a sto me nije impresioniralo ili ostavilo dobar utisak prvog dana. Upoznao sam Scepu koji me je dalje upoznao sa vise clanova foruma, i drugim ljudima iz branshe.

Prvo : HVALA SCEPO , drago mi je sto smo se upoznali i pricali makar na kratko !

Moje licno misljenje za skoro pa sve izlagace ( za vreme koje sam proveo po razlicitim sobama ) :

ZAPOSLITE STRUCNA LICA ZA PUSTANJE MUZIKE !

Neke sobe pune, neke prazne,  nisu bile znak kvaliteta ili nedostatka vec kretanja ljudi po ko zna kakvim obrascima.

Kii mi se mozda najvise dopao uz Audio Note koji sam prvi put cuo da svira kako treba i prema ocekivanjima, tek kad je muzika pojacana da zvucnici prorade. Lampizator izgleda obavlja neverovatno dobar "posao".

JBL  drugaciji koncept prezentacije muzike sa hornom,  Luxman/JBL mislim da je svirao vrlo dobro i da bi mozda radio mnogo bolje sa manjim kutijama istog tipa u onoj maloj sobi ( veceras je radilo lampasko pojacalo, juce tranzistor,  meni licno vise lezi lampa ).

Dynaduo 40...  jako zanimljiv ali da li je ne usviran ili su zvucnici bili odmaknuti suvise jedan od drugog...  imao sam srecu da na kratko budem sam u sobi i covek koji je kontrolisao muziku pustao je ono sto sam trazio ( iz svog repertoara ) : HVALA !

Technics me je pozitivno iznenadio, ako je tacno da je gramofon zvucno samo malo bolji od prethodne generacije onda su pojacalo i zvucnici izvukli lavovski deo posla.  Imam 2M Blue pa zato mislim da su pojacalo i zvucnici podigli sve na jedan znatno visi nivo.

Solaja & Zvucnici ... bio sam vrlo kratko... izuzetna cistoca zvuka sa lampama,  ja nisam navikao na ribon viokotonac ... ali smatram zaista sjajno.   Cestitke Solaji i Autoru zvucnika na trudu i izvedbi.

Koliko svi razlicito cujemo i koliko se ukusi razlikuju reci cu na mom primeru : izabrao bih Kii i Lux/JBL.

Kii je meni ostavio izuzetan utisak a Lux/JBL potpuno drugaciji utisak, kad bih mogao uzeo bih oba za dva sistema u dve sobe ali bih mozda malkice vise vremena provodio sa Lux/JBL.

Organizatori sajma su obavili dobar posao a da treba ici oba dana potrebno je kad posle 15 razlicitih soba nastane zamor ushiju.

Krca

 

Link to comment
Share on other sites

Sjajno je sto imamo ovakvu svetkovinu, pod kakvim god okolnostima se ona odrzavala. Druzenje, vidjanje, upoznavanje kolega, razmena iskustava i utisaka je vazan deo hobija a to sajam itekako pospesuje.

Lep gest organizatora i to pohvaljujem je simbolican poklon u vidu casopisa uz ulaznicu, posebno za one koji prvi put posecuju show. 

Na sajmu kao i svake godine - zagusljivo, posebno u manjim slusaonicama na 2. spratu.Otvorena vrata te otvorene cak glasne polemike unutar soba, posebno sredinom dana u vreme guzvi, tokom trajanja pesama, ozbiljno remete svako kriticko slusanje. Ali navikli smo se, tesko da bi se neko razuman na osnovu sajamskih utisaka odlucio za ozbiljnu kupovinu. Za najozbiljnije razmatranje prezentovanog svakako ali to je pod ovakvom slusalackom atmosferom poprilicno tesko.

Steta sto neke postavke i komponente nisu ispracene punom podrskom, pre svega preskupi Kef Blade. Od prostorije i postavke, preko ostatka uparenih uredjaja,pod losim svetlom a pre svega u nekoj Player style pijacnoj atmosferi. Pricam o jucerasnjem danu mada ne verujem da se nesto menjalo danas.

Zvucni utisci se svode na dva detalja. Vecina sistema se po meni odlikovala prevelikim zvucnicima za date uslove. Malo se dobro kontrolisanog bassa culo koliko god da su slusaonice "neslusalacke". Takodje, delovalo mi je da je vecina sistema vukla na nesto tamniju stranu i cini se da takav zvuk postaje trend.

Vec spomenuti Kii i sam koncept je fascinantan u svojoj jednostavnosti ali se pre svega zvucno odvaja od svega sto sam juce cuo. Luxman se vratio i zvucno, gramofon je fantastican (i glava), estetski najupecatljiviji.

Video sam Sotim, na miru cuo kobinaciju u AV sa Chord dacom i Rel-om, nazalost nisam pitao tada da cujem i bez suba...

Steta sto onaj combo McIntosh /JBL Synthesis nije bio u prostoriji od +70m2. Ceo se nekako davio a ima ogroman potencijal. 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, TurboMaximus said:

Havajska.

Dakle, nerazrađeni.

U punom smislu. Neki od njih iz kutije, pravo na sajam.

Ipak, zvučnici su me iznenadili - ispali su bolji nego što sam očekivao. Možda upravo zato što sam se bojao da neće biti dovoljno dobri, pa sam svaki detalj pokušavao da maksimalno dobro odradim. 

Naravno, ne sviraju samo zvučnici. Isto ovo pojačalo koje je ugrađeno za basove, moglo bi da se setuje tako da pogoni ceo zvučnik, ovakav kakav je sada. Međutim, cela koncepcija je upravo takva da digitalija odrađuje samo basove, a ostatak da bude "audiofilski", uz priličnu osetljivost, pogodnu i za lampaše. Saradnja sa Solaja Audio je stvar koja se krčka već nekoliko godina, samo je trebalo da ja napravim nešto. Izloženi lampaški uređaji su zaista vrhunski, verujem da će to kod mene zvučati znatno sirovije, uz pojačalo koje mi služi za testiranje.

Elem, bilo je dosta pohvala, prilazili su ljudi i čestitali. Posebno mi je prijalo kad mi je sinoć prišao nepoznati gospodin, predstavio se kao Zoran Živković (Šolaja mi reče da je sin Radojke i Tineta živkovića), akademski muzičar već četrdeset godina, i rekao da jedino u našoj sobi instrumenti zvuče kao pravi instrumenti.

Takođe, večeras, jedan nepoznati gospodin reče da ima neki snimak koji je lično napravio u gradskoj kući, pustili smo ga i njegov komentar je bio - da, to je taj ambijent. Jedino kod nas, a spomenuo je nešto i Gallus Audio u tom kontekstu, osetio je upravo ambijent u kojem je nastao snimak.

Neću više da se hvalim.B)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, solaja said:

Dao sam i ja svoj skroman doprinos.

Gospodine Solaja odlican rad babsuhki i Zvucnika.

Da li ce mozda Babushke moci da se slusaju u klubu "Ulica" kao prethodna dva pojacala ?

Interesuje je me kako rade kada same pogone zvucnike, bez podrske za basove,  tamo sam slusao Mirada pojacalo koje mi se jako dopalo.

Pozdrav, Krca

P.S. Administratori izvinite za Off Topic pitanje/post

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ras said:

već sam aludirao na diskusiju na Kii temi u kojoj je  beatgoeson učestvovao, pa rešio da stvari uzme u svoje ruke

:D

Drajvere za ovaj projekat sam počeo da nabavljam još početkom godine, većinu detalja oko njega sam već skicirao, kada je naišla tema o Kii. Pošto ima nekih dodirnih tačaka sa mojim projektom, znao sam nešto o tome i napisao sam koju reč o mogućim ograničenjima tog sistema. Da sam znao da ima predstavništvo, ne bih ništa pisao. Uostalom, nije ni bitno šta sam pisao.B)  

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Dubwise said:

Sjajno je sto imamo ovakvu svetkovinu, pod kakvim god okolnostima se ona odrzavala. Druzenje, vidjanje, upoznavanje kolega, razmena iskustava i utisaka je vazan deo hobija a to sajam itekako pospesuje.

Lep gest organizatora i to pohvaljujem je simbolican poklon u vidu casopisa uz ulaznicu, posebno za one koji prvi put posecuju show. 

Na sajmu kao i svake godine - zagusljivo, posebno u manjim slusaonicama na 2. spratu.Otvorena vrata te otvorene cak glasne polemike unutar soba, posebno sredinom dana u vreme guzvi, tokom trajanja pesama, ozbiljno remete svako kriticko slusanje. Ali navikli smo se, tesko da bi se neko razuman na osnovu sajamskih utisaka odlucio za ozbiljnu kupovinu. Za najozbiljnije razmatranje prezentovanog svakako ali to je pod ovakvom slusalackom atmosferom poprilicno tesko.

Steta sto neke postavke i komponente nisu ispracene punom podrskom, pre svega preskupi Kef Blade. Od prostorije i postavke, preko ostatka uparenih uredjaja,pod losim svetlom a pre svega u nekoj Player style pijacnoj atmosferi. Pricam o jucerasnjem danu mada ne verujem da se nesto menjalo danas.

Zvucni utisci se svode na dva detalja. Vecina sistema se po meni odlikovala prevelikim zvucnicima za date uslove. Malo se dobro kontrolisanog bassa culo koliko god da su slusaonice "neslusalacke". Takodje, delovalo mi je da je vecina sistema vukla na nesto tamniju stranu i cini se da takav zvuk postaje trend.

Vec spomenuti Kii i sam koncept je fascinantan u svojoj jednostavnosti ali se pre svega zvucno odvaja od svega sto sam juce cuo. Luxman se vratio i zvucno, gramofon je fantastican (i glava), estetski najupecatljiviji.

Video sam Sotim, na miru cuo kobinaciju u AV sa Chord dacom i Rel-om, nazalost nisam pitao tada da cujem i bez suba...

Steta sto onaj combo McIntosh /JBL Synthesis nije bio u prostoriji od +70m2. Ceo se nekako davio a ima ogroman potencijal. 

 

Pa da - ukratko ;) 

Otprilike to j to , slozio bih se  sa ovim. 

Kii ubija na mesto  - zvucno. BROJ 1 , bez premca  .  Sve pohvale za koncept

 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Krca44 said:

Gospodine Solaja odlican rad babsuhki i Zvucnika.

Da li ce mozda Babushke moci da se slusaju u klubu "Ulica" kao prethodna dva pojacala ?

Interesuje je me kako rade kada same pogone zvucnike, bez podrske za basove,  tamo sam slusao Mirada pojacalo koje mi se jako dopalo.

Pozdrav, Krca

P.S. Administratori izvinite za Off Topic pitanje/post

Razgovarao sam sa Micunom i napravicemo prezentaciju sigurno. 

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, beatgoeson said:

U punom smislu. Neki od njih iz kutije, pravo na sajam.

Ipak, zvučnici su me iznenadili - ispali su bolji nego što sam očekivao. Možda upravo zato što sam se bojao da neće biti dovoljno dobri, pa sam svaki detalj pokušavao da maksimalno dobro odradim. 

Naravno, ne sviraju samo zvučnici. Isto ovo pojačalo koje je ugrađeno za basove, moglo bi da se setuje tako da pogoni ceo zvučnik, ovakav kakav je sada. Međutim, cela koncepcija je upravo takva da digitalija odrađuje samo basove, a ostatak da bude "audiofilski", uz priličnu osetljivost, pogodnu i za lampaše. Saradnja sa Solaja Audio je stvar koja se krčka već nekoliko godina, samo je trebalo da ja napravim nešto. Izloženi lampaški uređaji su zaista vrhunski, verujem da će to kod mene zvučati znatno sirovije, uz pojačalo koje mi služi za testiranje.

Elem, bilo je dosta pohvala, prilazili su ljudi i čestitali. Posebno mi je prijalo kad mi je sinoć prišao nepoznati gospodin, predstavio se kao Zoran Živković (Šolaja mi reče da je sin Radojke i Tineta živkovića), akademski muzičar već četrdeset godina, i rekao da jedino u našoj sobi instrumenti zvuče kao pravi instrumenti.

Takođe, večeras, jedan nepoznati gospodin reče da ima neki snimak koji je lično napravio u gradskoj kući, pustili smo ga i njegov komentar je bio - da, to je taj ambijent. Jedino kod nas, a spomenuo je nešto i Gallus Audio u tom kontekstu, osetio je upravo ambijent u kojem je nastao snimak.

Neću više da se hvalim.B)

Ove godine me mrzelo da pokrenem dupe, možda sam pogrešio.

Praksa da se krupne stvari rade u zadnji čas se ustalila. Ne znam da li je u pitanju nenaučena lekcija ili viša sila pa neću da te mučim sada. I AI je prošle godine došao sa sveže čeprkanim skretnicama. Debitantska groznica, pretpostavljam.

Ako je i pored, po meni, ozbilnog gafa ispalo dobro, super. Ipak bih svim budućim učesnicima iz kategorije entuzijasta savetovao da se pripreme na vreme. Jedan kiks može da znači kraj pre početka.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da nema ozbiljnog gafa na osnovu onog sto sam cuo, juce vise nego danas.  Krajnji korisnik / kupac bi mogao na zadnjoj strani imati atenuaciju ribona u nekoj odgovarajucoj meri da ih ukroji u sistem i licni dozivljaj a bez gubitka integracije sa ostalim delom spektra.

Ove godine su bila dva velika JBL modela sa drugacijom prezentacijom od onog sto uglavnom moze da se cuje....  4367 Model sa McIntosh elektronikom ima potencijal da ti stavi muzicare u sobu ako imas zaista veliki prostor, 50m2 ili vise.   Lux/JBL malo manji model , ne znam tacno koji, veceras nije bilo guzve i slusao sam ih sa lampaskim Lux pojacalom & gramofonom.  Na prvu loptu mislis da fale visoki ali zapravo ih ima ali pozadi u slici pa zato kazem drugacija prezentacija od klasicnih zvucnika.  Vredelo je svakako mada su bili u jako maloj sobi.  Glava na gramofonu je bila Dynavector DV XXV, pogledao sam, ona svira sjajno, takav je bar moj utisak. 

Monitor Audio Silver ( mislim da su Silver podnostojeci manji model ) svirali su takodje vrlo dobro sa Roksan elektronikom, vrlo cisto, sve cujes bez zamucenja.

Kii zavisi od muzike, prvi dan su pustali neke francuske pevace ( dok sam bio kod njih ), odlican izbor muzike i osetis da ima zivota u muzici.  Veceras na kraju neki flamenco (mislim) sa izrazenim stepovanjem, cujes ljude kako udaraju cipelama kao da si ispred bine ili malo pozadi a u tom udaranju mozes da raspoznas kad udara cipelom a kad sakama dodaje na plesne korake stepa.

Meni licno se isplatilo da dodjem....:)

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, TurboMaximus said:

Ove godine me mrzelo da pokrenem dupe, možda sam pogrešio.

Praksa da se krupne stvari rade u zadnji čas se ustalila. Ne znam da li je u pitanju nenaučena lekcija ili viša sila pa neću da te mučim sada. I AI je prošle godine došao sa sveže čeprkanim skretnicama. Debitantska groznica, pretpostavljam.

Ako je i pored, po meni, ozbilnog gafa ispalo dobro, super. Ipak bih svim budućim učesnicima iz kategorije entuzijasta savetovao da se pripreme na vreme. Jedan kiks može da znači kraj pre početka.

Kao i uvek ''ex cathedra''... Smaraš sa tim arogantnim nastupom.

E da, zaboravio si da opljuneš stalke na kojima su stajali zvučnici i policu na kojoj su bili uređaji...i nedostatak audiofilske prašine.

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2017 at 8:59, dragec said:

Po meni solaja objasnio, kii takodje jako dobar, kod solaje mi je bilo muzikalnije, mekanije, valjda zbog lampi a i izbor pesama, vecinom domaci jazz, to takodje pohvaljujem. Buducnost hife je verovatno u full aktivnim i polu aktivnim zvucnicima sa dsp-om, za sada su cenovno nedostupni vecini audiofila ali padace cene vremenom. Ja sam kao lud isao po hodniku u vukao za ruku ljude u solajinu sobu, jer sam do tad sve obisao i bilo mi je tako-tako pa sam hteo da proverim da li je samo meni legao taj zvuk. 90% posto ljudi koje sam sreo i koji su slusali slozili su se sa mnom, da ne spominjem imena, ima tu jako starih i iskusnih audiofila. Jos jednom ko nije bio a planira danas nek svrne tamo, to je poslednja soba na drugom spratu tako da posle toga nema vise prezentacija i doci ce vam kao slag na tortu. Slike kacim cim budem pri kompu :-)

Ne da je objasnio nego je možda  dao zadatak  ostalima.

 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, beatgoeson said:

U punom smislu. Neki od njih iz kutije, pravo na sajam.

Ipak, zvučnici su me iznenadili - ispali su bolji nego što sam očekivao. Možda upravo zato što sam se bojao da neće biti dovoljno dobri, pa sam svaki detalj pokušavao da maksimalno dobro odradim. 

Naravno, ne sviraju samo zvučnici. Isto ovo pojačalo koje je ugrađeno za basove, moglo bi da se setuje tako da pogoni ceo zvučnik, ovakav kakav je sada. Međutim, cela koncepcija je upravo takva da digitalija odrađuje samo basove, a ostatak da bude "audiofilski", uz priličnu osetljivost, pogodnu i za lampaše. Saradnja sa Solaja Audio je stvar koja se krčka već nekoliko godina, samo je trebalo da ja napravim nešto. Izloženi lampaški uređaji su zaista vrhunski, verujem da će to kod mene zvučati znatno sirovije, uz pojačalo koje mi služi za testiranje.

Elem, bilo je dosta pohvala, prilazili su ljudi i čestitali. Posebno mi je prijalo kad mi je sinoć prišao nepoznati gospodin, predstavio se kao Zoran Živković (Šolaja mi reče da je sin Radojke i Tineta živkovića), akademski muzičar već četrdeset godina, i rekao da jedino u našoj sobi instrumenti zvuče kao pravi instrumenti.

Takođe, večeras, jedan nepoznati gospodin reče da ima neki snimak koji je lično napravio u gradskoj kući, pustili smo ga i njegov komentar je bio - da, to je taj ambijent. Jedino kod nas, a spomenuo je nešto i Gallus Audio u tom kontekstu, osetio je upravo ambijent u kojem je nastao snimak.

Neću više da se hvalim.B)

Bio sam prisutan kada je gospodin zatražio da čuje svoj disk i da je više nego zadovoljan dinamiokom, definicijom i kvalitetom zvuka. Sve je zvučalo potpuno prirodno. Još jednom čestitke.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Kuršum said:

Ko te naljutio Šćepo?

Verovatno sam to ja...:D Prepoznao sam ga i pomišljao da se upoznamo, ali, valjda nisam dovoljno komunikativan. Računam da kada priđem nepoznatom čoveku, moram da imam neku suvislu priču i razlog za to. Neka, ispravićemo to nekom sledećom prilikom.

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast za ono što smo čuli kod Solaje, moram da kažem još jednom. Svaki put kada vidim vanserijski talenat koji sam nemam izražavam poštovanje. Onaj rad i na kraju zvuk to zaslužuju. Žao mi je samo što nisam i ja ponuđen onom žestinom iz frižidera ^_^

Nadam se da će se 2018 vratiti MBL i da će McIntosh imati adekvatne zvučnike pošto onaj JBL nije ni blizu na nivou zadatka imho.

Vox tradicionalno najbolja komunikacija i interakcija sa ljudima. Bravo. Samo za moj ukus malo sporo menjanje muzike (CD je u pitanju naravno) i nema potrebe da idu cele pesme po meni. Interesantno je da su neki komentarisali da 40 ne svira dobro, da nije usviran itd. Međutim mislim da je baš 40 smišljena promena od onoga što je classic-DA zvuk koji se meni ne sviđa uopšte. 40 su mi se svideli. C30 nikako, zvuče kao da su visoki overklokovani, neintegrisani drajveri ali bolje nego prošle godine. 

Manger...sviđa mi se ali bi trebalo dinamičnije menjati žanrove i opet ne idu cele numere od 5-7 minuta. Ima nešto što me privlači kod ovih zvučnika, nisam siguran šta. Drugačije izgledaju z početak....

Audio Note, na drugoj strani spektra u odnosu na ono što se meni sviđa. I audio apsekt a i vizuelno. Video sam i da signature edition košta 20k...

Technics i MA Silver 300 me impresionirali posebno ovaj drugi sistem i Roskan Blak na kom je svirao MA. Vrh zvuka a ovo dolazi od nekog ko (do sada) uopšte nije voleo MA školu zvuka.... Pod hitno idem u 4A da čujem Silver 100 jer sam ljubitelj bookshelfova :-) 

Kef Blade odličan posebno nakon što ih je Maxa odmakao od zida. Hegel...ne znam, postoji tu neki animozitet između mene i Hegela ne znam šta je u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Sloba said:

Svaka čast za ono što smo čuli kod Solaje, moram da kažem još jednom. Svaki put kada vidim vanserijski talenat koji sam nemam izražavam poštovanje. Onaj rad i na kraju zvuk to zaslužuju. Žao mi je samo što nisam i ja ponuđen onom žestinom iz frižidera ^_^

Nadam se da će se 2018 vratiti MBL i da će McIntosh imati adekvatne zvučnike pošto onaj JBL nije ni blizu na nivou zadatka imho.

Vox tradicionalno najbolja komunikacija i interakcija sa ljudima. Bravo. Samo za moj ukus malo sporo menjanje muzike (CD je u pitanju naravno) i nema potrebe da idu cele pesme po meni. Interesantno je da su neki komentarisali da 40 ne svira dobro, da nije usviran itd. Međutim mislim da je baš 40 smišljena promena od onoga što je classic-DA zvuk koji se meni ne sviđa uopšte. 40 su mi se svideli. C30 nikako, zvuče kao da su visoki overklokovani, neintegrisani drajveri ali bolje nego prošle godine. 

Manger...sviđa mi se ali bi trebalo dinamičnije menjati žanrove i opet ne idu cele numere od 5-7 minuta. Ima nešto što me privlači kod ovih zvučnika, nisam siguran šta. Drugačije izgledaju z početak....

Audio Note, na drugoj strani spektra u odnosu na ono što se meni sviđa. I audio apsekt a i vizuelno. Video sam i da signature edition košta 20k...

Technics i MA Silver 300 me impresionirali posebno ovaj drugi sistem i Roskan Blak na kom je svirao MA. Vrh zvuka a ovo dolazi od nekog ko (do sada) uopšte nije voleo MA školu zvuka.... Pod hitno idem u 4A da čujem Silver 100 jer sam ljubitelj bookshelfova :-) 

Kef Blade odličan posebno nakon što ih je Maxa odmakao od zida. Hegel...ne znam, postoji tu neki animozitet između mene i Hegela ne znam šta je u pitanju.

Sto se tice zestine ispravicemo gresku nekom drugom prilikom, obecavam,  mnogo ljudi a malo zestine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...