Jump to content


Hi-Files Show 2017


Infidel

Recommended Posts

Siguran sam da neki od sistema ne mogu da pokazu pun potencijal dok se ne “otpanje”.

Imajuci u vidu uobicajen/srednji nivo glasnoce u kucnim uslovima, to onda i nije neki kompliment.

Sa druge strane razumem izlagace, verovatno pokusavaju da se nadglasaju sa ostalim sobama i posetiocima, i tako u krug.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ja bi se samo osvrnuo na Kii. Imali su dobar tonski balans. Fizički odnos zvuka prema prema prostoru je bio odmeren. Vidi se da ta nova tehnologija može da reši dosta problema na relaciji zvučnik - prostor.

Ono što nisu rešili, čini mi se da to njih i neinteresuje, jeste umetnička strana zvuka. Tu su potpuno zakazali. Verovatno misle da je većina operisana sa te strane i da će samo pominjane novih tehnologija koji su oni tu "implementirali" (meni inače odbojna reč) prodavati proizvod od 10,000 eura. Da će svako pasti na dupe.

Još jednom sam dobio potvrdu da muzika nema svoju dušu ako se elementi sabiju na vrlo mali prostor. Pogotovo one koji veoma zavisne od kvaliteta struje. To ni takozvane najnaprednije implementacije ne rešavaju. U vrlo skučenom prostoru šest dacova, šest pojačala, šest drivera. Možda nekima zvuči to muzikalno - meni nije.

Takođe sam primetio da sistem dobro rešava problem različitih produkcija, dobro se nosi sa njima. Govorim sad samo o tehničkoj strani zvuka. Primetio sam da promoteri ne vode računa o odabiru kvaliteta pesama koje puštaju, mislim da su to nesvesno uradili, da su poluamateri sa te strane. Po meni je to OK jer želim da čujem kako se sistem nosi i sa dobrim i lošim produkcijama. Oni izlagači koji puštaju duge-smarajuće-ulagivačke-produkcijski perfektne pesme me uopšte ne zanimaju. Želim da čujem realnu produkciju. Doduše nikad ne bi puštao ni remastere kao što su oni to radili jer nekom laiku može da stvori lažnu sliku o potencijalu.

Eto samo njih bi odvojio kao interesantne. Pa i Dayens koji je najzad uspeo da napravi sistem gde su kablovi većeg prečnika od bas drajvera.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Филип said:

Cenovnik sigurno moze da se dobije od distributera. Konkretno gramofon, ceo komplet sa ruckom i glavom, kosta oko 7.000 evra. Popust za sajamski primerak je 30%, dakle izadje nepunih 5k eur.

A onaj gramofon je neki novi model? Ja mislio stari, izgleda isto ko oni negdašnji. :D

Link to comment
Share on other sites

Upravo se vratismo sa sajma i naravno podijeljeni utisci... nas četvorica i svako sa svojim impresijama...

Generalno, mnogo bolji zvuk nego prošle godine. Čini mi se da su izlagači, bez nekih posebnih kerefeka uspjeli da prezentuju suštinu uređaja u postavkama.

Vrlo sam zadovoljan sve ukupno, i ne znam šta bih posebno izdvojio.

Kii plijeni neutralnošću, atc i chord imaju svoju magiju, Šolaja i Aca svoju, jbl sintezis svira veliko sa mekintošem iako basu na momente fali malo definicije, dynaudio sa vtl om takođe dobar mada i od ranije znam da transparent kablovi imaju tu ultimativnu transparenciju samo u imenu... i tako... sve u svemu vrlo dobar sajam.

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Филип said:

Cenovnik sigurno moze da se dobije od distributera. Konkretno gramofon, ceo komplet sa ruckom i glavom, kosta oko 7.000 evra. Popust za sajamski primerak je 30%, dakle izadje nepunih 5k eur.

Treba objaviti na sajtu, ne da se bavimo mejlovima i pozivima.

Popust je popriličan, što govori o maržama.

 

Link to comment
Share on other sites

Sajam (Show ili kako god) je sjajan i ove godine. Svaka cast organizatorima i izlagacima na trudu.

Svasta se moglo cuti na jednom mestu. Kao i neki forumasi, mislim da je bilo neusviranih sistema koji nisu pokazali svoj maksimum. Vecina brendova koji se prodaju na trzistu su bili prisutni pa je bila odlicna prilika videti i cuti ih na jednom mestu. U nekim sobama se trazilo mesto viska dok su neke bile prazne ili poluprazne. To je valjda dovoljan signal izlagacima da se ugledaju na one sa punim sobama. Vecina se pokazala u punom sjaju, dok je meni, Player najvece razocarenje. Toliko brendova zastupaju a prezentacija vrlo losa. Prikazali su sjajne i skupe zvcnike iz kojih nisu izvukli ni deo potencijala (Kef Blade i Focal Sopra).

Cini mi se da je sajam bio poseceniji nego predhodnih godina, nadam se da ce organizator napraviti neki presek, sto znaci da je ovaj nas hobi i dalje ziv i da se HiFI "bolest" siri kao i uvek. Inace, pored standardno muske ekipe, bilo je dosta zena/devojaka (sto u pratnji a neke i same) sto je veoma dobro.

 

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, VU metar said:

Treba objaviti na sajtu, ne da se bavimo mejlovima i pozivima.

Popust je popriličan, što govori o maržama.

 

Za cenovnik se slažem, a što se tiče marži one su onoliko koliko mogu da budu da se nešto proda.

U poslu kojim se bavim marže su od 70-80%, pa na gore, bude i 500%. Ako mogu nešto da prodam skuplje, naravno da ću da množim sa koliko god mogu.

BTW, gram je prelep.

Link to comment
Share on other sites

Meni je, izmedju ostalog, prilika da na sajmu cujem uredjaje iz meni nedostiznog cenovnog ranga i ne koristim to u svrhu iscudjavanja zasto je skupo i koliku distributeri marzu imaju.

Vise mi je krivo kada odem a ne cujem nesto prvoklasno, pa makar i skupo. :)

Zato vidim priliku da posetim sajam svake godine.

Prosle godine smo pominjali Intek (slovence) kao dobar primer kako se treba pripremiti i prezentovati uredjaje i opravdati svoje prisustvo.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, ras said:

Đonom na Kii!

Ovo mi je pravo iznenađenje, ili sam propustio, ili na forumu nije bilo detalja o zvučnicima?

Treba ceniti i postovati rad , trud i vreme ljudi koji su nesto napravili,kakav god bio rezultat na kraju.

Kii je iz druge price.

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, RingeRaja said:

Za cenovnik se slažem, a što se tiče marži one su onoliko koliko mogu da budu da se nešto proda.

U poslu kojim se bavim marže su od 70-80%, pa na gore, bude i 500%. Ako mogu nešto da prodam skuplje, naravno da ću da množim sa koliko god mogu.

BTW, gram je prelep.

30% dole i još postoji dobitak hmm...Regular cena 500eur viša od evropske, a standard daleko niži. Ne znam koje su to prepreke što utiču na ovakvo formiranje cena. Treba da je 500 eur niža od evropske. A ovo što kažeš ugradiću se koliko mogu pravi da ljudi kupuju u Mađarskoj.  

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, zoranzu said:

Treba ceniti i postovati rad , trud i vreme ljudi koji su nesto napravili,kakav god bio rezultat na kraju.

Kii je iz druge price.

Kii3 koncept zasnovan na hipex-u za Srpsko trziste se pojavio 15 godina pre.....

jedan od najacih razvojnih inzinjera Philipsa/sada je koncept dobio i svoju formu u kutiji.

ne mogu sebi da objasnim zasto ne volim D class-u ali naj savrseniji zvuk na sajmu.

bez greske precizno i realno.  A veliko pitanje JE na sta smo mi navikli. 

Gledano sa inzinjerske strane naj savrseniji koncept na sajmu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Juce smo komentarisali - ako odredjeni proizvodjac plasira proizvod koji na trzistu ostavi licni pecat i u tom trenutku uspesno iskoraci u inovativnom i kvalitativnom smislu kakav niko drugi nije postigao, e taj ima pravo da trazi koliko pomisli da vredi, a sigurno da nece sebe podceniti.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, cceda said:

Kii3 koncept

Gledano sa inzinjerske strane naj savrseniji koncept na sajmu.

Apsolutno. Kii je udario temelje u tom konceptu i sebi obezbedio blistavu buducnost.

Isticem i Audio Note sobu sa predstavljanjem apsolutno aktuelnog koncepta Korejskog branda SOtM Audio, a istovremeno se videlo da nijedan distributer nije uzeo u obzir takve inovativne proizvode koji imaju sta da kazu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zoranzu said:

Treba ceniti i postovati rad , trud i vreme ljudi koji su nesto napravili,kakav god bio rezultat na kraju.

Kii je iz druge price.

Nije mi namera da omalovažam trud, već sam aludirao na diskusiju na Kii temi u kojoj je  beatgoeson učestvovao, pa rešio da stvari uzme u svoje ruke :)

Moj je post ispao nepotreban, zato što je beat svoj pisao/poslao praktično u isto vreme i dao neka objašnjenja. Verujem da će nakon sajma imati više vremena da piše o karakteristikama zvučnika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...