Jump to content


Hi-Files Show 2017


Infidel

Recommended Posts

Upravo se vratih sa sajma, odlicno izdanje, bas sam uzivao i sreo puno poznatih ljudi :) 

Ljubi cestitke za organizaciju HFS, da traje jos mnogo mnogo godina!

Zvuk od solidan do izuzetan (nigde los, osim par soba sa bas losom akustikom), moglo je dosta toga finog a razlicitog da se cuje!

Jedino razocarenje je Kef Blade Two jer znam kako te kutije mogu da sviraju, definitivno ova Player soba jedna od akusticki najlosijih. Isto tako i odlicni Focal Sopre2 ostadose u senci losih uslova za slusanje. A i valjalo bi da su tako skupe kutije ipak uparili sa nekim rasnim standalone DAC-om (tipa Hegel HD30), a ne onim integrisanim konverterom u integralcu H360.

VOX Audio, ukupno gledajuci, po meni najbolji zvuk na sajmu, i uopste kod njih od kada izlazu. One cetiri Metronome kutije (transport, DAC, kao i posebna napajanja za oba uredjaja) su definitivno donele pravi hi-end zacin u prezentovan zvuk, ali mi se cini da je sa novom Contour serijom Dynaudio napravio lep korak napred. Onaj Esotar2 je definitivno vrhunski visokotonac, skoro nisam cuo tako veliku i stabilnu 3D pozornicu, jednom recju impresivno!

U AV Impulsu (Chord, ATC, Rel) takodje odlican zvuk, itd... da ne nabrajam vise. Kii Three za moj ukus previse na monitorskoj strani verne reprodukcije, iako na momente impresivno..

Kod Solaje drcan zvuk sa puno energije, ali se na momente culo neko prezasicenje/izoblicenje u gornjem spektru. Inace zvuk ko pravljen po ukusu forumskog kolege @beatgoeson tvorca zvucnika koji su svirali u ovoj sobi. Kako rece g-din Solaja, to je i zvuk po njegovom ukusu.

Kakvi su utisci ostalima, gde vam se zvuk najvise dopao?

Link to comment
Share on other sites

Da, dobra ponuda ove godine. Poznatih i dobrih ljudi svuda okolo...

Za pocetak, po meni Dayens ubedljivo najgori na sajmu.

Luxman fantastican sa iznudjenom kombinacijom JBL - ipak moze vinil bez pucketanja, prelepe komponente osim JBLa.

AV Impusl ove godine odlican (za razliku od prosle) :) Sala mala, bogata ponuda, svaka cast.

Audio Note odlicna digitalija uz analogni zvuk - po meni najbolji visokotonac na sajmu.

Najbolji bass na sajmu miljama daleko Kii Tree...

Spomenuh na drugoj temi, predlozio bih "frankenstajna" za uzivanje:

Kii Tree kao subwoofer + Audio Note kao 2-sistemac. :)

Pohvale za Dynaudio u maloj sobi sa VTLom.

Naim i Focal i ove godine los mach.

Link to comment
Share on other sites

Vox soba .... uvek udjem prvo u nju, ona mi je kao neka referenca, ne znaci da je apsolutno najbolja ali od Dynadio zvucnika znas tacno sta mozes a ocekujes....   Sjajan zvuk sa Metronome tehnikom

McIntosh i veliki JBL zvucnici koji su meni fenomenalni samo kad provalis da ne treba sedeti u prvom redu vec u zadnjem... imam utisak da bi ti JBL zvucnici svirali i bolje sa nekom drugom elektronikom.

KEF Blade... izgleda sjajan zvucnik

Kii  zvucnici i zvuk koji mi se mozda najvise dopao sem JBL/Luxmana

JBL Luxman vrlo lepo svirao sa gramofona

Solaja & Zvucnici ...odlican zvuk ali preglasan za onu malu sobu, da su smanjili samo za nijansu mislim da bi se i dalje sve culo tako dobro a verovatno i bolje

Gallus i ostala elektronika... kad god sam cuo njihove zvucnike bez obzira na elektroniku jako su mi se svideli

Technics gramofon i sistem niasm cuo , bar dok sam bio na sajmu

Link to comment
Share on other sites

Solaja sa ribonima - "visokih ko pleve", previse i nerealno nazalost u tom segmentu.

Gallus i MirAudio opet slican pecat kao i prosle godine, okrivio bih definitivno Slovenca zbog kablova koji vuku tu crtu, sada vec prilicno siguran u to zbog poredjenja dve uzastopne godine u toj sobi sa razlicitim setup-om.

Link to comment
Share on other sites

Prvi utisak je - nedostaje mi MBL. 

Dynaudio Contour 30 - relativno najlošiji utisak. Zvučnici neverovatno neizbalansirani. Integracija nikakva kao da sve svira samo za sebe pa nekako zatrpa uši. Vokali posebno  ženski - krš.

McIntosh soba je ok, šteta što su nakačeni na JBL što nikakvog smisla nema po meni. 

Gore Special 40 + VTL lepo svira, za klasu bolje od florstendera. Može da se sluša duže od 15 minuta a da ne štipa za bubne opne.

Oduševljenje dana mi je Technics sistem i novi Monitor Audio Silver 300 + Roksan Blak. Ova dva sistema kidaju kako dobro sviraju. 

Takođe LS50 i Naim Uniti Atom - izuzetno. 

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas, ali nisam pažljivo slušao sve postavke već samo sto me je zanimalo i ono gde nije bilo gužve u tom trenutku:

VOX - kao i svaki put sjajna prezentacija. Svaka numera koja se pustala imala je neko objasnjenje. Zvuk dosta dobar, međutim čini mi se da su oni zvucnici bili premali za prostoriju loših akustičkih karakteristika sa 10 ljudi u njoj. Verujem da mogu bolje nego sto je tamo zvučalo.

Sretenovic - Veliki JBL sa McIntosh. Dobro, ali sam očekivao više. Sistem je imao jako puno energije u svim podrucjima, međutim zvučna slika je bila zamrljana. Verujem opet zbog prostorije.

4audio - Technics sistem. Po meni nije najbolji zvuk sajma, ali svakako najprijatnije iznenadjenje. To je kada malo očekuješ a dobiješ mnogo. Dobar sistem, svi uredjaji u nekoj sinergiji.

Galus i Miraudio - jako dobro, Miraudio skoro svi znamo, Gallus zvucnici odličnog kvaliteta, verovatno za naše pojmove malo precenjeni.

Luxman o JBL soba - utisak pokvarilo nesnalazenje JBL-ova u onoj prostoriji...

Solaja i zvucnici. Po meni najbolji zvuk sajma. Jedino sto bih se na zvucnicima poigrao sa atenuacijom ribbona. Čini mi se malo preglasnim, voleo bih da ga čujem sa -1db u odnosu na postojece stanje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...