Jump to content


4 omske kutije pitanje


DobriDiv

Recommended Posts

Pozdrav... kojim pojacalom poterati 4 omske kutije. Pitam jer su vecina tranzistoaca na 8-16 oma.... pa i moja pojacala koja imam u kuci.

 

Da li su vintage 4 omske predvidjene za lampase....? 

Vi koji imate lampase napisite mi da li oni uobicajeno imaju 4 omski izlaz. 

Ako neko moze da preporuci neke modele tranzistorskih pojacala koja mogu da teraju 4omske kutije.

Hvala!

160156271_2_644x461_boxe-vintage-isophon-hifi-skb55-2-cai-55w-4-ohm-superkompactbox-fotografii.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ljuba Grozni said:

Sony se odavno pokazao kao odlican partner DIN zvucnicima ,reci , molim te , koji je Sony i jesi li obnavljao skretnice ,tj kondenzatore u istim

Sony pojacalo je TA-F235R inace neverovatno dobro se sklopilo sa vecim kutijama koje imam Yamaha NS-160 prosto ga je milina slusati te kutije i ovo pojacalo zajedno.

 

Juce sam povezao stare 4ohm nemacke ISOPHON trosistemce model Studiokompaktbox i sviraju odlicno paravi studijski monitorski vintage zvuk. Basevi su 7incha. Inace nije DIN konektor jer su studio model...zabice imaju pozadi sa oprugom. 

Nisam menjao kondenzatora ni u jednom ni u drugom paru kutija premda bi trebalo mozda buduci da su visokotonci malo glasniji nego sto sam navikao.

Link to comment
Share on other sites

Malo kasno videh , ali iz mog iskustva , obavezno promeniti sve kondenzatore ,najcesce stavljam bipolarne , a na visokotonac mkp ,medjutim u grundig zvucnicima box 2500 sam promenio nedavno sve  kondenzatore osim vec stavljenog mkp na visokotoncima koji se pokazao kao dobar .Kutije koje su do tada muljale sve zivo jednako lepo ,toplo ,bez obzira koji je format u pitanju , pa cak i radio program odjednom su postale pravi studijski monitori , izuzetno zahtevni i nemilosrdni prema produkciji ,sto su neki clanovi foruma mogli da cuju .Dakle , samo napred sa promenom kondova , nije skupo a pruza neverovatan zvucni ugodjaj , pogotovo u trosistemskim zvucnicima 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...